Radio Opole » Kraj i świat
2021-09-24, 08:40 Autor: PAP

Czy Polacy myślą o jutrze? (MediaRoom)

Startuje ogólnopolska kampania edukacyjna na temat Celów Zrównoważonego Rozwoju - Dobre Cele. Ma pokazać konsumentom, jak codziennymi działaniami mogą zadbać o planetę i jakość życia. Organizuje ją Kampania 17 Celów. Wydarzenie online inaugurujące inicjatywę „Celuj w jutro. Już dziś! #dobrecele” odbędzie się w piątek 24 września w godz. 10:00-13:00.

Dobre Cele dla polskiego konsumenta


Badanie świadomości Polaków przeprowadzone przez CSR Consulting we współpracy z Bankiem BNP Paribas pokazało, że zrozumienie pojęć „Cele Zrównoważonego Rozwoju”, „Agenda 2030”, a nawet „zrównoważony rozwój” wśród konsumentów jest bardzo niskie. Jednocześnie wysoka jest świadomość konieczności poprawy stanu środowiska i jakości życia. W badaniu konsumenci przyznali, że do działania na rzecz Celów brakuje im wiedzy - po prostu nie wiedzą, co mają robić!


W odpowiedzi na tę potrzebę uruchomiona zostanie ogólnopolska kampania edukacyjna skierowana do konsumentów - Dobre Cele. W jej ramach powstanie strona internetowa, spot i szereg innych materiałów edukacyjnych dotyczących Celów Zrównoważonego Rozwoju i działań, jakie podjąć może każdy z nas, tu i teraz, aby włączyć się w ich realizację.


„Realizacja Agendy 2030 przyjętej przez ONZ wymaga szerokiej współpracy i zaangażowania wszystkich - od rządów i organizacji pozarządowych, przez biznes po konsumentów właśnie. Od 5 lat pracujemy z firmami w ramach Kampanii 17 Celów. Brakuje jednak na polskim rynku inicjatywy, która wprost angażowałaby konsumentów w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju. Dlatego z naszymi partnerami zdecydowaliśmy się uzupełnić tę lukę. Wiele podmiotów działa od lat. Dziś łączymy się pod parasolem Dobrych Celów, aby wzmocnić przekaz i pokazać jak te projekty przyczyniają się do realizacji Agendy 2030” - powiedziała Małgorzata Greszta, partner zarządzająca CSR Consulting, inicjatorka Kampanii 17 Celów.


Partnerstwo na rzecz Celów


Inicjatorem kampanii edukacyjnej Dobre Cele jest Kampania 17 Celów. To międzysektorowa inicjatywa, która od 5 lat mobilizuje polski biznes do podjęcia działań na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju. Partnerami głównymi kampanii są Federacja Konsumentów i Główny Urząd Statystyczny. W gronie partnerów znajdują się też samorządy, m.in. Miasto Stołeczne Warszawa oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.


Partnerami merytorycznymi jest natomiast blisko 40 organizacji pozarządowych. Każda z nich patronuje Celowi Zrównoważonego Rozwoju, w obszarze którego działa. Dzieli się swoją wiedzą na temat wyzwań i dostępnych rozwiązań. Inspiruje do aktywności, zapraszając do dołączenia do swoich akcji, kampanii i wydarzeń.


Inauguracja kampanii Dobre Cele


Kampania Dobre Cele zostanie zainaugurowana podczas wydarzenia online „Celuj w jutro. Już dziś! #dobrecele” w piątek 24 września w godz. 10:00-13:00.


Wydarzenie jest częścią obchodów Światowego Dnia Działania, który odbywa się co roku, w rocznicę przyjęcia Agendy 2030 przez ONZ. Na całym globie organizowane są wydarzenia szerzące wiedzę o Celach i zachęcające do podjęcia działań na ich rzecz, tworząc światowy ruch dla ich osiągnięcia.


Więcej informacji


Strona internetowa kampanii Dobre Cele


Spot promujący kampanię Dobre Cele


Logo i grafiki kampanii Dobre Cele


Szczegóły Światowego Dnia Działania i transmisja


KONTAKT:


Marta Krawcewicz


e-mail: marta.krawcewicz@csr-consulting.pl


tel. 506 646 510


Źródło informacji: CSR Consulting


UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.


Kraj i świat

2021-10-27, godz. 03:10 Brazylia/ Komisja śledcza zatwierdziła raport z oskarżeniami wobec prezydenta Bolsonaro Komisja śledcza brazylijskiego Senatu zatwierdziła we wtorek wieczorem raport końcowy ze swoich ustaleń w sprawie pandemii koronawirusa i wezwała do postawienia… » więcej 2021-10-27, godz. 02:50 USA/ Prokuratura nie wyklucza zarzutów karnych ws. śmierci na planie filmu "Rust" Prokuratura hrabstwa Santa Fe w stanie Nowy Meksyk w USA nie wyklucza postawienia zarzutów karnych w śledztwie dotyczącym śmiertelnego wypadku z udziałem… » więcej 2021-10-27, godz. 01:10 Niemcy/ Ministerstwo gospodarki wydało pozytywną opinię w sprawie certyfikatu dla NS2 Ministerstwo gospodarki Niemiec potwierdziło we wtorek, że wydanie certyfikatu dla gazociągu Nord Stream 2 'nie zagrozi bezpieczeństwu dostaw gazu do Niemiec… » więcej 2021-10-27, godz. 00:40 Bruce Liu i Eva Gevorgyan owacyjnie przyjęci w Katowicach Owacją na stojąco przyjęła we wtorek publiczność koncert zwycięzcy i finalistki XVIII Konkursu Chopinowskiego. Bruce (Xiaoyu) Liu i Eva Gevorgyan wystąpili… » więcej 2021-10-27, godz. 00:40 Dziennikarz Grzegorz Głuszak uhonorowany Medalem 75-lecia Misji Jana Karskiego Dziennikarz śledczy Grzegorz Głuszak został uhonorowany Medalem 75-lecia Misji Jana Karskiego - poinformowało we wtorek Towarzystwo Jana Karskiego. Głuszak… » więcej 2021-10-27, godz. 00:20 Białoruś/ Media o niekorzystnym dla Łukaszenki, "tajnym" sondażu dla rosyjskiego MSZ W białoruskich mediach niezależnych nie cichną komentarze po opublikowanym kilka dni temu niekorzystnym dla prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki sondażu… » więcej 2021-10-26, godz. 23:50 Węgry/ Marine Le Pen: Węgry stoją na czele walki o wolność narodów Węgry stoją na czele walki o wolność narodów - powiedziała liderka francuskiej skrajnej prawicy Marine Le Pen podczas konferencji prasowej, zorganizowanej… » więcej 2021-10-26, godz. 23:40 Puchar Ligi w Anglii - drużyny Klicha i Bednarka odpadły w 1/8 finału Piłkarze Leeds United, z grającym od 46. minuty Mateuszem Klichem, ulegli na wyjeździe Arsenalowi 0:2 w 1/8 finału Pucharu Ligi w Anglii. Odpadł również… » więcej 2021-10-26, godz. 23:40 Liga hiszpańska - 11. kolejka Wyniki 11. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii: wtorekAlaves 1 - Mamadou Ndiaye 47Elche 0Espanyol Barcelona 1 - Raul de Tomas 33-karny czerwona kartka:… » więcej 2021-10-26, godz. 23:10 USA/ Eksperci FDA poparli zatwierdzenie szczepionki Pfizera dla dzieci w wieku 5-11 lat Ekspercka komisja doradzająca Agencji Żywności i Leków (FDA) w USA zdecydowanie poparła we wtorek wprowadzenie do obiegu szczepionki Pfizera przeciwko Covid-19… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »