Radio Opole » Kraj i świat
2021-08-03, 02:30 Autor: PAP

Bill Gates finalizuje rozwód. Była żona zachowuje nazwisko

Jak przekazuje serwis "People", w poniedziałek sędzia zatwierdził rozwód Billa Gatesa i Melindy French Gates. Ich trwające 27 lat małżeństwo zostało oficjalnie zakończone.

Była para ogłosiła separację w maju. Dokumenty sądowe złożone przez Melindę French Gates zawierały informację, że uważa ona ich małżeństwo za „nieodwracalnie zakończone”. Po trzech miesiącach rozwód stał się faktem. Melinda French Gates zostaje przy nazwisku męża. I chociaż wcześniej obydwoje zgodzili się dalej pracować razem w swojej fundacji możliwe, że współpraca zakończy się wraz z małżeństwem. W zeszłym miesiącu Fundacja Billa i Melindy Gates, w której obaj są współprzewodniczącymi i powiernikami, przekazała bowiem, że Melinda French Gates zrezygnuje, jeśli po dwóch latach któreś z nich dojdzie do wniosku, że nie mogą ze sobą współpracować. Ale na tym nie kończą się - znane do tej pory - rozwodowe ustalenia.


Przypomnijny ich wspólne oświadczenie, które wystosowali na potrzeby mediów. "Po wielu przemyśleniach i pracy nad naszym związkiem podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa. W ciągu ostatnich 27 lat wychowaliśmy troje niesamowitych dzieci i zbudowaliśmy fundację, która działa na całym świecie, aby umożliwić wszystkim ludziom prowadzenie zdrowego i produktywnego życia” – napisali we wspólnym oświadczeniu w mediach społecznościowych, odnosząc się do Fundacji Billa i Melindy Gatesów, którą założyli w 2000 roku i której obecnie wartość przekracza 40 miliardów dolarów.


„Nadal podzielamy wiarę w tę misję i będziemy kontynuować naszą wspólną pracę w fundacji, ale nie wierzymy już, że możemy rozwijać się razem jako para” – podsumowali w oświadczeniu. Z mniej oficjalnych informacji wynikało, że wina leżała po stronie infromatycznego geniusza, który miał żywić ogromną słabość do innych kobiet.


Żadna z stron nie skomentowała tego wydarzenia. Jeszcze. (PAP Life)


moc/


Kraj i świat

2021-09-25, godz. 12:50 Kujawsko-pomorskie/ Decyzja środowiskowa ws. obwodnicy Sępólna Krajeńskiego Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla obwodnicy Sępólna Krajeńskiego w ciągu drogi krajowej… » więcej 2021-09-25, godz. 12:50 Francuz Luc Tardif prezydentem Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie Francuz Luc Tardif został na kongresie w St. Petersburgu wybrany prezydentem Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie. Zastąpi Szwajcara Rene Fasela, który… » więcej 2021-09-25, godz. 12:30 Poznań/ Ostatni weekend z liniami turystycznymi W ten weekend po raz ostatni poznaniacy i goszczący w Poznaniu turyści mogą korzystać z przejazdów liniami turystycznymi obsługiwanymi zabytkowymi pojazdami… » więcej 2021-09-25, godz. 12:30 Chorzów/ Otwarcie Muzeum Hutnictwa – w ostatni weekend listopada W ostatni weekend listopada w Chorzowie rozpocznie działalność Muzeum Hutnictwa, stworzone z inicjatywy miejscowego samorządu w odnowionym budynku elektrowni… » więcej 2021-09-25, godz. 12:30 Cenckiewicz nie do końca zadowolony z wyroku ws. wypowiedzi Wałęsy; rozważa odwołanie Historyk Sławomir Cenckiewicz wyraził w sobotę zadowolenie wyroku sądu w Warszawie, który nakazał b. prezydentowi Lechowi Wałęsie przeproszenie go za rozpowszechnianie… » więcej 2021-09-25, godz. 12:10 Niemcy/ Wybory do Bundestagu: Co partie obiecały swoim wyborcom? Wybory powszechne do Bundestagu odbędą się w niedzielę, 26 października. Po zakończeniu 16-letnich rządów kanclerz Merkel niemiecką politykę mogą czekać… » więcej 2021-09-25, godz. 12:10 Piłkarski mistrz olimpijski Dani Alves bezrobotny Kapitan piłkarskiej reprezentacji Brazylii, która w Tokio wywalczyła złoty medal olimpijski w piłce nożnej, Dani Alves potwierdził, że do końca 2021 roku… » więcej 2021-09-25, godz. 11:50 Warchoł: Od przyszłego roku pijani kierowcy będą tracić swoje auta (wywiad) Miejmy nadzieję, że jeszcze w październiku Rada Ministrów zajmie się projektem nowelizacji przepisów w ustawie Prawo o ruchu drogowym, na mocy których pijani… » więcej 2021-09-25, godz. 11:40 Para prezydencka zachęca do udziału w kolejnej edycji akcji sadzenia drzew Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zachęcają do udziału w kolejnej edycji akcji sadzenia drzew - sadziMY. Wspólnie zadbajmy… » więcej 2021-09-25, godz. 11:30 Ordynator oddziału zakaźnego szpitala południowego: u nas są głównie niezaszczepieni 30 i 40-latkowie Na oddziale zakaźnym szpitala Południowego przebywają głównie niezaszczepieni przeciw covid 30 i 40-latkowie - poinformowała w sobotę ordynator oddziału… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »