Radio Opole » Kraj i świat
2021-10-24, 22:30 Autor: PAP

Ekstraklasa piłkarska - Piast - Legia 4:1 (opis2)

Piast Gliwice - Legia Warszawa 4:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Alberto Toril (10), 2:0 Alberto Toril (14), 2:1 Ernest Muci (21), 3:1 Alberto Toril (59-głową), 4:1 Nikola Stojiljkovic (86).

Żółta kartka - Piast Gliwice: Patryk Sokołowski, Miguel Munoz. Legia Warszawa: Filip Mladenovic, Bartosz Slisz.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów 4 755.

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Tomas Huk, Miguel Munoz, Alexandros Katranis - Arkadiusz Pyrka (75. Michael Ameyaw), Tom Hateley, Michał Chrapek, Patryk Sokołowski, Damian Kądzior (75. Kristopher Vida) - Alberto Toril (83. Nikola Stojiljkovic).

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz - Kacper Skibicki, Mateusz Wieteska, Maik Nawrocki (25. Ihor Charatin), Filip Mladenovic - Josue, Andre Martins (62. Kacper Kostorz), Bartosz Slisz - Ernest Muci, Mahir Emreli, Luquinhas (62. Rafael Lopes).

Piłkarze Piasta Gliwice pokonali na własnym stadionie warszawską Legię 4:1 w wieczornym niedzielnym meczu 12. kolejki ekstraklasy. Legia przegrała czwarte ligowe spotkanie z rzędu.

Legioniści słabo zaczęli sezon ligowy, w dziewięciu meczach doznali sześciu porażek. W Gliwicach musieli sobie radzić bez swojego kapitana Artura Jędrzejczyka, pauzującego za żółte kartki. Angielski pomocnik gospodarzy Tom Hateley spodziewał się, że rywale zagrają jak „wygłodzony zwierz”, zważywszy na jej problemy w ekstraklasie i czwartkową porażkę z Napoli 0:3 w Lidze Europy.

I rzeczywiście goście ostro ruszyli do przodu, a prowadzić mogli już w 4. minucie, kiedy Mahir Emreli z bliska trafił najpierw w jeden słupek gliwickiej bramki, a dobijając - w drugi. Gliwiczanie byli skuteczniejsi, bo ich dwie akcje zakończyły się golami Alberto Torila. Hiszpański napastnik najpierw nie dał się złapać na „spalonego”, a potem „zamknął” długie dośrodkowanie Damiana Kądziora z lewej strony.

Legioniści dążyli do zmniejszenia strat. Bramkarz Piasta obronił potężne uderzenie filipa Mladenovica z daleka, ale kontaktową bramkę zdobył Ernest Musi, trafiając z ostrego kąta mistrzowie Polski nacierali, zanotowali wiele dośrodkowań w pole karne, rzutów rożnych, prób z dystansu, jednak Frantisek Plach przed przerwą nie dał się już zaskoczyć.

Trener Legii Czesław Michniewicz dysponował tylko pięcioma rezerwowymi (w tym bramkarzem), a już w 25. minucie musiał dokonać zmiany z powodu kontuzji Maika Nawrockiego.

Gliwiczanie na początku drugiej połowy wyszli z oblężenia, też starali się o zdobycie kolejnej bramki. Kibice, mimo dość niesprzyjającej temperatury, nie mieli powodów do narzekania na brak emocji. Walki na boisku bowiem nie brakowało, szwankowała za to dokładność decydujących podań z obu stron. Tak było do 59. minuty, kiedy na pole karne Legii dośrodkował Michał Chrapek, a niepilnowany Toril głową nie dał szans Kacprowi Tobiaszowi.

Następne minuty przyniosły frontalny atak Legii. Piłka rzadko opuszczała połowę rywali. Po silnym strzale Emrelego Placha uratował znów słupek, a Muci spudłował w sytuacji sam na sam z golkiperem Piasta. Gospodarze przetrwali trudne chwile i w końcówce sami skutecznie zaatakowali. Po strzale Kriphera Vidy w słupek piłkę do siatki z bliska wpakował rezerwowy Nikola Stojiljković, który chwilę wcześniej wszedł na boisko, zastępując Torila.

Zawodnicy gości zostali chłodno pożegnani przez grupę swoich kibiców, w sektorach gliwiczan na stadionie trwała po końcowym gwizdku feta. To nie był szczęśliwy weekend piłkarzy Legii na Górnym Śląsku. W sobotę stołeczna futsalowa drużyna przegrała w Chorzowie z miejscowym Clearexem 1:2 w halowej ekstraklasie.

Autor: Piotr Girczys (PAP)

gir/ km/ co/

Kraj i świat

2024-04-19, godz. 23:30 Ekstraliga żużlowa - Motor - Stal 55:35 (opis) Orlen Oil Motor Lublin - ebut.pl Stal Gorzów 55:35. Punkty: Orlen Oil Motor Lublin: Bartosz Zmarzlik 13 (3,3,3,1,3), Jack Holder 12 (3,1,3,3,2), Fredrik… » więcej 2024-04-19, godz. 23:30 A. Duda dla "Faktu": rozmawiałem z szefem MSZ na temat obsady placówek dyplomatycznych Prezydent Andrzej Duda poinformował w wywiadzie dla 'Faktu', że rozmawiał z szefem MSZ Radosławem Sikorskim na temat obsady placówek dyplomatycznych. Powiedziałem… » więcej 2024-04-19, godz. 23:30 Ekstraklasa piłkarska - Raków - Górnik 0:1 (opis2) Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 0:1 (0:0) Bramki: 0:1 Sebastian Musiolik (90+2-głową). Żółta kartka - Raków Częstochowa: Matej Rodin, Giannis… » więcej 2024-04-19, godz. 23:20 Prezydent dla "Faktu": jesteśmy gotowi do uczestnictwa w programie nuclear sharing, gdyby była taka decyzja sojuszni… Jeżeli byłaby taka decyzja naszych sojuszników, żeby rozlokować broń nuklearną w ramach nuclear sharing także i na naszym terytorium, żeby umocnić bezpieczeństwo… » więcej 2024-04-19, godz. 23:20 Ekstraklasa siatkarek - Grupy Azoty Chemika Police mistrzem Polski (opis) Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police zdobyły po raz jedenasty tytuł mistrzyń Polski. W finale play off pokonały PGE Rysice Rzeszów 3-0. W piątek wygrały… » więcej 2024-04-19, godz. 23:20 Węgry/ Politolog: Orban stoi przed najtrudniejszymi wyborami od czasu dojścia do władzy Czerwcowe wybory do Parlamentu Europejskiego będą najtrudniejszymi wyborami dla premiera Węgier Viktora Orbana od przejęcia przez niego władzy w 2010 roku… » więcej 2024-04-19, godz. 23:20 Ekstraklasa siatkarek - Grupa Azoty Chemik Police mistrzem Polski (opis, korekta) Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police zdobyły po raz jedenasty tytuł mistrzyń Polski. W finale play off pokonały PGE Rysice Rzeszów 3-0. W piątek wygrały… » więcej 2024-04-19, godz. 23:10 Ekstraklasa siatkarek - Grupy Azoty Chemika Police mistrzem Polski (wynik) Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police zdobyły po raz jedenasty tytuł mistrzyń Polski. W finale play off pokonały PGE Rysice Rzeszów 3-0. W piątek wygrały… » więcej 2024-04-19, godz. 23:10 USA/ Media: Biały Dom zakazał przedstawicielom administracji mówić o izraelskim odwecie na Iran Przedstawiciele administracji USA otrzymali zakaz publicznych wypowiedzi na temat izraelskiego odwetu na Iran, starając się zapanować nad zagrożeniem eskalacją… » więcej 2024-04-19, godz. 23:10 Ekstraklasa siatkarek - mistrzynie Polski (dokumentacja) Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police po raz 11. w historii sięgnęły po mistrzostwo Polski. W piątek w trzecim meczu o złoty medal pokonały w Szczecinie… » więcej