2021-12-07, 23:10 Autor: PAP

LE piłkarzy ręcznych – Bidasoa – Orlen Wisła 28:29 (opis)

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wygrali na wyjeździe z hiszpańską drużyną Bidasoa Irun 29:28 (16:11) w meczu 6. kolejki grupy A Ligi Europejskiej.

Płocczanie w 53. min prowadzili 28:23, by pozwolić gospodarzom wyrównać 28:28 w 59. min spotkania. Ostatnią, zwycięską bramkę dla "Nafciarzy" zdobył Michał Daszek.

Bidasoa Irun - Orlen Wisła Płock 28:29 (11:16)

Bidaosa Irun: Jose Manuel Sierra, Jon Lararte, Xoan Ledo 1 – Inaki Cavero 4, Ander Ugarte 5, Mikel Zabala 2, Eneko Furundarena, Rodrigo Salinas 5, Julen Mugica, Leo Renaud-David, Jon Azekue 6, Thomas Tesoriere 1, Matheus Da Silva, Gorka Nieto 1, Victor Rodriguez 2, Adrian Fernandez 2.

Orlen Wisła Płock: Adam Morawski, Admir Ahmetasevic - Michał Daszek 3, Tin Lucin 6, David Fernandez, Abel Sergio 2, Leon Susnja 1, Krzysztof Komarzewski 2, Przemysław Krajewski 1, Mirsad Terzic, Lovro Mihic 2, Niko Mindegia 1, Dimitrij Żytnikow 1, Mark Kosorotov 9.

Karne minuty: Bidasoa 12 min, Orlen Wisła – 12 min.

Obie drużyny miały się spotkać 30 listopada w meczu 5. kolejki. Hiszpańska ekipa, z powodu zawirowań covidowych, od 20 listopada nie brała udziału w rozgrywkach i mecz planowany w Płocku, został przełożony. Spotkanie 6. kolejki w Irun odbyło się zgodnie z planem.

Płocczanie zaczęli trochę nerwowo, tracili piłkę i gdyby nie Sergiej Kosorotow, który ze stoickim spokojem wykorzystał trzy kolejne rzuty karne i w 7. min był remis 3:3. W 12. min Wisła prowadziła 8:5 i trener Jacobo Guefara poprosił o czas.

Potem nastąpiła niemal 5-minutowa przerwa w grze z powodu awarii zegara na tablicy wyników. Po wznowieniu gry, Kosorotow rzucił piątego karnego, a Tin Lucin i za chwilę Krzysztof Komarzewski, wyprowadzili płocki zespół na 6-bramkową przewagę (11:5). Spora w tym zasługa Adama Morawskiego, który zatrzymywał rzuty rywali i na tym etapie gry miał 45 proc. skuteczność.

Przy stanie 7:11 i dwóch bramkach Inaki Cavero, trener Xavi Sabate poprosił o czas, a wynik płockiej drużyny natychmiast podwyższyli Abel Serdio i Tin Lucin. W 24. min gospodarze przegrywali 7:13, a do końca pierwszej połowy kibice oglądali wymianę ciosów.

Po przerwie gra była wyrównana, na gola Nafciarzy odpowiadali gospodarze, w 40. min goście prowadzili 22:16 i niewiele wskazywało na to, by Bidasoa znalazła sposób na zmniejszenie rozmiarów porażki.

A jednak gospodarze znakomicie rozpoczęli ostatni kwadrans. W 44. min przy wyniku na tablicy 18:25, Bidasoa zaczęła walczyć, wykorzystywać błędy "Nafciarzy" i w 47. min doprowadzili do 22:25, a trener Sabate skorzystał z przysługującej mu drugiej przerwy w grze. Po powrocie na parkiet zdobył bramkę Przemysław Krajewski. Zapowiadało się gorące ostatnie 10 minut spotkania.

Tym razem lepiej spisywali się piłkarze Orlen Wisły. Najpierw bardzo trudnym strzałem tuż pod poprzeczkę pokonał bramkarza Bidasoy Sergiej Kosorotow, a dorzucił z kontry na pięć bramek różnicy Michał Daszek. Ale krótko cieszyli się płocczanie z bezpiecznej przewagi, bo w 58. min gospodarze znowu przegrywali, teraz tylko dwoma golami 26:28, w 59. min był już remis 28:28, a za chwilę płocczanie stracili piłkę po błędzie Daszka.

Po pięciu zdobytych golach z rzędu i doprowadzeniu do remisu oraz posiadania piłki, niecałą minutę przed końcowym gwizdkiem trener Guefara poprosił o czas. Po akcji goście stracili piłkę, a 13 s przed ostatnim gwizdkiem, to Sabate poprosił jeszcze o czas. Wzorcowo przeprowadzoną akcję zakończył bramką Michał Daszek, który wywalczył dla swojej drużyny komplet punktów.

Następnym rywalem Orlen Wisły będzie również drużyna z Irun. Zagrają zaległe spotkanie 5. kolejki przełożone z 30 listopada, na 16 grudnia. (PAP)

Autor: Jolanta Marciniak

marc/ co/

2024-04-18, godz. 13:10 Lubnauer: trwają prace nad projektem, by podręczniki sprzed 2020 r. miały cyfrowe odpowiedniki Wiceminister edukacji Katarzyna Lubnauer poinformowała, że przygotowywany jest projekt nowelizacji ustawy o systemie oświaty, zgodnie z którym także podręczniki… » więcej 2024-04-18, godz. 13:10 B. Sienkiewicz dla PAP: ukraińscy artyści w polskim pawilonie na Biennale to wybór wartości Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz powiedział PAP w czwartek w Wenecji, że udostępnienie pawilonu polskiego na Biennale Sztuki… » więcej 2024-04-18, godz. 13:10 Lublin/ Mirosław Piotrowski liderem lubelskiej listy Konfederacji do PE Były europoseł, prezes Ruchu Prawdziwa Europa Mirosław Piotrowski poinformował, że został „jedynką” na liście Konfederacji do Parlamentu Europejskiego… » więcej 2024-04-18, godz. 13:10 Lubuskie/ Strażacy dogaszają pożar stadniny koni w Bronkowie W czwartek wybuchł pożar stadniny koni oraz pokoi hotelowych w Bronkowie koło Krosna Odrzańskiego (woj. lubuskie). 'Do walki z ogniem dojechało 60 strażaków'… » więcej 2024-04-18, godz. 13:00 Fotografia ze Strefy Gazy Zdjęciem Roku w konkursie World Press Photo 2024 Fotografia wykonana w Strefie Gazy przez Mohammeda Salema z agencji Reutera, ukazująca palestyńską kobietę opłakującą swoją martwą pięcioletnią siostrzenicę… » więcej 2024-04-18, godz. 13:00 M. Morawiecki: trzeba się twardo postawić Unii Europejskiej ws. ETS2 Wiceszef PiS, b. premier Mateusz Morawiecki ocenił, że Polska powinna twardo postawić się Unii Europejskiej ws. ETS2, czyli nowego systemu handlu uprawnieniami… » więcej 2024-04-18, godz. 13:00 Kamińskiemu i Wąsikowi odczytano zarzuty udziału w głosowaniach w Sejmie; odmówili udziału w czynnościach (opis… Byli szefowie CBA Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik stawili się w czwartek w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, gdzie odczytano im zarzuty udziału w głosowaniach… » więcej 2024-04-18, godz. 13:00 Projekt ustawy ws. dopłat dla małych gospodarstw i ekoschematu dotyczącego ugorowania ziemi Wdrożenie nowych form wsparcia dla rolników - płatności dla małych gospodarstw oraz ekoschematu dot. ugorowania gruntów - są celem projektu nowelizacji… » więcej 2024-04-18, godz. 12:50 Szczerba: dostaliśmy informację z prokuratury, że Mariusz Kamiński podpisał otrzymanie wezwania przed komisję śledczą… Dostaliśmy informację z prokuratury, że Mariusz Kamiński, będąc przesłuchiwanym w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, podpisał otrzymanie wezwania przed… » więcej 2024-04-18, godz. 12:50 „Nepszava”: Europarlament zagłosuje nad kolejną rezolucją w sprawie praworządności na Węgrzech Projekt kolejnej, jedenastej rezolucji Parlamentu Europejskiego, krytykującej stan praworządności na Węgrzech i wypłatę części środków unijnych rządowi… » więcej