Radio Opole » Kraj i świat
2021-08-04, 09:10 Autor: PAP

Kerry Washington zagra główną rolę w kolejnej produkcji Netflixa

Gwiazda „Django” i „Małych ognisk” znów łączy siły z Netflixem. Po występie w musicalu „Bal” przyszła pora na realizowaną przez streamingowego giganta ekranizację bestsellerowej książki Diane Cardwell opowiadającej o kobiecie, która z dala od intensywnego wielkomiejskiego życia odkrywa miłość do surfingu, dzięki czemu wkracza na ścieżkę samopoznania. Washington nie tylko zagra w produkcji główną rolę, ale także będzie pełnić obowiązki producentki.

Kerry Washington z całą pewnością nie może narzekać na brak zawodowych wyzwań. W zeszłym roku wystąpiła w zrealizowanym przez Netflixa musicalu „Bal” w reżyserii Ryana Murphy’ego, w którym na ekranie partnerowali jej Nicole Kidman, Meryl Streep i James Corden. Wówczas premierę miał również ciepło przyjęty serial „Małe ogniska”, który zdobył pięć nominacji do nagrody Emmy. Washington nie zwalnia tempa – dwukrotnie nominowana do Złotego Globu aktorka po raz kolejny połączyła siły z Netflixem, by zagrać główną rolę w szykowanej przez streamingowego giganta ekranizacji bestselerowej książki „Rockaway: Surfing Headlong into a New Life” autorstwa Diane Cardwell.


Publikacja wydana w lipcu 2020 roku stanowi zapis wspomnieć autorki, która na skutek odkrycia nowej pasji całkowicie zmieniła swoje dotychczasowe życie. Cardwell to jedna z założycielek „Vibe Magazine”, która przez ponad dwie dekady pisała dla „The New York Times”. Pewnego dnia, w ramach rutynowego zlecenia, wyrusza do Rockaway Beach, miejsca, które opisuje na kartach swojej książki jako „zaniedbany szczątek lądu zwisający z Nowego Jorku ku Oceanowi Atlantyckiemu”. To tu odkrywa miłość do surfowania i poznaje fascynującą społeczność pasjonatów longboardingu. „Z dala od intensywnego wielkomiejskiego życia autorka odzyskuje utraconą równowagę i wkracza na ścieżkę samopoznania – najbardziej radosną ścieżkę, jaką przyszło jej kroczyć. To historia wewnętrznego zbawienia i nauczenia się akceptowania tego, co przynosi los” – głosi opis wydawcy.


Książka została uznana przez „Outside Magazine” za jedną z najlepszych przygodowo-podróżniczych publikacji minionego roku. Jak wynika z udostępnionego przez Netflixa komunikatu, Washington wcieli się w samą Cardwell. Aktorka będzie zarazem pełnić obowiązki producentki za pośrednictwem swojej firmy producenckiej Simpson Street. W gronie producentów znaleźli się również Pilar Savone, Liza Chasin oraz Todd Shuster. Autorka przenoszonej na ekran książki będzie natomiast producentką wykonawczą obrazu.


Nadchodząca ekranizacja dzieła Cardwell to niejedyny wspólny projekt Washington i Netflixa. Gwiazda „Django” wystąpi również w szykowanym przez platformę streamingową filmie dla młodzieży „The School for Good and Evil”, którego scenariusz powstał w oparciu o powieść Somana Chainaniego o tym samym tytule. Na ekranie zobaczymy także m.in. Charlize Theron, Laurence’a Fishburne’a i Michelle Yeoh. Tytuł ma trafić do katalogu serwisu w przyszłym roku. Dokładna data premiery nie została jeszcze ujawniona. (PAP Life)


iwo/ moc/


Kraj i świat

2021-09-22, godz. 09:50 Kraska: Przywracamy dodatek wyjazdowy dla ratowników medycznych (krótka2) W porozumieniu, które zawarliśmy z protestującymi, przywróciliśmy tzw. dodatek wyjazdowy - poinformował w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jest… » więcej 2021-09-22, godz. 09:50 Woś o karach ws.Turowa: Solidarna Polska mówi - nie płacić, bo to orzeczenie jest po prostu bezprawne Decyzje będzie podejmował rząd, nie resort sprawiedliwości, natomiast Solidarna Polska jednoznacznie mówi: nie płacić, bo orzeczenie TSUE o karach finansowych… » więcej 2021-09-22, godz. 09:50 Ukraina/ SBU: wykryto grupę podrabiającą dokumenty potrzebne do wyjazdu za granicę Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała o wykryciu grupy, która podrabiała dokumenty potrzebne do wyjazdu za granicę w czasie pandemii Covid-19… » więcej 2021-09-22, godz. 09:50 Dymon: Komitet przerwał działania protestacyjne, ale będziemy obserwować realizację porozumienia (krótka3) Komitet przerwał działania protestacyjne. Będziemy obserwować realizację tego porozumienia, jeżeli coś będzie nie tak, na jakimś etapie, to wrócimy do… » więcej 2021-09-22, godz. 09:50 Łódź/ Wystawa "Pełno ich nigdzie" na rynku w Manufakturze Wystawa plenerowa 'Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o polskich Żydach w przestrzeni miejskiej' zostanie otwarta w środę w Łodzi, na rynku w Manufakturze… » więcej 2021-09-22, godz. 09:50 Niedzielski o proteście w białym miasteczku: chcemy prowadzić rozmowy w partnerskim ujęciu Chcemy, aby rozmowy były prowadzone w partnerskim ujęciu, a nie za pomocą kamer - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej, odnosząc… » więcej 2021-09-22, godz. 09:40 Hiszpania/ Ludzie uciekają z domów przed lawą wulkaniczną w Todoque na wyspie La Palma W miejscowości Todoque na wyspie La Palma (Wyspy Kanaryjskie) ludzie uciekają z domów przed zbliżającą się lawą wypływającą z wulkanu Cumbre Vieja… » więcej 2021-09-22, godz. 09:40 SG: 495 pozwoleń na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym Od początku obowiązywania stanu wyjątkowego w pasie przy granicy polsko-białoruskiej wydano 495 pozwoleń na wjazd do strefy nim objętej - poinformowała… » więcej 2021-09-22, godz. 09:40 Niedzielski: dziś zbliżamy się do granicy 900 zakażeń koronawirusem W środę mamy dalszy przyrost liczby zakażeń, ale nie jest już tak dynamiczny. Zbliżamy się do granicy 900 zakażeń koronawirusem, to jest mniej więcej… » więcej 2021-09-22, godz. 09:40 Chiny/ Milionowe dostawy szczepionek dla Birmy trafiają do junty i dyskretnie do opozycji W obliczu pogarszającej się sytuacji epidemicznej w Birmie władze Chin przekazały juncie sprawującej władzę w kraju 13 mln dawek szczepionki przeciwko Covid-19… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »