Radio Opole » Kraj i świat
2021-09-28, 17:20 Autor: PAP

CIR: Zaszczep się i żyj normalnie! – nowe spoty w kampanii Narodowego Programu Szczepień (komunikat)

– CIR informuje:


Zaszczep się i żyj normalnie! – nowe spoty w kampanii Narodowego Programu Szczepień


Premiera nowych spotów w ramach kampanii #SzczepimySię. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów kontynuuje, rozpoczęte 20 sierpnia 2021 r., działania promujące szczepienia. Przekaz kampanii jest prosty i dosadny – odrzucenie szczepienia to odpowiedzialność za kolejny lockdown i związane z nim obostrzenia. Szczepienie przeciw COVID-19 jest skutecznym sposobem na pokonanie pandemii i powrót do normalnego życia.


Koronawirus to nie tylko mniej lub bardziej łagodna choroba. To epidemia, wobec której osoby odpowiedzialne za Polskę muszą działać zdecydowanie. Brak oczekiwanego poziomu wyszczepienia Polaków może spowodować, że rządzący nie będą mieli wyboru i wprowadzą kolejne obostrzenia, a ich konsekwencje znów będą bolesne dla społeczeństwa i niekorzystne dla gospodarki.


Nowi bohaterowie


Do szczepienia w pierwszym spocie przekonywała mama ucznia, który od nowego roku szkolnego wrócił do szkoły. Dziś (28 września) ukazały się kolejne dwa materiały wideo, które będą emitowane w radiu, telewizji i Internecie, a ich bohaterowie będą również obecni na reklamach typu outdoor.


Do szczepienia przeciw COVID-19 zachęcają szef kuchni oraz trener personalny. Pokazują oni restaurację tętniącą życiem, która jest miejscem spotkań rodzin i przyjaciół oraz siłownie, w której trenuje i dba o swoją formę wiele osób. Tego wszystkiego może zabraknąć, jeżeli przyjdzie kolejna fala pandemii.


99 proc. zgonów na COVID-19, to osoby niezaszczepione


W drugiej części spotu występują Agnieszka Szarowska, specjalista chorób zakaźnych oraz dr Michał Sutkowski, od początku obecni przy chorych na COVID-19. Ubrani w szpitalny uniform zwracają się bezpośrednio do odbiorcy i mówią o skutkach nieszczepienia się. Dramatyczne statystyki dotyczące zgonów osób chorych na koronawirusa wzmacniają cały przekaz i zwracają uwagę odbiorcy na skalę skutków, jakie niesie za sobą nieszczepienie się przeciw COVID-19.


Chcesz wrócić do normalności? – zaszczep się


We wszystkich spotach wykorzystano symboliczny zabieg przesuwania kadrów i obrazów, które umożliwiają „przejście” do świata normalności i szczęśliwego życia społecznego bez lockdownu. Kontrast między tymi dwiema rzeczywistościami dosadnie ukazuje różnicę pomiędzy światem otwartym – bez koronawirusa, a światem zamkniętym z powodu obostrzeń. To odbiorca podejmuje autonomiczną decyzje, który świat wybiera i w którym chce żyć.


Zaszczep się i żyj normalnie! – przekonują nas główni bohaterzy.


Zarejestruj się na szczepienie


Nie odkładaj decyzji o szczepieniu. Już dzisiaj zadzwoń na infolinię 989 lub wyślij sms o treści SzczepimySie pod numer 880 333 333. Możesz też skorzystać z e-Rejestracji na pacjent.gov.pl lub umówić się bezpośrednio w punkcie szczepień. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie gov.pl/szczepimysie.


Obecnie wiele punktów szczepień posiada wolne terminy, dlatego możesz dowolnie zaplanować miejsce i czas szczepienia. Dodatkowo, szczepionkę możesz przyjąć w różnych miejscach – np. pierwszą w miejscu zamieszkania, a drugą w miejscu, gdzie przebywasz na wakacjach.


Pobierz bezpłatną aplikacje „mojeIKP”


Skorzystaj z wielu możliwości, jakie daje aplikacja „mojeIKP” – jest bezpłatna i umożliwia m.in. rejestrację na szczepienie przeciw COVID-19. Użytkownicy telefonów z systemem Android mogą pobrać aplikację w Google Play, a właściciele urządzeń z iOS – w AppStore.


Ponad 37 miliony wykonanych szczepień w Polsce


W Polsce wykonano ponad 37,1 mln szczepień. W pełni zaszczepionych, czyli preparatem J&J lub dwiema dawkami innych dopuszczonych w UE szczepionek, jest ponad 19,3 mln osób. Pierwszą dawkę przyjęło ponad 19,7 mln osób – dane według raportu szczepień przeciwko COVID-19 https://www.gov.pl/web/szczepimysie/raport-szczepien-przeciwko-covid-19.


Obejrzyj spoty


Spot „Zaszczep się i żyj normalnie!” z szefem kuchni można obejrzeć pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=dNUb4p3tOoI


Spot „Zaszczep się i żyj normalnie!” z trenerem personalnym można obejrzeć pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=3dhHzr0TjRg


Spot „Zaszczep się i żyj normalnie!” z mamą ucznia można obejrzeć pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=e5fOV372eLQ


UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)


kom/ agz/ joz/


Kraj i świat

2022-05-23, godz. 13:50 Śląskie/ Strażacy w dalszym ciągu pracują w miejscu sobotniego pożaru w Miasteczku Śląskim Strażacy w dalszym ciągu pracują w miejscu pożaru, który w minioną sobotę wybuchł w Miasteczku Śląskim w powiecie tarnogórskim, obejmując ok. 50 hektarów… » więcej 2022-05-23, godz. 13:50 Rau: w Berlinie będę rozmawiać m.in. o dotychczasowym fiasku niemieckiej polityki wschodniej Wtorkowa wizyta szefa polskiego MSZ prof. Zbigniewa Raua w Berlinie dotyczyć będzie m.in. załamania się dotychczasowej architektury bezpieczeństwa w wyniku… » więcej 2022-05-23, godz. 13:50 Łódzkie/ Adamczyk: inwestycje samorządowe, na które brakowało środków, są dziś realizowane Trzy nowe obwodnice - Bełchatowa, Pragi i Kwaskowa - powstaną w woj. łódzkim ze wsparciem Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 'Inwestycje samorządowe, na które… » więcej 2022-05-23, godz. 13:50 Ukraina/ W obwodzie charkowskim zebrano ciała 63 Rosjan, by wymienić je na ukraińskich poległych Na obszarach obwodu charkowskiego odbitych z rąk rosyjskich żołnierze ukraińscy zebrali dotąd ciała 63 poległych Rosjan. Zwłoki te mogą zostać wymienione… » więcej 2022-05-23, godz. 13:40 Powstanie druga część „Prawa zemsty” z Gerardem Butlerem W 2009 roku na ekrany kin trafiło sensacyjne „Prawo zemsty”. Film z Gerardem Butlerem i Jamiem Foxxem w rolach głównych zarobił na całym świecie blisko… » więcej 2022-05-23, godz. 13:40 Podlaskie/ Busłowe łapy, kisiel owsiany i karp knyszyński na ministerialnej liście produktów tradycyjnych Trzy produkty związane z kulturą podlaską: busłowe łapy, kisiel owsiany oraz karp knyszyński zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa… » więcej 2022-05-23, godz. 13:40 Lubuskie/ W regionie wydano ok. 33 tys. PESEL-i uchodźcom z Ukrainy W woj. lubuskim wydano dotychczas ok. 33 tys. numerów PESEL dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Liczba obywateli tego kraju przebywających w regonie jest jednak… » więcej 2022-05-23, godz. 13:40 PPOZ: nadal rekomendowane są maseczki w podmiotach leczniczych Rekomendacje dotyczące łagodzenia obostrzeń w korzystaniu z praw pacjenta nadal wskazują na konieczność zasłaniania ust i nosa przez cały czas przebywania… » więcej 2022-05-23, godz. 13:40 Specjalne strefy ekonomiczne, katowicka i z Abu Zabi, będą współpracowały Przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) i emirackiej strefy ekonomicznej Khalifa Industrial Zone Abu Dhabi (KIZAD) podpisali w poniedziałek… » więcej 2022-05-23, godz. 13:40 French Open - Świątek awansowała do drugiej rundy (opis) Iga Świątek wygrała z Ukrainką Łesią Curenko 6:2, 6:0 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. Polska tenisistka jest najwyżej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »