Radio Opole » Kraj i świat
2021-09-23, 21:40 Autor: PAP

LM piłkarzy ręcznych - Łomża Vive Kielce - Telekom Veszprem 32:29 (opis)

Piłkarze ręczni Łomży Vive Kielce wygrali z węgierskim Telekomem Veszprem 32:29 (17:12) w meczu 2. kolejki grupy B Ligi Mistrzów.

Łomża Vive Kielce - Telekom Veszprem 32:29 (17:12).

Łomża Vive Kielce: Mateusz Kornecki, Andreas Wolff - Alex Dujshebaev 7, Arkadiusz Moryto 6, Dylan Nahi 5, Igor Karacic 4, Branko Vujovic 3, Arciom Karalek 2, Nicolas Tournat 2, Władysław Kulesz 2, Sigvaldi Gudjonsson 1, Sanchez Migallon, Szymon Sićko, Tomasz Gębala.

Veszprem: Vladimir Cupara, Rodrigo Corrales - Petar Nenadic 9, Gasper Marguc 5, Jorge Maqueda 4, Dejan Manaskow 3, Yahia 3, Manuel Strlek 2, Blaz Blagotinsek 1, Adrian Sipos 1, Rasmus Lauge Schmidt 1, Patrik Ligetvari, Mate Lekai

Kary: Łomża - 10 min (czerwona kratka Arciom Karalek w 26. min), Telekom - 10 min.

Początek należał do gospodarzy, którzy w szóstej minucie prowadzili 4:1, a w 13. - 7:2. Spora w tym zasługa bramkarza Mateusza Korneckiego, który raz po raz stopował strzały przyjezdnych. W pierwszym meczu LM, przegranym przed tygodniem w Bukareszcie z Dinamem 29:32, z powodu choroby nie mógł wyjść na boisko, a drugi z golkiperów - reprezentant Niemiec Andreas Wolff - nie miał wtedy zbyt dobrego dnia i zakończył spotkanie z bardzo niskim procentem skuteczności.

Po krótkim okresie wyrównanej gry kielczanie znów przycisnęli i ich przewaga urosła do siedmiu trafień. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Alex Dujshebaev, podwyższając na 12:5. Syn trenera Vive Tałanta Dujszebajewa powrócił po kontuzji i pojawił się po raz pierwszy na boisku od czasu igrzysk olimpijskich w Tokio, gdzie z ekipą Hiszpanii sięgnął po brązowy medal.

Wtedy rywale zabrali się do odrabiania strat. Najwięcej kłopotów obronie gospodarzy sprawiał serbski rozgrywający Petar Nenadic, który w latach 2012-14 był zawodnikiem Wisły Płock. To właśnie za faul na tym graczu Arciom Karalek - podpora kieleckiej defensywy - w 26. minucie ujrzał czerwoną kartkę. Chwilę wcześniej Arkadiusz Moryto nie wykorzystał karnego, a zatrzymał go coraz lepiej spisujący się w bramce Hiszpan Rodrigo Corrales, również występujący w przeszłości w drużynie z Płocka (2014-2017), złoty medalista mistrzostw Europy 2018 w Chorwacji. Z kolei drugi z bramkarzy gości - Serb Vladimir Cupara - w sezonie 2018/19 reprezentował barwy zespołu z Kielc.

Przewaga miejscowych zmalała do 15:12, ale w końcówce pierwszej połowy dołożyli jeszcze dwa trafienia i do szatni schodzili prowadząc 17:12.

Po przerwie mistrzowie Polski umiejętnie pilnowali wyniku. Nadzieje gości odżyły, kiedy w 52. minucie przegrywali już tylko 23:26. Ponownie główne role odgrywali Nenadic i Corrales. Za to po stronie gospodarzy w najważniejszych momentach nie zawodził Alex Dujshebaev, uznany potem za najlepszego gracza tego pojedynku. Wspomagali go m.in. skrzydłowi Moryto i Francuz Dylan Nahi.

Vive znów odskoczyło na pięć trafień. W końcówce powoli rozgrywało piłkę, ale przytrafiały się błędy, przez co goście zmniejszyli dystans na 29:32. W ostatniej minucie żadnej ze stron nie udało się zmienić rezultatu.

W 2016 roku kielecki zespół, występujący wtedy pod nazwą Vive Tauron, pokonał Telekom po rzutach karnych w finale Ligi Mistrzów.

W pierwszym spotkaniu obecnego sezonu LM kielczanie przegrali na wyjeździe z Dinamem Bukareszt... 29:32.(PAP)

co/ pp/

Kraj i świat

2024-04-20, godz. 00:20 Ekstraklasa siatkarek - Mędrzyk: miałyśmy cudowny zespół (opinie) Po meczu ekstraklasy siatkarek Grupa Azoty Chemik Police - PGE Rysice Rzeszów (3:1) powiedziały: Anna Obiała (środkowa PGE Rysice): 'Nie ulega wątpliwości… » więcej 2024-04-20, godz. 00:20 Korea Płn. dokonała prób z głowicą bojową i nowym pociskiem przeciwlotniczym Korea Płn. dokonała prób z głowicą bojową i nowym pociskiem przeciwlotniczym - poinformowała w sobotę północnokoreańska agencja prasowa KCNA. » więcej 2024-04-20, godz. 00:10 Ekstraklasa piłkarska - Raków - Górnik 0:1 (opinie) Po meczu ekstraklasy piłkarskiej Raków Częstochowa - Górnik Zabrze (0:1) powiedzieli: Dawid Szwsrga (Raków): 'W tej rundzie wygraliśmy tylko trzy mecze… » więcej 2024-04-20, godz. 00:10 Wybory samorządowe/ Rozpoczęła się cisza wyborcza przed drugą turą wyborów O północy z piątku na sobotę rozpoczęła się cisza wyborcza przed drugą turą wyborów samorządowych, która potrwa do końca głosowania, czyli do niedzieli… » więcej 2024-04-19, godz. 23:30 Ekstraliga żużlowa - Motor - Stal 55:35 (opis) Orlen Oil Motor Lublin - ebut.pl Stal Gorzów 55:35. Punkty: Orlen Oil Motor Lublin: Bartosz Zmarzlik 13 (3,3,3,1,3), Jack Holder 12 (3,1,3,3,2), Fredrik… » więcej 2024-04-19, godz. 23:30 A. Duda dla "Faktu": rozmawiałem z szefem MSZ na temat obsady placówek dyplomatycznych Prezydent Andrzej Duda poinformował w wywiadzie dla 'Faktu', że rozmawiał z szefem MSZ Radosławem Sikorskim na temat obsady placówek dyplomatycznych. Powiedziałem… » więcej 2024-04-19, godz. 23:30 Ekstraklasa piłkarska - Raków - Górnik 0:1 (opis2) Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 0:1 (0:0) Bramki: 0:1 Sebastian Musiolik (90+2-głową). Żółta kartka - Raków Częstochowa: Matej Rodin, Giannis… » więcej 2024-04-19, godz. 23:20 Prezydent dla "Faktu": jesteśmy gotowi do uczestnictwa w programie nuclear sharing, gdyby była taka decyzja sojuszni… Jeżeli byłaby taka decyzja naszych sojuszników, żeby rozlokować broń nuklearną w ramach nuclear sharing także i na naszym terytorium, żeby umocnić bezpieczeństwo… » więcej 2024-04-19, godz. 23:20 Ekstraklasa siatkarek - Grupy Azoty Chemika Police mistrzem Polski (opis) Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police zdobyły po raz jedenasty tytuł mistrzyń Polski. W finale play off pokonały PGE Rysice Rzeszów 3-0. W piątek wygrały… » więcej 2024-04-19, godz. 23:20 Węgry/ Politolog: Orban stoi przed najtrudniejszymi wyborami od czasu dojścia do władzy Czerwcowe wybory do Parlamentu Europejskiego będą najtrudniejszymi wyborami dla premiera Węgier Viktora Orbana od przejęcia przez niego władzy w 2010 roku… » więcej