Radio Opole » Kraj i świat
2021-08-01, 20:10 Autor: PAP

Tokio/lekkoatletyka - Dobek: nazwiska nie biegają, z każdym można wygrać

Patryk Dobek, który po efektownym finiszu wygrał swój bieg półfinałowy na 800 metrów podczas igrzysk w Tokio, ma świadomość, że nie należy do faworytów finału, ale podchodzi do niego bez kompleksów. "Nazwiska nie biegają. Z każdym można wygrać" - zaznaczył.

Dobek wygrał pierwszy bieg półfinałowy czasem 1.44,60, choć nie było oczywiste, że tak będzie. Polak popisał się skutecznym finiszem po wewnętrznej i wyprzedził Kenijczyka Emmanuela Kipkurui Korira 1.44,74 oraz Meksykanina Jesusa Tonatiu Lopeza 1.44,77.


"Była nerwówka, bo każdy chciał być w finale. Uważałem, żeby nie wpakować się w środek. Czasami lepiej jest biec jako ostatni i potem przechodzić. Zwłaszcza gdy, tak jak dziś, było sporo przepychanek. Rywale zostawiali po prostu więcej miejsca przy krawężniku. Kiedy jest duża nerwówka, to zawodnicy odkrywają się. Można to wówczas wykorzystać, tylko trzeba mieć z czego oddać" - zaznaczył tegoroczny halowy mistrz Europy na tym dystansie.


Jak dodał, obawiał się nieco niedzielnego startu. W eliminacjach prowadził bieg, choć przyznał od razu, że tego nie lubi. Po występie tym zaś źle się poczuł i zwymiotował.


"Eliminacje kosztowały mnie sporo przez własne błędy. Trener mówił, że niepotrzebnie wyszedłem wówczas na prowadzenie. Z pomiarów wynika, że drugą setkę pobiegłem wtedy - jak na mnie - bardzo szybko. To było niepotrzebne, ale wyciągnąłem wnioski" - zapewnił podopieczny Zbigniewa Króla.


Finał odbędzie się w środę. Dobek spodziewa się w nim ciekawej rywalizacji. Stwierdził, że co prawda nie jest faworytem, ale nie zamierza się poddać już przed startem.


"Nazwiska nie biegają i z każdym można wygrać. Nie mam presji, ale pewne oczekiwania, tak jak mój trener. Nie są one jednak aż tak wygórowane" - dodał.


Na etapie półfinałów odpadł drugi z biało-czerwonych - Mateusz Borkowski.


Z Tokio Agnieszka Niedziałek (PAP)


an/ sab/


Kraj i świat

2021-09-18, godz. 07:30 Historyk z IPN: wspieramy Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu od strony merytorycznej IPN w Łodzi wspiera Muzeum Dzieci Polskich - ofiar totalitaryzmu od strony merytorycznej - zapewnia dyrektor łódzkiego Oddziału IPN dr hab. Dariusz Rogut… » więcej 2021-09-18, godz. 07:30 MF: zmiana umów podatkowych z Maltą i Holandią zwiększy wpływy do budżetu Zmiana umów podatkowych z Maltą i Holandią, która przewiduje wprowadzenie rozwiązań ograniczających agresywną optymalizację podatkową, zwiększy wpływy… » więcej 2021-09-18, godz. 07:30 Świat (PiS): zdumiewające, że komisja etyki ponownie odrzuciła rozpatrywanie sprawy posła Nitrasa Zdumiewające jest, że komisja etyki poselskiej ponownie nie zajęła się zachowaniem posła Sławomira Nitrasa (KO) - uważa Jacek Świat (PiS). Zdaniem Izabeli… » więcej 2021-09-18, godz. 07:20 Prezes polskiej organizacji w Odessie: zrobimy wszystko, by polskie ofiary represji NKWD były należycie pochowane W masowym grobie ofiar represji NKWD w Odessie jest wielu Polaków; zrobimy wszystko, by byli należycie pochowani - powiedziała PAP Switłana Zajcewa-Wełykodna… » więcej 2021-09-18, godz. 07:10 W poniedziałek kolejne spotkanie związkowców z kierownictwem MSWiA w sprawie zwiększenia uposażeń W poniedziałek odbędzie się kolejne spotkanie związkowców ze służb mundurowych z kierownictwem resortu spraw wewnętrznych i administracji m.in. w sprawie… » więcej 2021-09-18, godz. 07:00 Rośliny miejskie są chętnie wykorzystywane przez owady zapylające - wynika z badań w stolicy Zieleń miejska to dobre źródło pożywienia dla owadów zapylających, gdyż zapewnia dostępność roślin kwitnących przez cały sezon wegetacyjny. Sadzone… » więcej 2021-09-18, godz. 07:00 Rok szkolny w Europie w czasach pandemii: testy w szkołach, maseczki, kary dla niezaszczepionych nauczycieli W większości regionów Unii Europejskiej rozpoczął się nowy rok szkolny. W niektórych krajach, np. we Francji i w Czechach w szkołach przeprowadza się… » więcej 2021-09-18, godz. 06:50 Weterani II wojny światowej uczczą we Włoszech 80-lecie Armii Andersa Weterani II wojny światowej, w tym ostatni żyjący żołnierze 2. Korpusu Polskiego, którzy w maju 1944 r. zdobyli Monte Cassino, udają się w sobotę do Włoch… » więcej 2021-09-18, godz. 06:40 ONZ/ Krzysztof Szczerski: Świat chce poznać polską drogę, polskie doświadczenia, polski model Nie dostrzegamy, jak wiele mamy do zaoferowania światu, który chce poznać polską drogę, polskie doświadczenia, polski model - powiedział PAP stały przedstawiciel… » więcej 2021-09-18, godz. 06:40 Słynna szachistka Gaprindaszwili żąda od Netflixa milionów odszkodowania Legenda radzieckich szachów, Gruzinka Nona Gaprindaszwili żąda od serwisu Netflix pięciu milionów dolarów odszkodowania za przedstawienie jej kariery w serialu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »