Radio Opole » Kraj i świat
2021-10-23, 06:00 Autor: PAP

Prognoza pogody na 23 i 24 października

Jak informuje IMGW, południowa i częściowo zachodnia Europa znajduje się pod wpływem rozległego wyżu. Na pozostałym obszarze dominują niże wraz z układami frontów atmosferycznych z ośrodkami nad północno-zachodnią Rosją i Islandią. Polska znajduj się na skraju wspomnianego niżu znad Rosji. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.


Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie wzrastać.


W sobotę przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, w rejonach podgórskich i w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na północy kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna od 6 st.C do 11 st.C, w rejonach podgórskich Karpat około 5 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, na wybrzeżu silny, od 35 km/h do 45 km/h, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 75 km/h, w górach do 90 km/h.


W nocy z soboty na niedzielę na wschodzie kraju zachmurzenie umiarkowane i tu przelotne opady deszczu, w Karpatach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe, lokalnie umiarkowane. Nad ranem, gdzieniegdzie na zachodzie, mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 0 st.C do 4 st.C; cieplej na Półwyspie Helskim około 6 st.C oraz chłodniej w kotlinach górskich Sudetów i miejscami na Podlasiu około -1 st.C. Lokalnie spadek temperatury przy gruncie do -3 st.C, w kotlinach sudeckich do -5 st.C. Wiatr na wschodzie, wybrzeżu i w Sudetach słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, zachodni i północno-zachodni, na pozostałym obszarze słaby, z kierunków zachodnich. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h.


W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie zanikające opady deszczu. Rano zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 400 metrów. Temperatura maksymalna od 6 st.C do 11 st.C, cieplej gdzieniegdzie na południowym zachodzie około 12 st.C i chłodniej w rejonach podgórskich Karpat około 5 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków zachodnich, na zachodzie południowy i południowo-wschodni.


W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w porywach do 55 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie na zachodzie i północy przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.


W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 9 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.(PAP)


kmz/


Kraj i świat

2021-12-06, godz. 19:40 Synoptyk IMGW: we wtorek słonecznie na północy, najchłodniej na północnym wschodzie do -9 st. C We wtorek w ciągu dnia na północy kraju powinno być słonecznie. W Karpatach może spaść od 2 do 3 cm śniegu. Najchłodniej powinno być na północnym… » więcej 2021-12-06, godz. 19:40 Śląskie/ Zawiązano konsorcjum w zakresie prawa, technologii i kompetencji cyfrowych Interdyscyplinarne konsorcjum naukowo-badawcze, łączące technologię, prawo nowych technologii i kompetencje cyfrowe, zawiązały w poniedziałek Uniwersytet… » więcej 2021-12-06, godz. 19:40 USA/ Biały Dom ogłosił dyplomatyczny bojkot zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie ze względu na ludobójstwo w Sinciangu… Przedstawiciele administracji Joe Bidena nie wezmą udziału w żadnych wydarzeniach, związanych z zimowymi igrzyskami olimpijskimi w Pekinie w lutym 2022 roku… » więcej 2021-12-06, godz. 19:40 Francja/ Premier ogłosił nowe obostrzenia sanitarne i początek szczepień dzieci z grup wrażliwych (krótka) Nowe restrykcje przeciwepidemiczne w kraju, w tym m.in.: zaostrzenie protokołu sanitarnego w szkołach, rozszerzenie pracy zdalnej, ograniczenie imprez i początek… » więcej 2021-12-06, godz. 19:20 Świętokrzyskie/ Zablokowana dk 42 w Parszowie Po zderzeniu samochodu osobowego z dostawczym zablokowana jest droga krajowa nr 42 w Parszowie (świętokrzyskie). Jedna osoba została ranna. » więcej 2021-12-06, godz. 19:20 Przedstawiciel prezydencji w Radzie UE: łączność cyfrowa nie jest kwestią wyboru, lecz koniecznością Łączność cyfrowa nie jest kwestią wyboru czy gustu, ale koniecznością, która pozwala ludziom w dzisiejszych czasach uczyć się, pracować i komunikować… » więcej 2021-12-06, godz. 19:10 Włochy/ W środkach komunikacji początek kontroli przepustek sanitarnych W wielu miastach we Włoszech rozpoczęły się kontrole w środkach komunikacji miejskiej w związku z wejściem w życie w poniedziałek wymogu posiadania przepustki… » więcej 2021-12-06, godz. 19:10 Białoruś/ Nexta: linie Belavia odłączono od systemów BSP i CASS Opozycyjny białoruski serwis informacyjny Nexta poinformował w poniedziałek na Twitterze, że państwowe linie lotnicze Belavia zostały odłączone od międzynarodowego… » więcej 2021-12-06, godz. 19:00 Francja/ Media o możliwości rosyjskiej operacji wojskowej na Ukrainie: to nie jest blef Kremla Francuskie dzienniki „Le Monde” i „Le Figaro' oceniają w poniedziałkowych analizach, że koncentracja rosyjskich wojsk przy granicach z Ukrainą to nie… » więcej 2021-12-06, godz. 19:00 W. Brytania/ Za zażywanie narkotyków będzie można stracić paszport i prawo jazdy Odbieranie paszportów i praw jazdy, objęcie godziną policyjną w nocy i zakazy podróżowania, takie jak te nakładane na chuliganów piłkarskich, to niektóre… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »