Radio Opole » Kraj i świat
2022-07-23, 16:40 Autor: PAP

J. Kaczyński: warto mieć dobry rząd na trudne czasy

Chciałbym, żeby państwo sami to przyjęli do wiadomości i przekazywali innym, że warto mieć dobry rząd na trudne czasy - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Jarosław Kaczyński podczas na sobotniego spotkania z mieszkańcami Kórnika (woj. wielkopolskie).

"Dajemy sobie radę w sytuacjach, w których wydawałoby się, nie można. Bo te słowa ministra (Jacka - PAP) Rostowskiego, że pieniędzy (...) nie ma i nie będzie, okazały się nieprawdziwe" - powiedział Kaczyński.


Prezes PiS przypomniał, że "nasze zadłużenie spadło". "Mamy w tej chwili 54 proc. To jest dużo, blisko tego progu ostrzegawczego z konstytucji, no, ale było przeszło 57 proc., wyżej niż ten próg ostrzegawczy" - wyjaśnił.


"Krótko mówiąc (...), dajemy sobie radę, a jeżeli pytać o tę przyczynę główną - to nie jest to jakieś nasze cudotwórstwo; nie jest to, że my mamy jakieś nadzwyczajne możliwości i że mamy jakąś grupę geniuszy przy władzy" - mówił. "Nie. Po prostu jesteśmy uczciwi tam, gdzie jest nieuczciwość, bo się zdarza" - podkreślił.


"Prowadzimy taką politykę, jaką normalna, uczciwa władza w Polsce powinna prowadzić" - wyjaśnił Kaczyński.


Prezes PiS zwrócił uwagę, że "druga strona jest dokładnie zaprzeczeniem takiej właśnie polityki". "Niezależnie od tego, co tam wykrzykuje w Sejmie, niezależnie od tego, co mówi (Donald - PAP) Tusk, niezależnie, co mówi ten wskakujący ciągle na mównicę (...) (Władysław - PAP) Kosiniak-Kamysz" - ocenił.


"Krótko mówiąc, warto, żeby Polska w tym trudnym czasie, który jest ciągle przed nami, bo trwa wojna i nie wiadomo, jak się skończy; bo są różnego rodzaju inne zagrożenia; bo grozi światowa recesja - dobrze, żeby w tych czasach Polska miała właśnie taki zwykły, dobry rząd" - tłumaczył polityk.


Jarosław Kaczyński przyznał, że w momentach, gdy śpiewają mu sto lat, "zawsze wspomina o swoim bracie". "Bo bez niego byśmy tutaj nie byli, a on umarł, zginął tragicznie mając lat 60" - mówił. "Warto o nim wspomnieć, bo powtarzam, bez Lecha Kaczyńskiego nie byłoby PiS - tak, jak przedtem Porozumienia Centrum; nie byłoby tego całego nurtu, który doprowadził do Zjednoczenia Prawicy i do zwycięstw i rzeczywistych zmian w naszym kraju, do porzucenia tej polityki nadużycia" - podkreślił.


"Przed nami wybory. Pewnie jeszcze niejeden raz się spotkacie państwo - jeśli tylko będziecie chcieli - z politykami PiS. Ja też pewnie tutaj w kampanii wyborczej będę" - mówił. "Chciałbym, żeby państwo sami to przyjęli do wiadomości - chociaż wiem, że państwo to pewnie wiedzą (...) - i przekazywali innym, że warto mieć dobry rząd na trudne czasy" - podkreślił prezes PiS.(PAP)


autor: Grzegorz Janikowski


gj/ dki/


Kraj i świat

2024-06-17, godz. 16:30 Dobrzyński o incydencie z cudzoziemcami: niemiecka policja zadziałała wbrew procedurom Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński potwierdził w poniedziałek, że niemiecka policja zatrzymała cudzoziemców, których przewiozła… » więcej 2024-06-17, godz. 16:30 Opole/ Minister Wieczorek: chcemy usłyszeć opinie środowiska W poniedziałek minister nauki Dariusz Wieczorek spotkał się z władzami opolskich uczelni oraz przedstawicielami administracji rządowej i samorządowej. Jak… » więcej 2024-06-17, godz. 16:30 Rzeszów/ Bezpłatna pomoc psychologiczna dla dzieci i młodzieży Miasto inwestuje w pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży. Władze Rzeszowa na ten cel przeznaczyło prawie 90 tys. zł. » więcej 2024-06-17, godz. 16:30 W Otwocku powstaje centrum szkoleniowe dla lekarzy w trakcie kształcenia podyplomowego Na terenie Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy CMKP w Otwocku powstaje nowoczesne i jedyne w Polsce centrum, w którym szkolić… » więcej 2024-06-17, godz. 16:30 Warszawa/ Można już zgłaszać kandydatki na Warszawiankę Roku Można już zgłaszać kandydatki do tytułu Warszawianki Roku 2024. Wyróżniona zostanie kobieta, która swoją działalnością społeczną lub zawodową w… » więcej 2024-06-17, godz. 16:20 Warszawa/ W poniedziałek i wtorek odbywają się ćwiczenia Sokrates-24 W poniedziałek i wtorek stołeczni wodociągowcy wspólnie ze służbami biorą udział w ćwiczeniach Sokrates-24, podczas których sprawdzają skuteczność… » więcej 2024-06-17, godz. 16:20 Francja/ Przed wyborami lewica chce zerwać z reformami Macrona, rząd składa obietnice Przed wyborami parlamentarnymi rząd Francji zapowiedział kroki mające złagodzić wzrost kosztów utrzymania. Całkowite lub częściowe zerwanie z niepopularnymi… » więcej 2024-06-17, godz. 16:20 ME 2024 - Rumunia - Ukraina 2:0 (bramka) Grupa E: Rumunia - Ukraina 2:0 w 53. min. Bramki: 1:0 Nicolae Stanciu (29), 2:0 Razvan Marin (53). Sędzia: Glenn Nyberg (Szwecja).(PAP) mm/ km/ krys/ » więcej 2024-06-17, godz. 16:20 Centrum Rekrutacji: powoływanie rezerwistów na ćwiczenia to naturalne działanie Powoływanie żołnierzy rezerwy na szkolenia to naturalne działanie związane z utrzymywaniem ich gotowości bojowej - przypomina Centralne Wojskowe Centrum… » więcej 2024-06-17, godz. 16:20 ME 2024 - Rumunia - Ukraina 3:0 (bramka) Grupa E: Rumunia - Ukraina 3:0 w 57. min. Bramki: 1:0 Nicolae Stanciu (29), 2:0 Razvan Marin (53), 3:0 Denis Dragus (57). Sędzia: Glenn Nyberg (Szwecja).(PAP)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »