Radio Opole » Kraj i świat
2022-01-18, 05:50 Autor: PAP

Prognoza pogody na 18 i 19 stycznia

Jak podaje IMGW Europa Zachodnia i Południowa jest w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtuje rozległy i głęboki niż z ośrodkami nad Morzem Białymi zachodnią Rosją. Początkowo wschodnia Polska będzie na skraju aktywnego niżu znad Rosji, który dość szybko odsunie się na południowy wschód. Od zachodu nasuwa się wyż z centrami nad Europą Zachodnią. Z północnego zachodu napływa powietrze polarne morskie.


Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie rosło.


We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna na wschodzie i południu od -4 st.C do 0 st.C, na pozostałym obszarze od 1 st.C do 4 st.C. Wiatr umiarkowany, we wschodniej połowie kraju i na południu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i zachodni. Na południowym wschodzie porywy wiatru do 60 km/h, w Karpatach do 70 km/h. W górach miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.


W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, lokalnie opady marznącej mżawki powodujące gołoledź. Temperatura minimalna na wschodzie i południu od -5 st.C do -2 st.C; na pozostałym obszarze kraju -1 st.C do 2 st.C; w rejonach podgórskich Karpat od -11 st.C do -7 st.C, ale lokalnie spadek temperatury do -14 st.C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Nad morzem i w Bieszczadach porywy wiatru do 65 km/h, w Sudetach do 60 km/h.


W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 1 st.C do 5 st.C, w rejonach podgórskich Karpat około -2 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Na wybrzeżu i na południowym wschodzie porywy wiatru do 65 km/h.


W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwość słabych opadów śniegu. Temperatura maksymalna 2 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady śniegu, niewykluczone opady marznące deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Temperatura minimalna -2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, chwilami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W środę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 3 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, chwilami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. (PAP)


zm/


Kraj i świat

2022-05-21, godz. 08:40 Mazowsze/ "Festiwal Świdermajer" połączy linię otwocką. 'Festiwal Świdermajer' łączy miejscowości leżące wzdłuż dawnej Drogi Żelaznej Nadwiślańskiej, od Wawra do Otwocka. Celem tego lokalnego święta, które… » więcej 2022-05-21, godz. 08:40 W. Brytania/ Ministerstwo obrony: Rosji zaczyna brakować dronów rozpoznawczych Rosja próbowała wykorzystywać na Ukrainie drony do rozpoznawania celów, ale ze względu na duży poziom strat i ograniczone wskutek sankcji krajowe możliwości… » więcej 2022-05-21, godz. 08:30 Rosja/ Gazprom potwierdza wstrzymanie dostaw gazu do Finlandii Rosyjski Gazprom potwierdził, że w sobotę rano całkowicie wstrzymał dostawy gazu ziemnego do Finlandii - podała agencja Reuters. Wcześniej o odcięciu rosyjskiego… » więcej 2022-05-21, godz. 08:20 Powstał portal o Bronisławie Piłsudskim – starszym bracie Marszałka Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku uruchomiło portal o starszym bracie Marszałka - Bronisławie. 'Jest to postać tak barwna, że każdy, kto choć raz… » więcej 2022-05-21, godz. 08:20 Od soboty rusza nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej Ministerstwo Obrony Narodowej od soboty rozpoczęło nabór ochotników do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej; tylko w tym roku na kandydatów czeka 15… » więcej 2022-05-21, godz. 08:20 Sondaż dla rp.pl: 31,6 proc. ankietowanych uważa, że Donald Tusk jest liderem opozycji 31,6 proc. ankietowanych wskazuje przewodniczącego PO Donalda Tuska jako lidera opozycji; 40,7 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie - wynika z sondażu… » więcej 2022-05-21, godz. 08:20 Straż Graniczna: od 24 lutego do Polski z Ukrainy wjechało 3,5 mln osób Od początku wojny funkcjonariusze SG odprawili w przejściach granicznych z Ukrainy do Polski 3,5 mln osób - podała w sobotę Straż Graniczna. Ostatniej doby… » więcej 2022-05-21, godz. 08:10 Warszawa/ Od września nie będzie pieniędzy na zajęcia artystyczne w LO Osieckiej Nie ma pieniędzy na dodatkowe zajęcia artystyczne w liceum im. Agnieszki Osieckiej. W budżecie dzielnicy Praga-Południe nie zaplanowano na nowy rok szkolny… » więcej 2022-05-21, godz. 07:50 Gdańsk/ W tramwaju będzie można porozmawiać o profilaktyce HIV W sobotę na ulice Gdańska wyjedzie edukacyjny tramwaj, na pokładzie którego z pasażerami o profilaktyce zakażeń HIV będą rozmawiać studenci medycyny… » więcej 2022-05-21, godz. 07:50 Ukazał się album "WST x 40 +. Warszawskie Spotkania Teatralne 1965–2021" Dobrze, że WST wciąż nie mają 'profilu', 'idiomu' ani nagród. To daje nam unikalną szansę zobaczenia codziennej, rzeczywistej pracy teatrów. I to jest… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »