Radio Opole » Kraj i świat
2021-08-02, 13:40 Autor: PAP

Watykan/ Po przerwie wracają papieskie audiencje generalne

Po tradycyjnej lipcowej przerwie wakacyjnej w środę wznowione zostaną papieskie audiencje generalne. Franciszek spotka się z wiernymi w Auli Pawła VI.

Przed letnią przerwą środowe audiencje odbywały się na dziedzińcu Świętego Damazego przed Pałacem Apostolskim.

W sierpniu, gdy panują intensywne upały, audiencje będą organizowane w Auli Pawła VI.

W tym roku podczas przerwy urlopowej papież poddał się 4 lipca operacji jelita, po której spędził 10 dni w rzymskiej klinice Gemelli. Tam też odmówił 11 lipca modlitwę Anioł Pański zwracając się do przybyłych przed szpital wiernych.

Pierwsza audiencja generalna odbędzie się dokładnie miesiąc po operacji.

Franciszek wznawia powoli normalną działalność. Przygotowuje się również do następnej zagranicznej podróży w dniach od 12 do 15 września. Odwiedzi Budapeszt, gdzie odprawi mszę z okazji zakończenia Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, a następnie uda się na Słowację. (PAP)

sw/ ap/

Kraj i świat

2021-09-20, godz. 22:50 Liga włoska - 4. kolejka Wyniki meczów 4. kolejki włoskiej ekstraklasy piłkarskiej: poniedziałekUdinese 0Napoli 4 - Victor Osimhen 24, Amir Rrahmani 35, Kalidou Koulibaly 52, Hirving… » więcej 2021-09-20, godz. 22:50 Liga włoska - Napoli na prowadzeniu, cztery gole w Udine Piłkarze Napoli pokonali na wyjeździe Udinese 4:0 w meczu kończącym 4. kolejkę włoskiej ekstraklasy. Zespół z Neapolu, w którym od 71. minuty grał Piotr… » więcej 2021-09-20, godz. 22:50 Kielce/ Przyznano tytuły Mistrzów Mowy Polskiej Dziennikarz Jerzy Kisielewski, aktorka Agnieszka Kunikowska oraz adwokat Edward Rzepka otrzymali tytuły Mistrza Mowy Polskiej 2021. Nazwiska laureatów ogłoszono… » więcej 2021-09-20, godz. 22:40 1. liga piłkarska - 9. kolejka (tabela) Wyniki meczów 9. kolejki i tabela 1. ligi piłkarskiej: 2021-09-17:Resovia Rzeszów - Miedź Legnica, nie odbył sięGKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec… » więcej 2021-09-20, godz. 22:40 1. liga piłkarska - 9. kolejka (wyniki) Wyniki meczów 9. kolejki 1. ligi piłkarskiej: 2021-09-17:Resovia Rzeszów - Miedź Legnica, nie odbył sięGKS Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:1)… » więcej 2021-09-20, godz. 22:30 Komunikat Totalizatora Sportowego (20-09-2021) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje wylosowane liczby w dniu 2021-09-20 o godz. 21:50W zakładach Mini Lotto wylosowano1… » więcej 2021-09-20, godz. 22:30 Zamość/ Ogłoszono laureatów XX festiwalu „Dwa Teatry” Spektakl telewizyjny „Dzień gniewu” w reż. Jacka Raginisa-Królikiewicza oraz słuchowisko „Wyszedł z domu” w reż. Szymona Kuśmidera” zdobyły Grand… » więcej 2021-09-20, godz. 22:30 Maląg: porządek posiedzenia Rady Dialogu Społecznego zostanie rozszerzony o punkt w sprawie kopalni Turów Porządek posiedzenia Rady Dialogu Społecznego zostanie rozszerzony o punkt w sprawie kopalni Turów. Udział w obradach weźmie minister klimatu i środowiska… » więcej 2021-09-20, godz. 22:30 Komunikat Totalizatora Sportowego (20-09-2021) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje ilości i wysokości wygranych w grach losowychw dniu 2021-09-20 o godz. 21:50Ekstra… » więcej 2021-09-20, godz. 22:30 1. liga piłkarska - Górnik - GKS Katowice 1:1 Górnik Polkowice - GKS Katowice 1:1 (0:0). Bramki: 0:1 Michał Kołodziejski (55), 1:1 Mateusz Piątkowski (58-karny). Żółta kartka - Górnik Polkowice:… » więcej