Radio Opole » Kraj i świat
2021-11-30, 21:30 Autor: PAP

Podkarpackie/ Na granicy z Ukrainą wykryto przemyt m.in. papierosów i amunicji

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) podczas kontroli na przejściach granicznych z Ukrainą w Medyce i Korczowej udaremnili przemyt papierosów, amunicji, a także zegarków.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska, do ujawnienia przemytu papierosów doszło na przejściu w Korczowej, podczas kontroli autokaru. „Funkcjonariusze m.in. dzięki urządzeniu RTG udaremnili przemyt 6000 sztuk papierosów, które ukryte były w podłogowej skrytce” – dodała.


Natomiast na przejściu w Medyce podczas kontroli wjeżdżającego do Polski samochodu osobowego funkcjonariusze KAS ujawnili amunicję.


Jak podała Chabowska, 6 szt. amunicji kaliber 9 mm przewoził obywatel Ukrainy. „Mężczyzna nie zgłosił towaru do odprawy, nie posiadał także dokumentów zezwalających na legalny przewóz amunicji przez granicę” – zaznaczyła. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze policji.


W Medyce funkcjonariusze KAS wykryli również próbę przemytu 20 zegarków naręcznych i kieszonkowych oraz tarcz zegarowych. Jak powiedziała Chabowska, kontrabanda była przewożona w autokarze jadącym z Ukrainy do Niemiec.


„Niezgłoszony do kontroli towar znajdował się w przestrzeni bagażowej. Do ich przemytu przyznał się kierowca autobusu, 55-letni obywatel Ukrainy. Zegarki zatrzymano do dalszego postępowania, podczas którego ustalona zostanie ich wartość historyczna lub kolekcjonerska” – podkreśliła Chabowska. (PAP)


Autor: Wojciech Huk


huk/ mk/


Kraj i świat

2022-06-25, godz. 07:40 Francja/ Związek nauczycieli nie chce aby dzieci wykonały utwór Mozarta; "jest zbyt religijny" Związek nauczycieli szkół podstawowych Snuippa sprzeciwia się wykonaniu dzieła Mozarta Ave verum corpus przez uczniów w Lourdes, argumentując, że religijne… » więcej 2022-06-25, godz. 07:40 Błaszczak dla "Polski The Times": Staramy się o rozlokowanie w Polsce grupy brygadowej w ramach struktur NATO Zabiegamy o więcej wojsk i chcemy podniesienia gotowości sił sojuszniczych w przypadku zagrożenia. Potwierdzam, że staramy się o rozlokowanie w Polsce grupy… » więcej 2022-06-25, godz. 07:20 Kij: uczniowie z Ukrainy aklimatyzują się w polskich szkołach w różnym tempie Adaptacja uczniów ukraińskich w polskich szkołach przebiega w różnym tempie i zależy nie tylko od ich indywidualnych cech, ale też od doświadczeń wojennych… » więcej 2022-06-25, godz. 07:20 Sawicki: od kilku lat mówię, że lider PO Donald Tusk już dawno przejął program Lewicy Od kilku lat mówię, że lider PO Donald Tusk już dawno przejął program Lewicy, tylko nie bardzo chce przejąć jeszcze ich polityków - powiedział PAP poseł… » więcej 2022-06-25, godz. 07:10 Śląskie/ Górnośląskie Koleje Wąskotorowe rozpoczynają wakacyjne kursy Wakacyjne weekendowe przejazdy z Bytomia do Miasteczka Śląskiego i z powrotem rozpoczyna w sobotę Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych. Prócz… » więcej 2022-06-25, godz. 07:00 "Foreign Affairs": wojna Putina na Ukrainie to porażka naczelnego dowództwa Rosji Wojna Putina na Ukrainie to przede wszystkim studium przypadku porażki naczelnego dowództwa; trudno jest dowodzić siłami zbrojnymi na rzecz urojenia - pisze… » więcej 2022-06-25, godz. 07:00 Ekspert: odczulanie na jad owadów może ratować życie Immunoterapia alergenowa (odczulanie), stosowana u osób z groźnymi reakcjami na jad owadów, jest leczeniem ratującym życie - ocenił w rozmowie z PAP prof… » więcej 2022-06-25, godz. 07:00 Niemcy/ Prof. Musiał: niewiarygodne jest mówienie, że Niemcy byli naiwni w stosunku do Putina, tak naiwnym być się… Niewiarygodne jest mówienie teraz, że Niemcy byli naiwni w stosunku do Putina. Przepraszam, ale tak naiwnym być się nie da. Putin dokładnie mówił, jak on… » więcej 2022-06-25, godz. 07:00 "Gazeta Wyborcza": L4? Proszę, w kilka minut za parę złotych Czas realizacji: 5 minut. Koszt: już od 59 zł. I jeszcze zniżka 20 proc. na następne zamówienie. Zwolnienie lekarskie można dziś załatwić przez internet… » więcej 2022-06-25, godz. 07:00 Liga NHL - obrońcy tytułu wciąż w grze Hokeiści Tampa Bay Lightning pokonali w Denver Colorado Avalanche 3:2 i zmniejszyli straty do 2-3 w finałowej serii play off ligi NHL. Szósty mecz - w niedzielę… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »