Radio Opole » Kraj i świat
2021-08-02, 14:10 Autor: PAP

Saczka o podpaleniu punktu szczepień w Zamościu: skrajnie niedopuszczalny akty terroru (krótka 5)

Mamy do czynienia ze skrajnie niedopuszczalnym aktem terroru. Dołożymy wszelkich starań, by pracownicy inspekcji sanitarnej czuli się bezpiecznie – powiedział w poniedziałek zastępca głównego inspektora sanitarnego Krzysztof Saczka, odnosząc się do podpalenia punktu szczepień w Zamościu.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w poniedziałek, że w Zamościu doszło do podpalenia stacji sanitarno-epidemiologicznej i punktu szczepień. Nazwał to "bandyckim aktem". Do pożarów doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek.


"Mamy do czynienia z niezwykłym aktem terroru. Jest to o tyle niepokojące zjawisko, że została przekroczona już chyba dość skrajna granica funkcjonowania w życiu społecznym, ale też takiej relacji między społeczeństwem a instytucjami, które stoją na straży bezpieczeństwa tego społeczeństwa" – powiedział w poniedziałek w Zamościu Krzysztof Saczka. Ocenił też, że jest to akt "skrajnie niedopuszczalny".


Saczka podkreślił, że inspekcja sanitarna pracuje i realizuje swoje zadania. "Oczywiście presja wywierana na pracowników inspekcji sanitarnej jest bardzo niepokojąca" – dodał. Zadeklarował, że razem z szefem MZ Adamem Niedzielskim dołoży wszelkich starań, aby pracownicy inspekcji sanitarnej czuli się bezpiecznie.


"W tej fali hejtu dotyczącego szczepionek chcę też wspomnieć, że to nie są nowatorskie szczepionki – technologia szczepionek wektorowych czy mRNA to technologie znane już od kilkudziesięciu, kilkunastu lat w innych szczepieniach. One w tej chwili zostały tylko i wyłącznie dostosowane pewnym fragmentem do tego, by przeciwdziałać i wytwarzać przeciwciała na wirus SARS-CoV-2" – powiedział.


Dlatego – jak mówił – "to niezrozumienie, te akty propagandy stosowane przez środowiska antyszczepionkowe są niedopuszczalne". "One wprowadzają w błąd społeczeństwo" – powiedział.(PAP)


Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka, Renata Chrzanowska


sdd/ ren/ joz/


Kraj i świat

2021-09-22, godz. 10:50 Niedzielski: podpisaliśmy trójstronne porozumienie z ratownikami i pracodawcami (opis) Przedstawiciele komitetu protestacyjnego ratowników medycznych, pracodawców i Ministerstwa Zdrowia podpisali porozumienie - poinformował w środę minister… » więcej 2021-09-22, godz. 10:50 Maląg: świadczenie "Dobry start" przyznano już niemal 4,1 mln dzieci Zdecydowana większość wniosków w ramach programu 'Dobry start' została już rozpatrzona, a świadczenie przyznano niemal 4,1 mln dzieci - poinformował PAP… » więcej 2021-09-22, godz. 10:50 USA/ Apple chce przez iPhony wykrywać depresję i inne choroby psychiczne Apple pracuje nad rozszerzeniem funkcji iPhone'a. Źródła i dokumenty, do których dotarł 'the Wall Street Journal' wskazują, że opracowany jest algorytm… » więcej 2021-09-22, godz. 10:50 Pomorskie/ KAS przechwyciła ponad 10 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy Funkcjonariusze pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przechwycili ponad 10 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy, których wartość rynkowa… » więcej 2021-09-22, godz. 10:50 Ponad 19 mln 278 tys. osób w Polsce jest w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest… » więcej 2021-09-22, godz. 10:50 Niedzielski: podpisaliśmy trójstronne porozumienie z ratownikami i pracodawcami (opis) (korekta) Przedstawiciele komitetu protestacyjnego ratowników medycznych, pracodawców i Ministerstwa Zdrowia podpisali porozumienie - poinformował w środę minister… » więcej 2021-09-22, godz. 10:40 Premier: dzięki uszczelnieniu VAT do budżetu trafia teraz o ok. 100 mld zł więcej (opis) Dzięki uszczelnieniu VAT w ciągu 5-6 lat wpływy z VAT zwiększyły się z 123 mld zł do ok. 213 mld zł, o około 100 mld zł więcej - przekonywał w środę… » więcej 2021-09-22, godz. 10:40 Klubowe MŚ w piłce nożnej - Rio de Janeiro chce zorganizować turniej Miasto Rio de Janeiro chce zorganizować klubowe mistrzostwa świata w piłce nożnej. Wcześniej zainteresowanie przejęciem imprezy od Japonii wyraziła Republika… » więcej 2021-09-22, godz. 10:40 Ukraina/ Ostrzelano samochód pomocnika prezydenta Ostrzelano samochód pomocnika prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego - Serhija Szefira - poinformowała w środę policja. Pojazd został ostrzelany przez… » więcej 2021-09-22, godz. 10:40 Bielan: jestem krytyczny wobec tego, co robi Gowin przez ostatnie półtora roku Jestem krytyczny wobec tego, co robi Jarosław Gowin przez ostatnie półtora roku; moim zdaniem świadomie dążył do zapisania się do Polskiego Stronnictwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »