Radio Opole » Kraj i świat
2021-08-03, 11:50 Autor: PAP

Podkarpackie/ Wybrano ofertę w przetargu dot. II etapu obwodnicy Sanoka

Oferta Sweco Polska została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na wykonanie koncepcji programowej dla budowy II etapu obwodnicy Sanoka – poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus.

Dodała, że jeśli nie będzie odwołań od dokonanego wyboru wkrótce możliwe będzie podpisanie umowy.Rarus przypomniała, że w przetargu wpłynęło w sumie 5 ofert. „Najkorzystniejszą złożyła firma Sweco Polska, która zaoferowała opracowanie dokumentacji za kwotę niemal 1,5 mln zł” – zaznaczyła.


Pozostałe oferty wahały się od blisko 1,5 mln zł do ponad 2,2 mln zł. GDDKiA przewidziała na inwestycję ponad 1,6 mln zł.


Oferty były oceniane przy zastosowaniu następujących kryteriów: cena (60 proc.) oraz kryteria pozacenowe - doświadczenie zespołu projektowego (30 proc.) i doświadczenie geologa (10 proc.).Przetarg dotyczył wykonania koncepcji programowej z pełnym rozpoznaniem geologicznym. Inwestycja będzie częścią drogi krajowej nr 28, która biegnie od miejscowości Zator do przejścia granicznego w Medyce. Inwestycja ma już decyzję środowiskową.


Jak podkreśliła Rarus, koncepcja programowa doprecyzuje wypracowane dotąd przez GDDKiA założenia projektowe i przedstawi wariantowe rozwiązania obiektów drogowych i inżynierskich. Po jej przygotowaniu GDDKiA podejmie decyzje, co do rozwiązań projektowych i technologii budowy. Dokument uściśli również zakres rzeczowy i finansowy inwestycji.


Przyszła obwodnica będzie miała ok. 3 km długości, w jej ramach powstaną też m.in. trzy mosty.


I etap obwodnicy Sanoka, który oddano pod koniec stycznia 2020 r., pozwolił na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miasta w kierunku przejścia granicznego Krościenko–Smolnica.


„Nowa trasa poprawi dostępność komunikacyjną Sanoka i ułatwi wyjazd w kierunku Przemyśla i dalej do przejścia granicznego w Medyce i Korczowej łączących Unię Europejską z Ukrainą” – powiedziała Rarus.


Obwodnica Sanoka będzie realizowana z rządowego Programu budowy 100 obwodnic. Na Podkarpaciu powstanie osiem inwestycji, które będą finansowane z tego programu.


Rządowy program zakłada, że do 2030 r. powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o długości ok. 820 km. Koszt realizacji obwodnic oszacowano na blisko 28 mld zł. (PAP)


autor: Wojciech Huk


huk/ mmu/


Kraj i świat

2021-09-25, godz. 14:10 Holandia / Od soboty obowiązują nowe obostrzenia związane z koronawirusem Przed wejściem do restauracji, muzeum czy kina od soboty konieczne jest okazanie przepustki sanitarnej. Tymczasem 41 proc. restauratorów nie zamierza egzekwować… » więcej 2021-09-25, godz. 14:10 Kraków/Szpital Specjalistyczny im. Dietla obchodzi 40-lecie Tomograf komputerowy wykorzystujący najnowsze technologie rekonstrukcji obrazu oraz nowoczesny aparat rtg to nabytki Szpitala Specjalistycznego im. Dietla w Krakowie… » więcej 2021-09-25, godz. 14:00 Islandia/ Rozpoczęły się wybory parlamentarne, rządząca koalicja zagrożona Na Islandii rozpoczęły się w sobotę wybory parlamentarne. Stojąca na czele rządu i prawicowo-lewicowej koalicji Katrin Jakobsdottir będzie miała trudności… » więcej 2021-09-25, godz. 13:50 Cieszyński: na portalu gov.pl prace serwisowe; pełna funkcjonalność za 2 godz. Na portalu gov.pl trwają prace serwisowe; usługi w podstawowej wersji zostaną przywrócone w ciągu 60 minut, a pełna funkcjonalność wznowiona za 2 godziny… » więcej 2021-09-25, godz. 13:50 Małopolska/ Międzynarodowy Tabor Pamięci Romów w Tarnowie W formule stacjonarnej odbywa się w ten weekend 22. edycja Międzynarodowego Taboru Pamięci Romów w Tarnowie. Wydarzenie po raz drugi zorganizowano w terminie… » więcej 2021-09-25, godz. 13:40 MŚ w kajakarstwie górskim - Zwolińska 7. w slalomie w K1, zwycięstwo Funk Klaudia Zwolińska zajęła siódme miejsce w slalomie w konkurencji K1 w mistrzostwach świata w kajakarstwie górskim w Bratysławie. Zwyciężyła mistrzyni… » więcej 2021-09-25, godz. 13:40 RCB: Sieć wsparcia dla ewakuowanych z Afganistanu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, współpracując z Wielkopolską Radą Koordynacyjną - Związkiem Organizacji Pozarządowych, zapewnia wsparcie ewakuowanym… » więcej 2021-09-25, godz. 13:20 Łódź/ Kolejne kamery w systemie monitoringu miejskiego 15 nowych kamer monitoringu umieszczonych zostanie w 10 punktach miasta wybranych przez łodzian w Budżecie Obywatelskim. Zasięgiem obejmą one osiedla Bałuty… » więcej 2021-09-25, godz. 13:00 Holandia / Ukraina ostrzegała przed niebezpieczną przestrzenią powietrzną przed katastrofą samolotu Malaysia Airl… Kilka miesięcy przed katastrofą samolotu Malaysia Airlines Ukraina ostrzegła inne kraje europejskie i organizację lotniczą Eurocontrol, że z powodu rosyjskiej… » więcej 2021-09-25, godz. 12:50 Kujawsko-pomorskie/ Decyzja środowiskowa ws. obwodnicy Sępólna Krajeńskiego Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla obwodnicy Sępólna Krajeńskiego w ciągu drogi krajowej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »