2021-09-20, 00:00 Autor: PAP

Liga włoska - Szczęsny uratował remis Juventusowi, Inter liderem

Juventus Turyn zremisował w klasyku z Milanem 1:1 i pozostaje bez zwycięstwa po czterech kolejkach włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Potknięcia lokalnego rywala i Romy wykorzystał Inter, który został liderem.

W prawie 124-letniej historii "Starej Damy" dopiero po raz czwarty zdarzyło się, że nie wygrała żadnego z pierwszych czterech spotkań w sezonie. Turyńczycy, których bramki strzegł Wojciech Szczęsny, z dwoma punktami zajmują 18, trzecie od końca miejsce.

Gospodarze w konfrontacji z Milanem, który po trzech kolejkach miał komplet punktów, objęli prowadzenie w 4. minucie po trafieniu Hiszpana Alvaro Moraty. Jeszcze w pierwszej połowie bliski podwyższenia wyniku był Argentyńczyk Paulo Dybala.

W drugiej połowie też bliżsi zdobycia bramki byli miejscowi, ale wreszcie w 76. minucie wyrównał Chorwat Ante Rebic.

W końcówce losy spotkania mógł odwrócić Pierre Kalulu, ale jego uderzenie w świetnym stylu obronił polski bramkarz, który wcześniej w tym sezonie popełnił kilka błędów. Młody francuski obrońca zastąpił jeszcze w pierwszej połowie Duńczyka Simona Kjaera, który doznał urazu. Goście musieli sobie radzić również bez kontuzjowanego Szweda Zlatana Ibrahimovica.

"Rossoneri" pozostają niepokonani i z 10 punktami ustępują gorszym bilansem bramek tylko lokalnemu rywalowi - Interowi. Obrońcy tytułu w sobotę rozbili Bolognę 6:1. W bramce gości wystąpił Łukasz Skorupski.

Na listę strzelców wpisali się Argentyńczyk Lautaro Martinez (6. minuta), Słowak Milan Skriniar (30.), Nicolo Barella (34.), Urugwajczyk Matias Vecino (54.) i dwukrotnie Bośniak Edin Dżeko (63. i 68.). Czystego konta podopiecznych trenera Simone Inzaghiego pozbawił Belg Arthur Theate (86.).

"Inter-Express. Pociąg wielkich prędkości przejechał się po Bolonii" - napisała "La Gazzetta dello Sport" i przypomniała, że 15 goli w pierwszych czterech kolejkach ligowych nie zdobył od 1960 roku.

Z kolei dziennik "Tuttosport" zwrócił uwagę, że po letniej wyprzedaży z powodu kłopotów finansowych w Interze widziano raczej ustępującego mistrza niż faworyta rozgrywek. "Tymczasem zespół pod wodzą Simone Inzaghiego jest liderem i motorem Serie A" - zauważono.

"Inter ostrzega rywali: +nie wolno nas lekceważyć+" - podkreślono w "Corriere dello Sport".

Komplet punktów po trzech seriach spotkań, poza Milanem, miały jeszcze Napoli i Roma. Zespół Piotra Zielińskiego w poniedziałek zmierzy się z Udinese, a prowadzeni przez Jose Mourinho rzymianie ulegli w niedzielę na wyjeździe Veronie 2:3.

W barwach gospodarzy, którzy odnieśli pierwsze w sezonie zwycięstwo, pełne 90 minut rozegrał Paweł Dawidowicz.

Z innych Polaków powody do zadowolenia może mieć też Bartosz Bereszyński. Obrońca Sampdorii Genua w drugim z rzędu meczu zaliczył asystę, a jego drużyna pokonała na wyjeździe Empoli 3:0 i może cieszyć się z pierwszej wygranej w sezonie.

W ekipie beniaminka od 56. minuty grał Szymon Żurkowski.

W takim samym momencie meczu na boisko wszedł Sebastian Walukiewicz i pomógł Cagliari wywieźć jeden punkt ze stolicy, po remisie z Lazio 2:2. Gola numer 160 w Serie A zdobył napastnik gospodarzy Ciro Immobile, który z pięcioma w dorobku otwiera listę najskuteczniejszych w bieżących rozgrywkach.(PAP)

pp/ sab/

2024-04-23, godz. 13:30 Prokuratura Okręgowa w Siedlcach wszczęła śledztwo dot. tzw. push-backów na granicy z Białorusią Prokuratura Okręgowa w Siedlcach (Mazowieckie) wszczęła śledztwo dotyczące przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy polskich… » więcej 2024-04-23, godz. 13:30 UE/ PE zatwierdził przedłużenie zawieszenia ceł i kontyngentów na ukraińskie produkty rolne (krótka) Parlament Europejski we wtorek zatwierdził przedłużenie liberalizacji handlu UE z Ukrainą. Europosłowie poparli przedłużenie zawieszenia ceł importowych… » więcej 2024-04-23, godz. 13:30 W środę Rada Krajowa PO ma zatwierdzić listy do PE W środę o godz. 14 w Warszawie odbędzie się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, podczas której - według zapowiedzi premiera i szefa PO Donalda Tuska -… » więcej 2024-04-23, godz. 13:30 Warmińsko-mazurskie/ Muzeum w Ełku wyda monografię skarbu monet z XVII w. Muzeum Historyczne w Ełku wyda monografię odkrytego przed czterema laty skarbu blisko 700 monet z XVII wieku - podał we wtorek ełcki magistrat. Dofinansowanie… » więcej 2024-04-23, godz. 13:30 Solidarność chce referendum przeciw polityce klimatycznej UE NSZZ 'Solidarność' i NSZZ Rolników Indywidualnych 'Solidarność' chcą referendum przeciw unijnej polityce klimatycznej. Podczas demonstracji 10 maja w stolicy… » więcej 2024-04-23, godz. 13:20 Buda (PiS): b. marszałek Senatu Tomasz Grodzki 15 maja przed komisją ds. wyborów kopertowych Były marszałek Senatu Tomasz Grodzki stanie przed komisją śledczą ds. wyborów korespondencyjnych, komisja wysłała mu wezwanie do stawienia się 15 maja… » więcej 2024-04-23, godz. 13:20 Kraków/ Pierwsze dwie z czterech sióstr urodzonych w lutym w Szpitalu Uniwersyteckim wypisane do domu Aniela i Agnieszka, pierwsze dwie z czterech sióstr urodzonych w lutym w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, we wtorek zostały wypisane do domu. Zdaniem specjalistów… » więcej 2024-04-23, godz. 13:20 Politico: Austria chce uwolnić się od wizerunku "raju dla rosyjskich agentów" Minister spraw zagranicznych Austrii Alexander Schallenberg powiedział, że jego kraj, przez zachodnią społeczność wywiadowczą od lat uważany za 'raj dla… » więcej 2024-04-23, godz. 13:20 Premier weźmie udział w wyjazdowym posiedzeniu klubu KO w Ożarowie Mazowieckim Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej, na czele z premierem Donaldem Tuskiem, spotkają się we wtorek na wyjazdowym posiedzeniu klubu w Ożarowie Mazowieckim… » więcej 2024-04-23, godz. 13:20 ME 2024 - Szymon Marciniak w gronie sędziów głównych Szymon Marciniak znalazł się w gronie 19 sędziów głównych, wyznaczonych do prowadzenia meczów turnieju finałowego mistrzostw Europy w Niemczech. Listę… » więcej