Radio Opole » Kraj i świat
2021-08-02, 14:30 Autor: PAP

Włochy/ Raport: powoli rośnie liczba chorych na Covid-19 w szpitalach

We Włoszech rośnie powoli liczba hospitalizowanych chorych na Covid-19 - wynika z monitoringu krajowej agencji do spraw regionalnej służby zdrowia. W ogłoszonym w poniedziałek raporcie zaznaczono, że największy wzrost liczby pacjentów notuje się na Sycylii i Sardynii.

Dane te pochodzą z pierwszych dni stwierdzonej we Włoszech czwartej fali zakażeń koronawirusem, gdzie prawie 95 procent przypadków wywołanych jest przez wariant Delta.


Agencja poinformowała, że od końca lipca na oddziałach covidowych zanotowano wzrost odsetka zajętych łóżek z 2 do 4 procent. Na intensywnej terapii jest to wzrost z 2 do 3 procent.


Najbardziej wskaźnik zajętych miejsc na intensywnej terapii zwiększył się na Sardynii: z 5 do 9 procent.


Na zwykłych oddziałach dla osób zakażonych największy wzrost notuje się na Sycylii i w Kalabrii; zajętych jest tam obecnie około 10 procent łóżek.


Według nowych ogólnokrajowych parametrów za krytyczny poziom zajętych łóżek na intensywnej terapii uważa się pułap 10 procent, a na pozostałych oddziałach 15 procent.


Przypomniano, że pod koniec marca podczas trzeciej fali pandemii zajętych było 41 procent miejsc na intensywnej terapii i 44 procent na pozostałych oddziałach.


Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia w szpitalach przebywają prawie 2 tysiące chorych na Covid-19, w tym 230 na intensywnej terapii.


Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)


sw/ kib/


Kraj i świat

2021-09-28, godz. 08:20 Dolnośląskie/ Od soboty festiwal Twierdza Legend Wykłady poświęcone niewyjaśnionym zagadkom II wojny światowej, w tym na przykład tajemnicy Bursztynowej Komnaty, prezentacje atrakcji turystycznych Dolnego… » więcej 2021-09-28, godz. 07:20 Przydacz: sytuacja z Borys i Poczobutem jest bardzo trudna, władze białoruskie odmawiają kontaktu z nimi Sytuacja wokół Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta jest bardzo trudna, władze białoruskie odmawiają kontaktu z nimi, ale nie ustajemy w wysiłkach na rzecz… » więcej 2021-09-28, godz. 07:20 Niemcy/ Zastępcą Scholza lub Lascheta może zostać Habeck z Zielonych Po wyborach do Bundestagu więcej jest pytań niż odpowiedzi. Nie wiadomo, która partia stworzy rząd, nie wiadomo, kto zostanie kanclerzem, nie wiadomo, kto… » więcej 2021-09-28, godz. 07:10 Ujednolicone opakowania papierosów sprzyjają ograniczaniu palenia Usunięcie kolorowych oznaczeń marki z paczek papierosów znacznie obniża atrakcyjność papierosów w oczach klientów - ustalili naukowcy z Uniwersytecie Waterloo… » więcej 2021-09-28, godz. 07:10 Czarzasty: myślę, że SPD wiele tematów ws. Polski będzie konsultowało z Nową Lewicą Myślę, że SPD wiele tematów w sprawie Polski będzie konsultowało z Nową Lewicą - powiedział PAP wicemarszałek Sejmu, lider Nowej Lewicy Włodzimierz… » więcej 2021-09-28, godz. 07:10 Warszawa/ Społecznicy popierają decyzję konserwatora w sprawie woonerfu na Środkowej Podczas pikiety przed budynkiem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków społecznicy wyrazili swoje poparcie dla decyzji mazowieckiego konserwatora prof. Jakuba… » więcej 2021-09-28, godz. 07:10 Pekin - Kojonkoski: chiński projekt udał się lepiej niż myślałem Słynny trener skoków narciarskich Mika Kojonkoski podjął się przed trzema laty niemożliwego - zdaniem ekspertów - zadania nauczenia tej dyscypliny Chińczyków… » więcej 2021-09-28, godz. 07:10 Rolnictwo bez roślin: z dwutlenku węgla i wodoru... wyprodukowano skrobię Naukowcy w wyjątkowo wydajny energetycznie sposób wyprodukowali skrobię... z dwutlenku węgla i wodoru. Zrobili to bez pomocy żywych komórek, co może zapoczątkować… » więcej 2021-09-28, godz. 07:00 Żaryn: na granicy mnożą się prowokacje ze stron białoruskiej Po stronie białoruskiej przy granicy z Polską nasiliły się prowokacje polegające na przykład na obrażaniu polskich żołnierzy i funkcjonariuszy, markowaniu… » więcej 2021-09-28, godz. 07:00 Nowy optyczny „tranzystor” przyspiesza obliczenia nawet 1000 razy Niezwykle energooszczędny przełącznik optyczny mógłby zastąpić tranzystory elektroniczne w nowej generacji komputerów manipulujących fotonami, a nie elektronami… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »