Radio Opole » Kraj i świat
2021-09-28, 10:30 Autor: PAP

Warszawa/ Premiera spektaklu "Spaghetti" w Teatrze Baj - w sobotę

W stołecznym Teatrze Baj 2 października odbędzie się premiera przedstawienia "Spaghetti" na podstawie tekstu i w reżyserii Duńczyka Sorena Ovesena. Spektakl powstał we współpracy Teatru Baj w Warszawie i Theatergruppe Batida w Kopenhadze.

"Bracia August Wysoki i Beniamin Wysoki zapraszają do swojej kuchni – pokażą jak przyrządzić idealne spaghetti. Kucharze skorzystają z przepisu znajdującego się w +Starej dobrej księdze o spaghetti+. Dostali ją od wujka, który ją dostał od swojej ciotki, która dostała ją od swojego taty, który ją dostał od swojej mamy, która dostała ją od sąsiada, który ją kupił we Włoszech" - napisano w zapowiedzi przedstawienia.


Zaznaczono, że "bohaterowie mają idealny przepis, duże garnki, wzajemną pomoc, ale... ktoś im nabałaganił w kuchni i zasnął w samym centrum dowodzenia". "A potem ciągle ich rozpraszał i opowiadał o spotkaniu z chińskim smokiem, krokodylem, zebrą, śpiewając przy tym, tańcząc i grając na instrumentach. Czy w takich warunkach braciom uda się przygotować spaghetti?" - czytamy na stronie teatru.


"Na scenie będzie gwarno, wesoło, tanecznie i oczywiście muzycznie. Młodzi widzowie będą mieli okazję nie tylko poznać tajniki przyrządzania jednej z popularniejszych (i pyszniejszych!) potraw, ale także posłuchać muzyki granej na żywo przez aktorów oraz towarzyszyć ich wszystkim figlom" - zapowiedziano.


Autorem i reżyserem jest Soren Ovesen. Przekład z duńskiego - Bogusława Sochańska. Scenografię zaprojektowała Annika Nilsson. Muzyka - Theatergruppe Batida i Nina Foss.


Występują Marta Gryko-Sokołowska (Put), Andrzej Bocian (Beniamin Wysoki) i Piotr Michalski (August Wysoki).


Spektakl przeznaczony jest dla widzów wieku powyżej 3 lat. Powstał we współpracy Teatru Baj w Warszawie i Theatergruppe Batida w Kopenhadze.


Premiera - 2 października o godz. 17 w stołecznym Teatrze Baj. Kolejne przedstawienia - 3 oraz 5-8 października br.(PAP)


autor: Grzegorz Janikowski


gj/ aszw/


Kraj i świat

2021-10-27, godz. 17:20 Lubelskie/ Dachował i uderzył w drzewa, miał niemal trzy promile alkoholu w organizmie Kierujący samochodem osobowym dachował i uderzył w drzewa. Mężczyzna miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Do wypadku doszło w środę w okolicach… » więcej 2021-10-27, godz. 17:20 Lubuskie/ Wypadek przy pracy w tartaku; drewniana listwa poważnie zraniła młodą kobietę Do niebezpiecznego wypadku przy pracy doszło w środę w tartaku w Słońsku (Lubuskie). Drewniana listwa wyrzucona z jednego z urządzeń poważnie zraniła… » więcej 2021-10-27, godz. 17:20 Świętokrzyskie/ Dodatkowe fundusze UE na wykrywanie koronawirusa Zarząd województwa świętokrzyskie przyznał ponad 330 tys. zł dodatkowego, unijnego dofinansowania dla Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego (RCNT)… » więcej 2021-10-27, godz. 17:20 Lubelskie z dobowym rekordem zakażeń od początku pandemii Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 1632 nowych zakażeniach SARS-CoV-2 w woj. lubelskim, co jest dobowym rekordem zakażeń w tym regionie od początku… » więcej 2021-10-27, godz. 17:10 PAŻP chce, aby w ciągu 5 lat zaczął działać nowy cyfrowy system śledzenia samolotów Prezes PAŻP Janusz Janiszewski liczy na to, że w ciągu pięciu najbliższych lat zacznie działać w Polsce iTEC v3,czyli nowoczesny, cyfrowy system do zarządzania… » więcej 2021-10-27, godz. 17:10 Wydarzenia sportowe w skrócie, środa 27 października, 17.00 Przekazujemy skrót wiadomości sportowych: Lekkoatletyczne drużynowe mistrzostwa Europy 2023 rozegrane zostaną na Stadionie Śląskim w ramach III Igrzysk… » więcej 2021-10-27, godz. 17:10 Netflix manipulował algorytmem wyszukiwania, by ukryć film „Gwiazdeczki” Film „Gwiazdeczki” („Cuties”) opowiada o 13-letnich dziewczynkach przygotowujących się do udziału w konkursie twerkingu - tańca polegającego na potrząsaniu… » więcej 2021-10-27, godz. 17:10 Watykan/ Papież wyraził gotowość złożenia wizyty w Kanadzie Papież Franciszek wyraził gotowość do złożenia wizyty w Kanadzie - ogłosił w środę Watykan. Wizyta ta miałaby związek z procesem pojednania z ludnością… » więcej 2021-10-27, godz. 17:10 Kumoch o spotkaniu Duda-Macron: wśród tematów energetyka i przełamywanie podziałów w UE (opis) Partnerstwo strategiczne w sprawach energetyki, redukcja napięć między Polską a instytucjami Unii Europejskiej i przełamywanie podziałów w Unii były wśród… » więcej 2021-10-27, godz. 17:10 Hillary Clinton na kongresie Impact'21 w Poznaniu: Rosja próbuje zakłócić rządy demokratyczne (opis) To oczywiste, że Rosja agresywnie próbuje zakłócić rządy demokratyczne, ale jednocześnie wiele krajów w Europie musi utrzymywać z nią relacje; mam nadzieję… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »