Radio Opole » Kraj i świat
2021-11-28, 06:10 Autor: PAP

Słynny producent muzyczny oddał na aukcję ponad 160 przedmiotów, w tym gitary i auta

Pomaganie innym znaczy dla niego więcej niż najbardziej nawet osobiste pamiątki. Dlatego Nile Rodgers, gitarzysta i producent muzyczny, zdecydował się wystawić cenne przedmioty na licytację, z której dochód zasili konto jego fundacji We Are Family, zajmującej się wspieraniem utalentowanych nastolatków na całym świecie. 16 grudnia w Nowym Jorku pod młotek pójdzie ponad 160 przedmiotów, z których najbardziej łakomym kąskiem będzie prototyp Hitmakera, słynnej gitary Rodgersa.

Lista artystów, z którym współpracował Nile Rodgers, jest tak długa jak lista przedmiotów, które wystawił właśnie na aukcję. Współzałożyciel zespołu Chic wyprodukował albumy takich gwiazd jak David Bowie, Diana Ross, Sister Sledge, Madonna, Duran Duran, Daft Punk, Lady Gaga, Avicii, Avicii, Keith Urban, Disclosure czy Sam Smith. Na wielu z tych albumach można też usłyszeć jego gitarę. Rodgers wciąż jest aktywny zawodowo, jest m.in. doradcą kreatywnym w londyńskim Abbey Road Studios. Sporo czasu i energii poświęca też na działalność charytatywną.


Jego najnowsza akcja dobroczynna to licytacja, która odbędzie się 16 grudnia w Nowym Jorku pod patronatem domu aukcyjnego Christie's. Będzie można na niej kupić ponad 160 przedmiotów przekazanych przez artystę: gitar, aut, ubrań, syntezatorów, sprzętu nagraniowego i osobistych pamiątek. „Te instrumenty były ważną częścią ścieżki dźwiękowej mojego życia, począwszy od lat 70. do dziś. Pojawiały się na albumach, w filmach, grach wideo. Przekazuję je na licytację z nadzieją, że przyniosą one innym ludziom tyle samo radości, ile przyniosły mi, a przy okazji skorzysta na nich również fundacja We Are Family” - przyznał w komunikacie prasowym cytowanym przez serwis „The Music Univers” Rodgers.


Co pojawi się na aukcji? Do kupienia będzie m.in. wart 150-200 tys. dolarów rzadki model Porsche 911 Slantnose Turbo Targa (jeden z dziewięciu wyprodukowanych egzemplarzy). Będzie gitara elektryczna Fender Stratocaster Solid-Body z 1956 r. z pozłacanym osprzętem, której wartość szacuje się nawet na 40 tys. dolarów. Jednak prawdziwą gratką dla fanów Rodgersa będzie prototyp charakterystycznej dla jego scenicznych występów gitary zwanej Hitmaker. Z oryginalnym Hitmakerem muzyk się nie rozstawaje, chce na niej jeszcze skomponować i zagrać jeszcze trochę hitów na miarę słynnego „Get Lucky”. (PAP Life)


mdn/ gra/


Kraj i świat

2022-01-27, godz. 19:00 Dania/ Szef MSZ: wycofujemy z Mali swoich żołnierzy Dania wycofa z Mali swoich żołnierzy, którzy tworzą dowodzony przez Francję międzynarodowy kontyngent sił specjalnych Takuba Task Force - poinformował… » więcej 2022-01-27, godz. 19:00 Sejm powołał prof. Mieczysława Rybę do Kolegium IPN Sejm powołał w czwartek historyka, prof. nadzw. Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Mieczysława Rybę do Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania… » więcej 2022-01-27, godz. 19:00 Sowińska-Gogacz: chciałam, aby dzieje niemieckiego obozu koncentracyjnego dla dzieci były dobrze opisane Współautorka publikacji 'Mały Oświęcim', o jedynym niemieckim obozie koncentracyjnym dla dzieci, Jolanta Sowińska-Gogacz powiedziała PAP, że podjęła… » więcej 2022-01-27, godz. 18:50 Mazowieckie/ Policjanci kontrolujący kwarantannę uratowali trzy osoby, gdy w domu wybuchł pożar Policjanci z Nowego Miasta, sprawdzając wykonywanie obostrzeń wynikających z pandemii koronawirusa, uratowali trzech mężczyzn, gdy w domu, gdzie przebywali… » więcej 2022-01-27, godz. 18:50 1. liga piłkarska - ŁKS Łódź z zakazem transferów do końca sezonu Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej nałożyła na ŁKS karę w wysokości 20 tys. zł oraz zakazu dokonywania transferów do końca… » więcej 2022-01-27, godz. 18:50 Finlandia/ W pandemii koronawirusa rodzi się więcej dzieci niż wcześniej Kolejny rok pandemii Covid-19 był w Finlandii drugim z rzędu, kiedy urodziło się więcej dzieci. W 2021 roku zarejestrowano w tym kraju ponad 49,5 tys. urodzeń… » więcej 2022-01-27, godz. 18:50 Cessak: szczepionki mRNA nie są produktami nowymi, prace nad technologią rozpoczęto 30 lat temu (krótka2) Szczepionki mRNA nie są produktami nowymi; prace nad stworzeniem tej technologii rozpoczęto 30 lat temu - wskazał w czwartek prezes Urzędu Rejestracji Produktów… » więcej 2022-01-27, godz. 18:40 Lubelskie/ Ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia przed oblodzeniem i silnym wiatrem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem i silnym wiatrem dla województwa lubelskiego. Ostrzeżenie… » więcej 2022-01-27, godz. 18:40 UE/ 175 mln euro pomocy humanitarnej dla krajów Afryki Zachodniej i Środkowej Unia Europejska przekaże pomoc humanitarną w wysokości 175 mln euro dla krajów Afryki Zachodniej i Środkowej. To jeden z najbiedniejszych regionów świa… » więcej 2022-01-27, godz. 18:40 Wielkopolskie/ Ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia przed silnym wiatrem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, który prognozowany jest w Wielkopolsce w nocy w czwartku… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »