Radio Opole » Kraj i świat
2022-01-21, 15:00 Autor: PAP

Podlaskie/ Wstrzymany ruch pojazdów na DK 8 przed granicą z Litwą

Wstrzymany został ruch na DK 8 przed granicą z Litwą. Po stronie litewskiej doszło do karambolu 8 tirów i obecnie nie można wjechać na terytorium tego kraju – informuje policja i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

GDDKiA poinformowała na Twitterze, że ruch w kierunku granicy z Litwą jest wstrzymany. Od Budziska do Suwałk stoi 25-kilometrowy sznur tirów.


To skutek karambolu po stronie litewskiej. Policja poinformowała, że doszło tam do karambolu, w którym uczestniczyło 8 ciężarówek. "Podróżującym w stronę Litwy zalecamy zjazd na parking" – czytamy w komunikacie GDDKiA.


Policja apeluje, aby samochody osobowe, jadące w kierunku północnym, przemieszczały się drogami lokalnymi, a samochody ciężarowe zjechały na parkingi. "Apelujemy też o szczególną ostrożność i dostosowywanie prędkości do trudnych warunków atmosferycznych i drogowych" – czytamy w komunikacie policji.


Policja poinformowała także, że od strony Litwy do Polski ruch odbywa się na bieżąco.


W północno-wschodniej Polsce panują w piątek trudne warunki atmosferyczne. W nocy i w ciągu dnia spadło dużo śniegu. Występują zawieje i zamiecie śnieżne. Pojazdy mają duże problemy z poruszaniem się po wszystkich drogach. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że taka sytuacja nie zmieni się do soboty. (PAP)


Autor: Jacek Buraczewski


bur/ lena/


Kraj i świat

2022-05-29, godz. 07:20 Katowice zamawiają zaprojektowanie nowych atrakcji w Parku Kościuszki Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach rozstrzygnął przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dotyczącej zagospodarowania części Parku… » więcej 2022-05-29, godz. 07:20 Kujawsko-pomorskie/ IMGW ostrzega przed burzami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami w północnej części województwa kujawsko-pomorskiego w niedzielę od przedpołudnia… » więcej 2022-05-29, godz. 07:20 Lublin/ Generalny remont zabytkowych piwnic klasztoru, w którym działa obecnie Centrum Kultury Zabytkowe piwnice klasztoru powizytkowskiego w Lublinie przejdą generalny remont. Obecnie w zabudowaniach poklasztornych działa Centrum Kultury. Koszt planowanej… » więcej 2022-05-29, godz. 07:10 SuperLiga Tenisa - prezes BKT Advantage: jesteśmy w gronie faworytów W niedzielę ruszają rozgrywki 'Lotto SuperLIGA Tenis' . Prezes BKT Advantage Bielsko-Biała Piotr Szczypka uważa, że jego drużyna jest w gronie faworytó… » więcej 2022-05-29, godz. 07:00 Pacjenci z małpią ospą powinni unikać kontaktu ze zwierzętami domowymi Pacjenci z małpią ospą powinni unikać kontaktu ze swoimi zwierzętami przez 21 dni - zaleciła brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA). » więcej 2022-05-29, godz. 06:40 Polscy biolodzy odkryli zupełnie nowy rodzaj i gatunek cyjanobakterii Nie tylko nowy gatunek, ale też zupełnie nowy rodzaj - czyli wyższą taksonomicznie jednostkę - cyjanobakterii odkrył zespół naukowców kierowany przez… » więcej 2022-05-29, godz. 06:30 Motocyklowe MŚ - Marquez musi się poddać operacji Marc Marquez, sześciokrotny motocyklowy mistrz świata w klasie MotoGP, przejdzie - już czwartą - operację prawego łokcia i ramienia - poinformował szef… » więcej 2022-05-29, godz. 06:30 Kujawsko-Pomorskie/ koniec utrudnienia na autostradzie A1 Zakończyły się utrudnienia po wypadku na autostradzie A1 w Kutnie koło węzła Kowal w woj. kujawsko-pomorskim - poinformował w niedzielę dyżurny Generalnej… » więcej 2022-05-29, godz. 06:20 Synoptyk IMGW: niedziela chłodna i deszczowa; od środy cieplej Niedziela nadal będzie stosunkowo chłodna, a w wielu miejscach kraju może spaść przelotny deszcz. Od środy spodziewamy się wyraźnej poprawy pogody i napływu… » więcej 2022-05-29, godz. 06:10 Włochy/Masowy powrót turystów do Rzymu Tłumy na Placu Hiszpańskim, przed Koloseum i przy Fontannie di Trevi- tak wygląda koniec maja w Rzymie. Do stolicy Włoch masowo wrócili turyści z wielu krajów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »