Radio Opole » Kraj i świat
2021-09-20, 19:10 Autor: PAP

Roger Federer: najgorsze już za mną

"Najgorsze już za mną i nie mogę się doczekać tego, co nadejdzie" - oświadczył słynny szwajcarski tenisista Roger Federer, który po turnieju w Wimbledonie ponownie przerwał karierę, aby poddać się trzeciej operacji kolana.

"Rehabilitacja odbywa się krok po kroku. Kiedy dochodzisz do zdrowia po kontuzji, każdy dzień jest lepszy. Jest to bardzo ekscytujący czas" - powiedział zwycięzca 20 turniejów wielkoszlemowych podczas imprezy zorganizowanej przez swojego sponsora, firmę Mercedes-Benz w Zurychu.


Federer w ubiegłym roku miał dwie operacje kolana. Odpuścił cały sezon, by wrócić w 2021 roku, ale i tak wybierał sobie starannie turnieje. Wycofał się choćby po wygranej w trzeciej rundzie French Open. W obecnym sezonie wystąpił w pięciu turniejach - łącznie w 13 meczach, z których dziewięć wygrał. Ostatni rozegrał 7 lipca, przegrywając w ćwierćfinale swojego ulubionego Wimbledonu z Hubertem Hurkaczem.


40-letni Szwajcar nie chciał ujawnić, kiedy wróci na korty. Poprosił o "jeszcze trochę cierpliwości".


Nie ukrywał, że jest mu przykro z powodu absencji w Pucharze Lavera, organizowanych od 2017 roku z jego inicjatywy rozgrywek drużynowych z udziałem najlepszych sześciu tenisistów europejskich oraz sześciu spoza Starego Kontynentu. Tegoroczna edycja odbędzie się od piątku do niedzieli w Bostonie.


"To naprawdę boli. Wiedziałem, że w pewnym momencie nie będę mógł uczestniczyć w tych rozgrywkach, ale nie sądziłem, że stanie się to już w tym roku. Jednym z moich celów jest wrócić do nich i mam nadzieję zagrać w takich miejscach jak O2 Arena w Londynie" - dodał.


Przyszłoroczna edycja Laver Cup zostanie zorganizowana właśnie w tej hali w stolicy Wielkiej Brytanii. (PAP)


af/ cegl/


Kraj i świat

2021-10-26, godz. 16:20 Niedzielski: widać fundamentalną różnicę w kwestii liczby zakażeń w stosunku do 2020 r. Sytuacja jest poważna, ale porównując z rokiem poprzednim, szczególnie w kwestii liczby zakażeń czy hospitalizacji, widać fundamentalną różnicę, wynikającą… » więcej 2021-10-26, godz. 16:20 Premier o zmianach w rządzie: m.in. Henryk Kowalczyk ministrem rolnictwa i wicepremierem, a Piotr Nowak ministrem rozwoju… Nowym ministrem rolnictwa i wicepremierem zostanie Henryk Kowalczyk; Anna Moskwa będzie ministrem klimatu, Piotr Nowak - rozwoju i technologii, Kamil Bortniczuk… » więcej 2021-10-26, godz. 16:20 Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Uczelni Medycznych: nalży zlikwidować staż podyplomowy dla lekar… Zwróciliśmy się do ministra zdrowia o zlikwidowanie obowiązkowego rocznego stażu zawodowego dla absolwentów kierunków lekarskich i lekarsko-dentystycznych… » więcej 2021-10-26, godz. 16:10 Metropolita nazywany "spowiednikiem Putina": dla Rosji naturalna jest monarchia Metropolita Tichon Szewkunow, jeden z najbardziej wpływowych duchownych Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, nazywany niekiedy spowiednikiem prezydenta Władimira… » więcej 2021-10-26, godz. 16:10 Chile ponownie wprowadza obostrzenia; coraz więcej infekcji koronawirusem Od środy w stolicy kraju Santiago oraz czternastu pobliskich gminach zaczną ponownie obowiązywać ograniczenia. Powodem jest narastająca liczba infekcji koronawirusem… » więcej 2021-10-26, godz. 16:10 Węgrów/ Leokadia Piątkowska, zamordowana za pomoc Żydom, kolejną "Zawołaną po imieniu" Leokadia Piątkowska, zamordowana przez Niemców za pomoc okazaną Mendlowi Kleinowi i drugiemu, nieznanemu z imienia Żydowi, została we wtorek w Węgrowie (Mazowieckie)… » więcej 2021-10-26, godz. 16:10 Morawiecki: coraz więcej wskazuje, że za atakiem hakerskim stoją służby rosyjskie Coraz więcej wskazuje na to, że za ujawnieniem maili mających pochodzić z prywatnej skrzynki szefa KPRM stoją służby ze wschodu - mówił we wtorek premier… » więcej 2021-10-26, godz. 16:10 Morawiecki: jedyną właściwą odpowiedzią na zagrożenie na wchodzie jest wzmocnienie sił zbrojnych Potrzeba uchwalenia ustawy o obronie ojczyzny wynika z zagrożenia na granicy wschodniej; jedyną właściwą odpowiedzią na to jest wzmocnienie bezpieczeństwa… » więcej 2021-10-26, godz. 16:10 Niedzielski: zwiększymy liczbę łóżek dla pacjentów z COVID-19 o 10 tys. Baza łóżek dla pacjentów z COVID-19 będzie zwiększona łącznie o 10 tys. łóżek - 8,5 tys. w zwykłych szpitalach i 1,5 tys. w szpitalach tymczasowych… » więcej 2021-10-26, godz. 16:10 Stolica/ Wystawa "Pomiędzy" Hanny Shumskiej w Galerii Prześwit - od czwartku W warszawskiej Galerii Prześwit 28 października odbędzie się wernisaż wystawy Hanny Shumskiej pt. 'Pomiędzy'. Ekspozycja jest finałem przedsięwzięcia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »