Radio Opole » Kraj i świat
2021-11-27, 08:40 Autor: PAP

PŚ w skokach - do Wisły pierwsi mają dotrzeć Japończycy

Pierwszą grupą zawodników, która ma dotrzeć do Wisły na Puchar Świata w skokach narciarskich, będą Japończycy - poinformował dyrektor obiektu im. Adama Małysza Andrzej Wąsowicz. Zawody zostaną przeprowadzone w następny weekend.

W sobotę i niedzielę światowa czołówka gości i rywalizuje w Ruce w Finlandii, ale w organizatorzy z Wisły są praktycznie gotowi na przyjęcie ekip.


Jak przekazał PAP Wąsowicz, skoczkowie z Azji mają dotrzeć do podkrakowskiego lotniska w Balicach już we wtorek wieczorem, a stamtąd przejadą do Wisły. Biało-czerwoni są spodziewani na miejscu w czwartek.


Dodał, że potwierdziły się prognozy i na kilka dni przed zawodami w Wiśle padał deszcz, m.in. w piątek utrudnił prace przy przygotowaniu areny. Jednak Wąsowicz liczy na spadek temperatury w nocy i zaprzestanie opadów w kolejnych dniach.


Zaapelował on do zmotoryzowanych fanów skoków narciarskich, aby zmienili opony na zimowe, jeśli chcą oglądać zawody PŚ na miejscu.


W tym sezonie zawody w Wiśle Malince nie otworzyły cyklu PŚ, jak np. w poprzednim. W listopadzie 2020 r. w konkursie drużynowym Polacy zajęli na wiślańskiej skoczni trzecie miejsce, a zwyciężyli Austriacy. W indywidualnych zmaganiach najlepszy z biało-czerwonych Piotr Żyła był piąty, a triumfował Niemiec Markus Eisenbichler.


Walka o Kryształową Kulę w tym sezonie rozpoczęła się w Niżnym Tagile, teraz skoczkowie rywalizują w Ruce, a później stawią się w Wiśle. W piątek odbędą się sesje treningowe i kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego, a w sobotę - zawody drużynowe.(PAP)


Autor: Rafał Czerkawski


rcz/ pp/


Kraj i świat

2022-01-17, godz. 07:20 Pulmonolog: Pacjenci po ciężkim przebiegu COVID-19 mogą stać się inwalidami oddechowymi Pacjenci po ciężkim przebiegu COVID-19 mogą stać się inwalidami oddechowymi. U części osób mamy do czynienia z nieodwracalnymi zmianami w płucach, które… » więcej 2022-01-17, godz. 07:10 Zachodniopomorskie/ Ponad 40 interwencji strażaków w związku z silnym wiatrem Ponad 40 razy interweniowali zachodniopomorscy strażacy w związku z silnym wiatrem - poinformował w poniedziałek rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP st… » więcej 2022-01-17, godz. 07:10 "DGP": Ziobryści rozważają prace nad projektem ustawy obniżającej polską składkę do budżetu UE Ziobryści rozważają podjęcie prac nad projektem ustawy obniżającej polską składkę do unijnego budżetu - pisze poniedziałkowy 'Dziennik Gazeta Prawna'… » więcej 2022-01-17, godz. 07:10 We wtorek połączone prezydenckie Rady zajmą się wpływem Zielonego Ładu na rolnictwo Analiza potencjalnego wpływu Europejskiego Zielonego Ładu na sytuacją polskiego rolnictwa będzie tematem wtorkowego posiedzenia połączonych prezydenckich… » więcej 2022-01-17, godz. 07:00 Ekspert dla PAP: Kazachstan odwróci na jakiś czas uwagę Kremla od Ukrainy Interwencja Rosji z pomocą wojsk Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ros. ODKB) w Kazachstanie odwróci na jakiś czas uwagę Kremla od Ukrainy… » więcej 2022-01-17, godz. 07:00 Kościński dla "Sieci": Dla większości podatników zmiany w Polskim Ładzie korzystne lub neutralne Zdecydowana większość podatników na Polskim Ładzie skorzysta lub zmiany podatkowe będą dla nich neutralne. Dociera do mnie wiele sygnałów wprost od m.in… » więcej 2022-01-17, godz. 07:00 MF: o przejściu na estoński CIT najlepiej poinformować służby skarbowe przed końcem stycznia Podatnicy, którzy chcą przejść na estoński CIT powinni zawiadomić o tym naczelnika urzędu skarbowego. Dla większości spółek najdogodniejszym terminem… » więcej 2022-01-17, godz. 07:00 "Gazeta Wyborcza": Po Pegasusa do bezpieki Spółka Matic, która kupiła dla CBA system szpiegowski Pegasus, została założona przez osoby pracujące w PRL dla milicji i Służby Bezpieczeństwa - pisze… » więcej 2022-01-17, godz. 06:50 Marsze Śmierci wyruszyły 77 lat temu z niemieckiego obozu Auschwitz 77 lat temu Niemcy rozpoczęli ewakuację obozu Auschwitz i jego podobozów. Od 17 do 21 stycznia w Marszach Śmierci wyprowadzili do obozów w głębi Rzeszy… » więcej 2022-01-17, godz. 06:50 "Dziennik Gazet Prawna": System e-Faktur z dużymi problemami Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się od 1 stycznia 2022 r. wysyłać elektroniczne faktury ustrukturyzowane za pomocą ministerialnego systemu informatycznego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »