Radio Opole » Kraj i świat
2021-09-19, 23:20 Autor: PAP

Liga hiszpańska - Real wygrał mecz na szczycie w Walencji i jest liderem

eDzięki dwóm bramkom w końcowych minutach Real Madryt pokonał na wyjeździe Valencię 2:1 i objął prowadzenie w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej po pięciu kolejkach. Gospodarze, którzy byli na czele przed tym weekendem, spadli na trzecie miejsce.

Spotkanie na Mestalla, gdzie "Królewscy" wygrali po raz pierwszy od stycznia 2018 roku, przebiegało przez długi czas pod dyktando gospodarzy. Szczególnie od początku drugiej połowy "Nietoperze" zepchnęły faworyta do defensywy, a w 66. minucie wykorzystali nieporadność Lucasa Vasqueza we własnym polu karnym i objęli prowadzenie. Na listę strzelców po uderzeniu z woleja wpisał się Hugo Duro.

Nic nie zapowiadało kłopotów Valencii w końcówce, jednak gospodarze nagle opadli z sił i zaczęli bronić się na wysokości własnego pola karnego. To natychmiast wykorzystali najlepsi strzelcy Realu i całej ligi w tym sezonie. W ciągu niespełna trzech minut Brazylijczyk Vinicius Junior zdobył swoją piątą, a Francuz Karim Benzema - szóstą bramkę. Gole padły w 86. i 88. minucie.

"Madryt nie umiera nigdy" - napisano na stronie internetowej dziennika "As".

Real ma 13 punktów i o dwa wyprzedza lokalnego rywala - broniące trofeum Atletico. Podopieczni Argentyńczyka Diego Simeone w sobotę zremisowali z Athletic Bilbao 0:0. Valencia z 10 punktami zajmuje trzecią pozycję.

Dopiero na 10. miejscu z siedmioma punktami jest Barcelona, która rozegrała jednak o dwa spotkania mniej od lidera. W tej kolejce wystąpi w poniedziałek, kiedy zmierzy się na Camp Nou z Granadą.(PAP)

mm/ cegl/

Kraj i świat

2024-04-17, godz. 01:10 W. Brytania/ Posłowie przegłosowali zakaz sprzedaży papierosów osobom urodzonym po 2009 r. Brytyjska Izba Gmin poparła we wtorek wieczorem w pierwszym głosowaniu projekt ustawy, wprowadzającej zakaz sprzedaży papierosów osobom urodzonym po 1 stycznia… » więcej 2024-04-17, godz. 00:30 Piłkarska LM - 48 goli Mbappe, dołączył do najlepszych (dokumentacja) Kylian Mbappe strzelił dwa gole dla Paris Saint-Germain w wygranym 4:1 na wyjeździe rewanżowym meczu z Barceloną w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Łącznie… » więcej 2024-04-16, godz. 23:50 Piłkarska LM - Barcelona odpadła, PSG w półfinale z Borussią Dortmund (podsumowanie) Piłkarze Barcelony, z Robertem Lewandowskim w składzie, przegrali u siebie z Paris Saint-Germain 1:4 i odpadli w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Pierwsze spotkanie… » więcej 2024-04-16, godz. 23:40 Piłkarska LM – media w Hiszpanii: zły koniec dobrze zapowiadającego się meczu Barcy Piłkarze FC Barcelony zaprzepaścili dobry początek rewanżowego starcia we wtorkowym ćwierćfinale piłkarskiej LM przeciwko PSG, który podopieczni trenera… » więcej 2024-04-16, godz. 23:40 Turniej WTA w Rouen - Stevanovic rywalką Linette w drugiej rundzie Natalija Stevanovic w środę będzie rywalką Magdy Linette w drugiej rundzie tenisowego turnieju WTA w Rouen. We wtorek Serbka pokonała Rosjankę Annę Blinkową… » więcej 2024-04-16, godz. 23:30 Holandia/ Burmistrz Amsterdamu chce uregulowania sprzedaży kokainy Kokaina mogłaby być dostępna tylko w aptekach - oświadczyła we wtorek cytowana przez agencję AFP burmistrz Amsterdamu Femke Halsema. Regulacja sprzedaży… » więcej 2024-04-16, godz. 23:20 Piłkarska LM - Paris Saint-Germain w półfinale (korekta) Barcelona przegrała z Paris Saint-Germain 1:4 (1:1) w rewanżowym meczu 1/4 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. W drużynie gospodarzy całe spotkanie rozegrał… » więcej 2024-04-16, godz. 23:10 Piłkarska LM - Paris Saint-Germain w półfinale Barcelona przegrała z Paris Saint-Germain 1:4 (1:1) w rewanżowym meczu 1/4 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. W drużynie gości całe spotkanie rozegrał… » więcej 2024-04-16, godz. 23:10 Piłkarska LM - program, wyniki Barcelona przegrała 1:4 z Paris Saint-Germain, a Borussia Dortmund zwyciężyła Atletico Madryt 4:2 we wtorkowych rewanżowych meczach ćwierćfinałowych piłkarskiej… » więcej 2024-04-16, godz. 23:00 Piłkarska LM - Borussia Dortmund w półfinale Borussia Dortmund na własnym stadionie pokonała Atletico Madryt 4:2 w rewanżowym meczu 1/4 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansowała do półfinału… » więcej