Radio Opole » Kraj i świat
2022-05-20, 08:40 Autor: PAP

W 2022 r. JA Solar siódmy raz z rzędu zdobywa w opublikowanym przez PVEL rankingu „Ocena Niezawodności Modułu Fotowoltaicznego” tytuł najlepszego producenta (MediaRoom)

PEKIN, 19 maja 2022 r. /PRNewswire/ -- Powołując się na nadzwyczajną wydajność produktu, PV Evolution Labs („PVEL”) w niedawno opublikowanym rankingu „Ocena Niezawodności Modułu Fotowoltaicznego” 2022 siódmy raz z rzędu przyznało spółce JA Solar tytuł najlepszego producenta. PVEL jest czołowym laboratorium zajmującym się badaniem niezawodności i wydajności modułów fotowoltaicznych.


PVEL przyznaje producentom modułów fotowoltaicznych miejsca w rankingu w oparciu o wyniki trwających 18 miesięcy testów prowadzonych w ramach Programu Kwalifikacji Produktu (Product Qualification Program, PQP). PQP uwzględnia testy i analizę rozszerzalności termicznej (TC600), badanie wilgotnościowo-termiczne (DH2000), badanie naprężeń mechanicznych (MSS), degradacji wywołanej indukowanym napięciem (PID192), degradacji wywołanej oddziaływaniem światła (LID), degradacji wywołanej oddziaływaniem światła i wysokiej temperatury (LeTID), a także wiele innych.


W porównaniu do najbardziej ustandaryzowanych testów PQP jest bardziej rygorystyczny zarówno pod względem warunków, w jakich prowadzi się testy, jak i ich sekwencji. W związku z tym uzyskane wyniki są bardziej szczegółowe i miarodajne w kontekście scenariuszy rzeczywistego zastosowania modułu. Wyniki PQP dają deweloperom projektów fotowoltaicznych, inwestorom i właścicielom zasobów niezależne, spójne dane dotyczące niezawodności i efektywności wyboru danego produktu fotowoltaicznego, pozwalają również na efektywne zarządzanie dostawami.


Uzyskanie tytułu najlepszego producenta po raz siódmy z rzędu dowodzi, że spółka JA Solar nie ustaje w poszukiwaniu innowacyjnych produktów i technologii. Dane jednoroczne (luty 2021 – luty 2022) uzyskane z testu sprawności energetycznej przeprowadzonej wspólnie przez spółkę JA Solar i TUV Nord wykazały, że wydajność energetyczna jednego wata wyprodukowanego przez spółkę JA Solar modułu z serii DeepBlue 3.0 jest o około 1,6% wyższa nawet od największych dostępnych obecnie modułów.


Spółka JA Solar, koncentrująca się przede wszystkim na działalności badawczo-rozwojowej w dziedzinie produktów fotowoltaicznych i ich różnorodnych zastosowań, wykazuje zaangażowanie w promowanie rozwoju i stosowania wysoko wydajnej technologii fotowoltaicznej. Spółka JA Solar zyskała uznanie branży i została uhonorowana odznaczeniami dla Najlepszej Marki Fotowoltaicznej przyznawanym przez EUPD Research w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, w Chile, Meksyku, Australii i Wietnamie właśnie dlatego, że dostarcza klientom z całego świata wysokiej jakości produkty.


Źródło: JA Solar Technology Co., Ltd.


KONTAKT:


Oriana Zhang,


Tel: +86-1063611888 1697


e-mail: zhangbobo@jasolar.com


Źródło informacji: PR Newswire


UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.


Kraj i świat

2023-09-23, godz. 05:20 Brazylia/ Polak poszukiwany od 9 lat za śmiertelne pobicie ujęty w Rio de Janeiro Brazylijska policja zatrzymała w Rio de Janeiro obywatela Polski ściganego od 9 lat za pobicie ze skutkiem śmiertelnymi. Mężczyznę poszukiwał polski wymiar… » więcej 2023-09-23, godz. 05:10 Przed 9 rano w sobotę początek astronomicznej jesieni W sobotę rano pozycja Słońca znajdzie się w tzw. punkcie Wagi, co definiuje początek astronomicznej jesieni. O tej porze roku będzie można zobaczyć m.in… » więcej 2023-09-23, godz. 04:30 Dolnośląskie/ Śmiertelny wypadek na A4; utrudnienia w kierunku Wrocławia Jedna osoba zginęła po zderzeniu dwóch samochodów osobowych na autostradzie A4 w okolicy wsi Krzyżowa (woj. dolnośląskie). Zablokowana jest jezdnia w kierunku… » więcej 2023-09-23, godz. 04:30 W. Brytania/ W 2022 r. z powodu upałów zmarło w Anglii ponad 4,5 tys. osób, najwięcej odkąd zbierane są dane W ubiegłym roku - który był najcieplejszym w historii pomiarów - z powodu upału zmarło w Anglii 4507 osób, co jest najwyższą liczbą od kiedy zbierane… » więcej 2023-09-23, godz. 03:10 Kolumbia/ Nagranie z wystąpienia prezydenta Petro w ONZ zostało zmanipulowane; dużej owacji nie było Wystąpienie prezydenta Kolumbii Gustavo Petro podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ zostało zmanipulowane przez rząd tego kraju, aby dowieść rzekomej popularności… » więcej 2023-09-23, godz. 02:20 Kanada: Kolejne sankcje wobec Rosji, pomoc gospodarcza i wojskowa dla Ukrainy Kanada ogłosiła w piątek kolejne sankcje wobec Rosji, a także prace specjalnego zespołu w ramach grupy G7 w sprawie przejęcia rosyjskich aktywów i przekazania… » więcej 2023-09-23, godz. 02:00 Opolskie/Pół miliarda złotych na "Opolską pozytywną edukację" W ciągu najbliższych lat opolski samorząd chce przeznaczyć około 500 mln złotych z funduszy unijnych na działania edukacyjne, których adresatem będą… » więcej 2023-09-23, godz. 01:20 USA/ Antony Blinken: Chcemy pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców zabójstwa sikhijskiego lidera w Kanadzie Chcemy pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców zabójstwa sikhijskiego lidera w Kanadzie i by Indie współpracowały w śledztwie w tej sprawie - powiedział… » więcej 2023-09-23, godz. 01:00 Wysokie miejsce Politechniki Opolskiej w specjalistycznym, amerykańskim rankingu Tylko 14 polskich uczelni zaklasyfikowano do najnowszej edycji rankigu U.S. News Best Global Universities Subject Ranking dotyczącego inżynierii. Jedną z wyróżnionych… » więcej 2023-09-23, godz. 00:50 Autor książek o Percym Jacksonie skomentował decyzję Disneya o zmianie koloru skóry bohaterki jego książek 20 grudnia na platformę streamingową Disney+ trafi serial „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” oparty na motywach książek autorstwa Ricka Riordana. Wzburzenie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »