Radio Opole » Kraj i świat
2022-06-23, 23:40 Autor: PAP

Ukraina/ Szef MSZ: UE pokazała, że to ona wyznacza reguły gry na kontynencie europejskim

Unia Europejska pokazała, że to ona nadal wyznacza reguły gry na kontynencie europejskim, a nie Rosja czy Chiny - oświadczył w czwartek na Telegramie minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba, komentując fakt przyznania Ukrainie statusu kandydata do UE.

"UE faktycznie pokazała, że reguły gry na kontynencie europejskim nadal określa ona, a nie Rosja, Chiny czy ktoś inny. Unia Europejska jest siłą napędową kontynentu europejskiego i dlatego właśnie dzisiaj poczuła w sobie tę siłę, poczuła w sobie tę energię, zdolność do podejmowania historycznych decyzji" – napisał Kułeba.


Szef ukraińskiej dyplomacji zwrócił uwagę, że Unia Europejska osiągnęła konsensus w sprawie decyzji odnośnie Ukrainy i Mołdawii.


"Dziś Ukraina stała się silniejsza, dziś Unia Europejska stała się silniejsza, ale najważniejsze jest to, że dziś Europa stała się silniejsza" – podkreślił minister. (PAP)


zm/


Kraj i świat

2022-06-27, godz. 14:20 Synoptyk IMGW: w poniedziałek upalnie, na krańcach zachodnich możliwe lokalne burze Jak prognozuje synoptyk IMGW Mateusz Barczyk, w poniedziałek w Polsce będzie dominować upalna pogoda. Zaznacza, że jedynie na krańcach zachodnich może wystąpić… » więcej 2022-06-27, godz. 14:20 Gdańsk/ Specjalistyczny sprzęt dla małych pacjentów chorych na nowotwory trafi do UCK Specjalistyczne urządzenia do kontrolowania pracy serca, oddychania, ciśnienia i pozostałych istotnych funkcji życiowych małych pacjentów chorych na nowotwory… » więcej 2022-06-27, godz. 14:20 "Die Welt": G7 nakłada nowe sankcje; Rosja musi ponieść koszty swojej wojny USA i inne kraje G-7 nakładają kolejne sankcje na Moskwę, będące konsekwencją agresji Rosji na Ukrainę; środki te mają być wymierzone m.in. w produkcję… » więcej 2022-06-27, godz. 14:10 Ukraina/ Armia: znów ostrzelaliśmy garnizon Rosji na Wyspie Węży Siły ukraińskie kontynuują operację przeciw wojskom rosyjskim na Wyspie Węży i minionej nocy przeprowadziły skuteczne ostrzały, trafiony został zestaw… » więcej 2022-06-27, godz. 14:10 Stoltenberg: wzmocnimy nasze grupy bojowe we wschodniej części Sojuszu do poziomu brygady (krótka2) Na szczycie NATO w Madrycie wzmocnimy naszą wysuniętą obronę; wzmocnimy nasze grupy bojowe we wschodniej części Sojuszu do poziomu brygady - powiedział… » więcej 2022-06-27, godz. 14:10 Beach Pro Tour - Kasprzyk: turnieje w kraju służą polskim parom Cztery z 25 turniejów siatkówki plażowej Beach Pro Tour rangi Futures odbędą się w tym roku w Polsce. 'Turnieje w kraju służą naszym parom, stąd decyzja… » więcej 2022-06-27, godz. 14:10 Warszawa/ Spektakl familijny w namiocie cyrkowym "Jak przestałem być idealny" - od 7 lipca Po dwóch latach przerwy mobilna scena Instytutu Teatralnego (IT) im. Zbigniewa Raszewskiego w niebiesko-białym namiocie cyrkowym wyrusza w trasę. Objazd spektaklu… » więcej 2022-06-27, godz. 14:10 Dworczyk: zniszczony rosyjski sprzęt wojskowy pokazuje, że Rosję można pokonać (opis) Zniszczony rosyjski sprzęt wojskowy pokazuje, że Rosję można pokonać - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk, otwierając w Warszawie wystawę, na której… » więcej 2022-06-27, godz. 14:10 W. Brytania/ Minister: pomożemy sprawdzać, czy zboże nie jest skradzione przez Rosję Wielka Brytania dostarcza technologię umożliwiającą badanie zboża, aby sprawdzić, czy nie zostało ono skradzione przez Rosję z ukraińskich silosów i… » więcej 2022-06-27, godz. 14:00 Świętokrzyskie/ Ruszyła kampania "Nie daj się sprzedać", dotycząca handlu ludźmi W regionie świętokrzyskim ruszyła kampania informacyjna 'Nie daj się sprzedać', poruszająca tematykę handlu ludźmi. W jej ramach powstał specjalny spot… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »