Radio Opole » Kraj i świat
2021-08-04, 11:30 Autor: PAP

Joaquin Phoenix wzywa do uwolnienia dwóch niedźwiedzi, które były inspiracją dla filmu Disneya

W osobistym liście, Joaquin Phoenix zwrócił się do właścicielki rancza na Florydzie, Bearadise Ranch, o uwolnienie dwóch niedźwiedzi, które były inspiracją dla filmu Disneya "Mój brat niedźwiedź". Phoenix, który użyczył głosu głównej postaci Kenai w filmie, wezwał do przeniesienia niedźwiedzi do akredytowanego rezerwatu dla zwierząt.

Dwa przebywające na ranczu niedźwiedzie, Bruno i Bambi, były inspiracją dla głównych bohaterów filmu Disneya. Choć na swojej stronie internetowej właściciele Bearadise Ranch zapewniają, że ich misją jest "edukowanie i zwiększanie świadomości społecznej w zakresie ochrony siedlisk i ochrony wszystkich gatunków niedźwiedzi" niedawno ujawniono, że wraz z jedenastoma innymi niedźwiedziami na ranczu, oba niedźwiedzie są teraz częścią wędrownego programu.


Gdy Phoenix dowiedział się, że oba niedźwiedzie biorą udział w pokazach, zwrócił się do właścicielki rancza z prośbą o przeniesienie niedźwiedzi do rezerwatu. W liście skierowanym do właścicielki Bearadise Ranch, Moniki Welde, Phoenix zwrócił uwagę, że zwierzęta są "pozbawione wszystkiego, co dla nich naturalne i ważne".


"Droga Moniko, właśnie dowiedziałem się, że dwa niedźwiedzie występujące w twoim wędrownym programie, Bambi i Bruno, służyły jako modele dla filmu Disneya 'Mój brat niedźwiedź'. Użyczyłem głosu głównemu bohaterowi filmu, Kenai, który w ramach lekcji empatii zyskał magiczną moc widzenia świata oczami niedźwiedzia. Teraz ja proszę cię o to samo. Te niedźwiedzie zasługują na coś lepszego niż życie w drodze, gdzie są okradane ze wszystkiego, co dla nich naturalne i ważne. Jeśli się postawisz na ich miejscu, jestem pewien, że ty też to zobaczysz"- zaapelował Phoenix.


Dodał, że jako opiekunka niedźwiedzi sama doskonale wie, jak ciekawymi i złożonymi zwierzętami są niedźwiedzie. Uwielbiają się wspinać, kopać, żerować i bawić. Jednak gdy same stają się atrakcją ich naturalne zdolności i potrzeby są degradowane.


"Bambi i Bruno nigdy nie zaznają życia na wolności. Nigdy nie zwęszą łososi, nie przemierzą gór – ale to nie znaczy, że ich życie nie może się poprawić. Czy mogłabyś proszę zastanowić się nad zakończeniem wykonywania przez nie tych wszystkich sztuczek i podróży i dać wszystkim niedźwiedziom w swoim obiekcie szansę na to, aby żyły, jak niedźwiedzie. Jeśli chcesz zrobić to, co jest dla nich najlepsze pozwól, że pomogę zaaranżować ich przeniesienie do akredytowanego rezerwatu" – zakończył list aktor.


List Phoenixa został poparty przez PETA. (PAP Life)


mdn/ moc/


Kraj i świat

2021-09-24, godz. 13:20 Gdańsk/ W sobotę akcja sadzenia drzew przy alei Macieja Płażyńskiego W sobotę o godz. 11 na pasie zieleni przy alei Macieja Płażyńskiego w Gdańsku Letnicy rozpocznie się akcja sadzenia drzew - poinformował w piątek magistrat… » więcej 2021-09-24, godz. 13:20 Hiszpania/ Lawa pokryła kilkaset hektarów upraw na wyspie La Palma Niedzielny wybuch wulkanu Cumbre Vieja doprowadził do paraliżu rolnictwa na hiszpańskiej wyspie La Palma. Lokalne władze wskazują, że lawa nie tylko zalała… » więcej 2021-09-24, godz. 13:20 Liga włoska - Napoli z outsiderem Cagliari w 6. kolejce (zapowiedź) Przeciwnik Legii Warszawa w rundzie grupowej Ligi Europy - Napoli zagra w niedzielę z Cagliari w 6. kolejce włoskiej ekstraklasy. Piłkarze z Neapolu prowadzą… » więcej 2021-09-24, godz. 13:20 Francja/ Minister sił zbrojnych: Europa znaczy dla USA coraz mniej Europa znaczy dla USA coraz mniej, w NATO mamy słaby dialog polityczny - powiedziała francuska minister sił zbrojnych Florence Parly w wywiadzie dla piątkowego… » więcej 2021-09-24, godz. 13:10 UE/ KE: Polska musi sobie radzić z wyjątkowo trudną sytuacją na granicy z Białorusią Polskie władze muszą sobie radzić z wyjątkowo trudną sytuacją na granicy z Białorusią - powiedział w piątek na konferencji prasowej w Brukseli rzecznik… » więcej 2021-09-24, godz. 13:10 Finlandia/ W czasie pandemii szczury wywołały więcej kosztownych szkód w domach W czasie epidemii koronawirusa zgłoszono w Finlandii znacznie więcej przypadków obecności szczurów w gospodarstwach domowych, a wywołane przez gryzonie szkody… » więcej 2021-09-24, godz. 13:10 Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego wesprze utworzenie galerii designu w MNK Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego wesprze finansowo utworzenie galerii poświęconej polskiemu dizajnowi w Muzeum Narodowym w Krakowie. W piątek przedstawiciele… » więcej 2021-09-24, godz. 13:10 Twórcy filmu „Super Mario Bros.” oskarżeni o dyskryminowanie Włochów Wytwórnia Universal Pictures ogłosiła niedawno nazwiska aktorów, którzy użyczą głosu bohaterom animacji opartej na kultowej serii gier wideo od Nintendo… » więcej 2021-09-24, godz. 13:00 Litwa/ Koncert z okazji Roku Norwida i Roku Baczyńskiego „W hołdzie polskim poetom” - pod takim tytułem w piątek w Pałacu Balińskich w Jaszunach nieopodal Wilna odbył się koncert w ramach obchodów Roku Norwida… » więcej 2021-09-24, godz. 13:00 Straż Pożarna: od czwartku w całym kraju ponad dwa tysiące interwencji w zw. z silnym wiatrem W związku z silnym wiatrem strażacy interweniowali już 2250 razy, z czego 800 razy w czwartek oraz 1450 razy w piątek - poinformował PAP bryg. Karol Kierzkowski… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »