Radio Opole » Kraj i świat
2022-07-03, 20:00 Autor: PAP

Ukraina/ Sztab: kolejna zajęta przez Rosjan miejscowość pod Lisiczańskiem; siły ukraińskie wycofały się z miasta

Wojska rosyjskie zajęły po udanym szturmie miejscowość Zołotariwka pod Lisiczańskiem w obwodzie ługańskim - poinformował w niedzielę Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. W oddzielnym komunikacie sztab potwierdził wycofanie się sił ukraińskich z Lisiczańska w celu uniknięcia strat.

W wieczornym podsumowaniu sytuacji operacyjnej sztab powiadomił, że przeciwnik zdołał sforsować rzekę Doniec w okolicach miejscowości Biłohoriwka. Wynika z tego, że wojska rosyjskie domykają otoczenie Lisiczańska.


Z kolei na północ od Słowiańska w obwodzie donieckim wojska ukraińskie miały odeprzeć rosyjski szturm okolicach Dołyny - dodano w opublikowanym na Facebooku komunikacie (https://tinyurl.com/2pjurw43).


Sztab poinformował również o udanym odparciu rosyjskich ataków w okolicach miejscowości Berestowe, a także w kierunku Spirnego.


Wcześniej w oddzielnym komunikacie Sztab Generalny powiadomił, że „po ciężkich walkach o Lisiczańsk Siły zbrojne Ukrainy były zmuszone wycofać się z zajmowanych pozycji” (https://tinyurl.com/wmp2ma4z).


„Decyzja o wycofaniu się została podjęta w celu zachowania życia ukraińskich obrońców” – przekazano.


Siły rosyjskie dążą do zajęcia całego terytorium obwodów ługańskiego i donieckiego Ukrainy.


just/ adj/


Kraj i świat

2023-12-04, godz. 16:40 Projekt rozporządzenia Rady Ministrów ws. zniesienia niektórych pełnomocników rządu W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów w poniedziałek pojawił się projekt rozporządzenia ws. zniesienia niektórych pełnomocników rządu… » więcej 2023-12-04, godz. 16:40 Świętokrzyskie/ Radni odwołali wiceprzewodniczących sejmiku województwa z PiS Opozycyjni radni sejmiku woj. świętokrzyskiego odwołali w poniedziałek wiceprzewodniczących prezydium z Prawa i Sprawiedliwości oraz czterech przewodniczących… » więcej 2023-12-04, godz. 16:40 Węgry/ Szef polskiego MSZ: rośnie grupa państw sprzeciwiających się przenoszeniu kompetencji z poziomu narodowego… „Rośnie grupa państw zdecydowanie sprzeciwiających się przenoszeniu kompetencji z poziomu narodowego na europejski. W Budapeszcie świadomość niebezpieczeństw… » więcej 2023-12-04, godz. 16:40 Niekonwencjonalny utwór chóralny laureatem nagrody muzycznej Grawemeyera (MediaRoom) LOUISVILLE, stan Kentucky, 4 grudnia 2023 r. /PRNewswire/ - Serbsko-amerykańska kompozytorka Aleksandra Vrebalov (VREH'-bah-lawv) została laureatką nagrody… » więcej 2023-12-04, godz. 16:40 Małopolskie/ Ogromne flagi zawisły w Barbórkę na szybie zabytkowej kopalni Ogromne flagi, biało-czerwona oraz górnicza zielono-czarna, zawisły w Barbórkę z okazji górniczego święta na szybie Andrzej III zabytkowej kopalni Brzeszcze… » więcej 2023-12-04, godz. 16:40 Druga edycja "Festiwalu 3 światy" na Politechnice Częstochowskiej 'W ramach festiwalu odbędzie się konkurs na najlepszy film lub plakat reklamowy o tematyce społecznej pt. +Magia wartości - influencerzy dobra+, w którym… » więcej 2023-12-04, godz. 16:30 Spotify zwalnia 17 proc. swoich pracowników Muzyczny serwis Spotify ogłosił w poniedziałek, że zwolni setki osób. Pracę ma stracić 17 proc. spośród ok. 9800 osób pracujących w szwedzkim konce… » więcej 2023-12-04, godz. 16:30 Prezydent do górników: wszędzie, gdzie jestem na arenie międzynarodowej, są i zawsze będą reprezentowane wasze interesy… Chcę was zapewnić, że wszędzie tam, gdzie jestem na arenie międzynarodowej, są i zawsze będą reprezentowane wasze interesy; chcę was o tym zapewnić solennie… » więcej 2023-12-04, godz. 16:30 PŚ w skokach - Wąsowicz: trzeba poczekać do zawodów w Engelbergu Zdaniem prezesa Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego Andrzeja Wąsowicza nie należy czynić gwałtownych ruchów w związku ze słabymi wynikami polskich… » więcej 2023-12-04, godz. 16:30 Posłowie PiS domagają się ujawnienia, kto stoi za przepisami w tzw. ustawie wiatrakowej Domagamy się, żeby opozycja jednoznacznie ujawniła, kto jest rzeczywistym autorem projektu tzw. ustawy wiatrakowej, kto do nich z tymi zapisami przyszedł i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »