Radio Opole » Kraj i świat
2022-01-23, 21:50 Autor: PAP

Hiszpania/ Polska nagrodzona za najlepsze stoisko na targach turystycznych FITUR 2022 w Madrycie

Niedziela była ostatnim dniem 42. edycji międzynarodowych targów turystycznych FITUR 2022 w Madrycie, w których bierze udział Polska. W tym roku polskie stoisko narodowe po raz pierwszy otrzymało najwyższe wyróżnienie – 1. miejsce za najlepszą ekspozycję w kategorii „Kraje i Regiony” - poinformowała w rozmowie z PAP w niedzielę dyrektor Polskiej Organizacji Turystyki (POT) w Madrycie Agata Witosławska. Uroczyste wręczenie nagrody nastąpi za kilka miesięcy w Madrycie.

Według Witosławskiej, przygotowany przez POT pawilon wyróżniał się m. in. atrakcyjną prezentacją oferty turystycznej, profesjonalizmem i przyjazną atmosferą. W tym roku prezentowały się miasta Warszawa, Kraków, Wrocław, Lublin i Poznań oraz regiony Małopolski i Dolnego Śląska. „Miasta i regiony były przedstawione poprzez piękne zdjęcia i grafiki uzupełnione akwarelami artysty Tytusa Brzozowskiego, architekta malującego barwne widoki miejskie z pogranicza rzeczywistości i fantastyki - powiedziała. - Pomimo elementów metaforycznych dzieła artysty są związane z prawdziwą historią polskich miast, a POT często z nich korzysta w promowaniu Polski na targach międzynarodowych”.


Witosławska podkreśliła, że POT przekazuje rzetelne informacje, jak można podróżować do Polski w czasie pandemii i jakie są aktualne warunki sanitarne. „Proponujemy turystom podróżowanie do Polski, ale biorąc pod uwagę obecną sytuację sanitarną mamy świadomość, że wolą spędzać mniej czasu w przestrzeniach zamkniętych, dlatego bardziej stawiamy na turystykę aktywną, bliską natury”. Szefowa madryckiego oddziału POT podkreśliła, że w Polsce blisko wielu dużych miast znajdują się parki przyrodnicze.


Targi odbyły się w formie hybrydowej, trzy pierwsze dni poświęcono spotkaniom biznesowym, sobota i niedziela były dniami otwartymi dla wszystkich zainteresowanych wyjazdami i turystyką.


Według szefowej madryckiego POT branża turystyczna była w br. licznie reprezentowana na targach. „Wydaje się, że ogólnie jest pewne ożywienie na rynku turystycznym, stopniowo powracają wystawcy spoza Europy, przede wszystkim z Ameryki Łacińskiej, ale hiszpańska turystyka wyjazdowa jeszcze się nie odrodziła”- powiedziała.


Dyrektor POT w Madrycie ujawniła, że „Omikron pokrzyżował wiele planów turystycznych i wpłynął na agendę spotkań branżowych”. Ponad 5 proc. spotkań z POT zostało anulowanych z powodu zachorowań na koronawirusa - poinformowała.


„Liczymy, że Omikron nadal będzie pokazywał swoją „łagodną twarz”, i że w marcu sytuacja poprawi się, a podróże reaktywują - wyraziła nadzieję, przyznając, że „plany na przyszłość mogą ulec zmianie, bo sytuacja sanitarna jest niepewna”.


FITUR należą do największych międzynarodowych targów turystycznych i są uważane za najlepsze miejsce do nawiązywania kontaktów z rynkami hiszpańskojęzycznymi. W br. w targach wzięło udział 107 krajów i blisko 7 tys. firm, a krajem partnerskim była Republika Dominikany.


Z Saragossy Grażyna Opińska (PAP)


opi/ tebe/


Kraj i świat

2022-05-24, godz. 21:10 Ukraina/ Powstanie międzynarodowa grupa robocza na rzecz gwarancji bezpieczeństwa dla Ukrainy Szef kancelarii prezydenta Ukrainy Andrij Jermak zapowiedział we wtorek powstanie międzynarodowej grupy roboczej, która wypracuje rekomendacje dotyczące gwarancji… » więcej 2022-05-24, godz. 21:10 French Open - Hurkacz awansował do drugiej rundy (opis) Rozstawiony z numerem 12 Hubert Hurkacz wygrał z włoskim tenisistą Giulio Zeppierim 7:5, 6:2, 7:5 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego French Open w Paryżu… » więcej 2022-05-24, godz. 21:10 Premier: niewykluczone, że w całości lub w części przedłużymy działanie Tarczy Antyinflacyjnej Nie jest wykluczone, że w całości albo w części przedłużymy działanie Tarczy Antyinflacyjnej, przynajmniej dopóki nie ujrzymy inflacji w trendzie spadającym… » więcej 2022-05-24, godz. 21:10 Ukraina/ Armia: w Donbasie odparto dziewięć ataków rosyjskich Armia ukraińska odparła w Donbasie dziewięć ataków rosyjskich w ciągu ostatniej doby; w sześciu innych miejscach nadal trwają walki - poinformował we… » więcej 2022-05-24, godz. 21:00 Premier: Nie tylko ja uważam, że nadmiarowe zyski Norwegii powinny być częściowo przeznaczone na odbudowę Ukrainy Nie tylko ja uważam, że nadmiarowe zyski Norwegii powinny być częściowo przeznaczone na odbudowę Ukrainy; tak twierdzi również ogromna część opinii… » więcej 2022-05-24, godz. 21:00 Duda w Davos: w czasie wojny w Ukrainie bezpieczeństwo energetyczne jest głównym tematem Trójmorza (opis) W czasie wojny w Ukrainie bezpieczeństwo jest głównym tematem; jeśli myślimy o Inicjatywie Trójmorza mamy na myśli bezpieczeństwo energetyczne, myślimy… » więcej 2022-05-24, godz. 20:50 Davos/ Soros: inwazja Rosji na Ukrainę może być początkiem III wojny światowej Słynny finansista i filantrop George Soros powiedział we wtorek, podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, że inwazja Rosji na Ukrainę może być początkiem… » więcej 2022-05-24, godz. 20:50 Liga angielska - coraz bliżej do przejęcia Chelsea We wtorek władze angielskiej ekstraklasy piłkarskiej zatwierdziły przejęcie klubu Chelsea przez grupę kapitałową kierowaną przez amerykańskiego biznesmena… » więcej 2022-05-24, godz. 20:50 Politycy PO i eksperci: Polska stała się państwem frontowym Polska stała się państwem frontowym i hipotetycznie polem walki, dlatego musi przygotować armię do obrony terytorialnej, obrony wybrzeża i przeciwdziałania… » więcej 2022-05-24, godz. 20:40 Ukraina/ Resort obrony: Rosja szykuje się do długotrwałej wojny Rzecznik ministerstwa obrony Ukrainy Ołeksandr Motuzjanyk ocenił we wtorek, że Rosja przygotowuje się do długotrwałej wojny na Ukrainie. Sytuacja na froncie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »