Radio Opole » Kraj i świat
2021-12-07, 21:10 Autor: PAP

Liga Mistrzów FIBA - Arged BM Stal - Baxi 75:88 (opis)

Koszykarze Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski przegrali we własnej hali z hiszpańskim Baxi Manresa 75:88 (15:23, 18:18, 24:26, 18:21) w meczu piątej kolejki Ligi Mistrzów FIBA.

Arged BM Stal Ostrów Wlkp - Baxi Manresa 75:88 (15:23, 18:18, 24:26, 18:21)

Arged BM Stal Ostrów Wlkp.: Michael Young 17, Trey Drechsel 14, James Florence 14, James Palmer Jr. 13, Kobi Simmons 7, Denzel Andersson 7, Markus Loncar 2, Jarosław Mokros 1, Aleksander Załucki 0.

Najwięcej dla Baxi Manresa: Chima Moneke 16, Rafa Martinez 11, Ismael Bako 10, Joe Thomasson 9.

Blisko trzy tysiące kibiców zgromadziło się w "Arena Ostrów" z nadzieją na drugie zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Mistrzów drużyny prowadzonej przez Igora Milicica. Zadanie było jednak niezwykle trudne, bowiem do Ostrowa przyjechał lider grupy B Baxi Manresa, który nie doznał jeszcze porażki.

Mistrzowie Polski w pierwszym pojedynku w Hiszpanii postawili się rywalom i byli nawet blisko wygranej. Ostatecznie przegrali nieznacznie 76:81.

Własny parkiet nie okazał się wystarczającym atutem dla Stali. Gościom nie przeszkadzał głośny doping i momentami przeraźliwe gwizdy, gdy byli w posiadaniu piłki. Koszykarze Baxi, choć awans do 1/8 finału zapewnili sobie już po czterech kolejkach, nie zamierzali stosować taryfy ulgowej. W pierwszej kwarcie posiadali wyraźną przewagę i mecz pod pełną kontrolą. Po czterech minutach prowadzili 12:2, a gospodarze grali nerwowo i brakowało im cierpliwości w ataku. Dopiero wejście Jamesa Florence’a trochę uporządkowało grę Stali.

Początek drugiej kwarty to najlepszy moment w wykonaniu ostrowian. Trey Drechsel nie mylił się z dystansu, trafiał także spod kosza i przewaga Baxi błyskawicznie topniała, a po rzutach wolnych Jamesa Palmera był remis 26:26. Po kilku nieco chaotycznych akcjach z obu stron, Stali udało się po raz pierwszy w tym spotkaniu wyjść na prowadzenie (29:28), ale jak się później okazało, po raz ostatni. Ostatnie minuty pierwszej połowy były fatalne w wykonaniu gospodarzy, którzy nie trafiali z dogodnych pozycji, notowali straty i Hiszpanie znów uzyskali wyraźną przewagę (41:31).

Trzecią kwartę mistrzowie Polski zaczęli w możliwie najgorszy sposób – stracili 10 punktów nie zdobywając żadnego. Mimo to, koszykarze Stali nie rezygnowali i starali się odrobić straty. Na przeszkodzie stanął m.in. Rafa Martinez, który pojawił się w drugiej połowie. Obrońca Baxi był świetnie dysponowany rzutowo i nie mylił się zza linii 6,75 m.

Nadzieje gospodarzy wróciły w 34 minucie po celnych rzutach wolnych Kobiego Siommonsa. Stal przegrywała już tylko 66:71, a po chwili ten sam zawodnik przechwycił podanie rywala, lecz spudłował w doskonałej sytuacji. Odpowiedź rywali była natychmiastowa i w końcówce spotkania zabrakło już emocji.

W ostatnim spotkaniu grupowym 22 grudnia mistrzowie Polski zagrają we własnej hali z tureckim Pinar Karsiyaka Izmir. Jeśli wygrają zachowają szansę na udział w barażach o awans do 1/8 finału. Wezmą w nich udział drużyny, które zajęły drugie i trzecie miejsca w grupach. (PAP)

autor: Marcin Pawlicki

lic/ co/

Kraj i świat

2024-04-26, godz. 20:10 MP w pływaniu - olimpijska forma Adeli Piskorskiej W drugim dniu rozgrywanych w Lublinie mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu tylko Adela Piskorska w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym uzyskała… » więcej 2024-04-26, godz. 20:10 Ekstraliga żużlowa - Betard - GKM 53:37 (wynik) Betard Sparta Wrocław - ZooLeszcz GKM Grudziądz 53:37. Punkty: Betard Sparta Wrocław: Artiom Łaguta 12 (2,3,2,3,2), Daniel Bewley 12 (3,2,3,1,3), Maciej… » więcej 2024-04-26, godz. 20:10 Ekstraklasa piłkarska - Piast - Warta 2:0 (opis2) Piast Gliwice - Warta Poznań 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Kamil Wilczek (43), 2:0 Grzegorz Tomasiewicz (89). Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów: 3 536… » więcej 2024-04-26, godz. 20:10 Pińciurek: 25 mln zł, których dotyczyła zmiana w planie finansowym FS, nie było dotacją celową (opis) Elżbieta Pińciurek, która zajmowała się w Ministerstwie Sprawiedliwości rozliczaniem Funduszu Sprawiedliwości, przyznała przed komisją śledczą ds. Pegasusa… » więcej 2024-04-26, godz. 20:00 Warszawa/ Ulicami stolicy przeszedł białoruski marsz "Czarnobylska Droga" W 38. rocznicę awarii elektrowni atomowej w Czarnobylu w Warszawie odbył się marsz 'Czarnobylska Droga' zorganizowany przez białoruskich aktywistów niezależnych… » więcej 2024-04-26, godz. 20:00 Kanada/ Linie lotnicze przepraszają indiańską wódczynię, której odebrano w samolocie pióropusz Personel samolotu Air Canada odebrał wódczyni Cindy Woodhouse Nepinak jej pióropusz, by przewieźć go w luku bagażowym. Teraz linie lotnicze przepraszają… » więcej 2024-04-26, godz. 20:00 Ekstraklasa piłkarska - Piast - Warta 2:0 (wynik) Piast Gliwice - Warta Poznań 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Kamil Wilczek (43), 2:0 Grzegorz Tomasiewicz (89). Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 3 536… » więcej 2024-04-26, godz. 20:00 Ekstraklasa piłkarska - Piast - Warta 2:0 (opis1) Piast Gliwice - Warta Poznań 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Kamil Wilczek (43), 2:0 Grzegorz Tomasiewicz (89). Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 3 536… » więcej 2024-04-26, godz. 19:40 Malarz Antoni Fałat odznaczony za zasługi dla stolicy Malarz, grafik i rysownik prof. Antoni Fałat otrzymał Odznakę Honorową Zasłużonego dla Warszawy. W piątek odbył się wernisaż wystawy 'Antoni Fałat… » więcej 2024-04-26, godz. 19:30 Izrael/ Siedmiu rabinów aresztowanych za próbę wjazdu do Strefy Gazy Grupa aktywistów, w tym siedmiu rabinów, została aresztowana podczas próby dostarczenia żywności do Strefy Gazy. Do zatrzymania doszło w piątek, kiedy… » więcej