Radio Opole » Kraj i świat
2021-09-26, 23:10 Autor: PAP

Liga francuska - bramka Frankowskiego, Lens wygrało w Marsylii

Przemysław Frankowski zdobył bramkę dla Lens w wygranym 3:2 wyjazdowym meczu z Olympique Marsylia w 8. kolejce francuskiej ekstraklasy. Drużyna piłkarza reprezentacji Polski awansowała na drugie miejsce w tabeli.

Frankowski dołączył do Lens w tym roku po dwóch latach w barwach Chicago Fire. W niedzielę strzelił drugiego gola dla tego klubu.

Przed przerwą na Stade Velodrome padły cztery bramki. Dla Lens trafił jeszcze z rzutu karnego Florian Sotoca, a dla gospodarzy dwa gole strzelił Dimitri Payet, w tym jednego również z "jedenastki". W 71. minucie wynik ustalił Wesley Said, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Sotoca, oprócz bramki, zaliczył dwie asysty.

Lens powiększyło dorobek do 15 punktów i w tabeli przesunęło się z szóstego na drugie miejsce, spychając na trzecią pozycję niedzielnego rywala. Zespół z Marsylii, w którym wciąż nie gra dochodzący do pełni sił po kontuzji Arkadiusz Milik, ma jeszcze jeden mecz zaległy.

Prowadzi z kompletem 24 punktów Paris Saint-Germain. Stołeczny zespół w sobotę wygrał z u siebie z Montpellier 2:0 po bramkach Senegalczyka Idrissy Gueye i Niemca Juliana Draxlera.(PAP)

af/ pp/

Kraj i świat

2021-10-17, godz. 14:10 W. Brytania/ Szefowa MSW nie wyklucza policyjnej ochrony dla posłów Brytyjscy posłowie mogą otrzymać policyjną ochronę podczas spotkań z wyborami w swoich okręgach - powiedziała w niedzielę minister spraw wewnętrznych… » więcej 2021-10-17, godz. 14:10 MON: minister Mariusz Błaszczak uczestniczył w Marszu Pamięci w Lesie Legionowskim Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak uczestniczył w niedzielę w Marszu Pamięci po miejscach masowych egzekucji niemieckich w Lesie Legionowskim - poinformował… » więcej 2021-10-17, godz. 14:10 Rajdowe MŚ - Neuville wygrał w Katalonii, Kajetanowicz drugi w WRC3 Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) wygrał Rajd Katalonii, 11. rundę mistrzostw świata. W kategorii WRC3 Kajetan Kajetanowicz (Skoda Fabia Rally2 Evo) zajął… » więcej 2021-10-17, godz. 14:00 Uwaga Redakcje! (Dot. uroczystości powołania Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem II kadencji z udziałem wicepremiera Piotra… Centrum Informacyjne Rządu zawiadamia, że w poniedziałek, tj. 18 października br., o godz. 12.00, odbędzie się uroczystość powołania Rady Dialogu z Młodym… » więcej 2021-10-17, godz. 13:50 Poznań Półmaraton – rekord Polski Nadolskiej Karolina Nadolska (KU AZS UAM Poznań) zajęła drugie miejsce w 13. edycji Poznań Półmaraton i wynikiem 1:09.18 ustanowiła rekord Polski. Wygrała Kenijka… » więcej 2021-10-17, godz. 13:40 Śląskie/ W Rudzie Śląskiej odnowione zostaną dwa parki w dzielnicy Nowy Bytom Władze Rudy Śląskiej, kosztem 7,3 mln zł, zrewitalizują wkrótce dwa duże parki w dzielnicy Nowy Bytom. Wykonawca inwestycji zmodernizuje alejki, zainstaluje… » więcej 2021-10-17, godz. 13:40 Zielona Góra/ Otwarcie wystawy i promocja książki „Ilustrowana Kronika Zielonej Góry” W środę w Muzeum Ziemi Lubuskiej odbędzie się otwarcie wystawy i promocję książki Igora Myszkiewicza pt. „Ilustrowana Kronika Zielonej Góry” - poinformowała… » więcej 2021-10-17, godz. 13:30 Podkarpackie/ Trwa wyjaśnienia okoliczności wypadku, w którym zginął rowerzysta Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, w którym zginął rowerzysta. Do zderzenia samochodu osobowego z rowerzystą doszło w sobotę wieczorem… » więcej 2021-10-17, godz. 13:30 Ekstraklasa piłkarska - Wisła Płock - Pogoń 0:0 (do przerwy) Wisła Płock - Pogoń Szczecin 0:0 do przerwy Żółta kartka - Wisła Płock: Damian Michalski, Mateusz Szwoch, Damian Warchoł. Pogoń Szczecin: Damian Dąbrowski… » więcej 2021-10-17, godz. 13:20 W Krakowie uczczono 100. urodziny Józefa Turbasy – Pierwszego Krawca Rzeczypospolitej W Krakowie uczczono w niedzielę 100-lecie urodzin Józefa Turbasy nazywanego Pierwszym Krawcem Rzeczypospolitej. Szył fraki i smokingi dla największych polskich… » więcej