Radio Opole » Kraj i świat
2021-08-01, 16:30 Autor: PAP

Tokio - medaliści niedzielnych konkurencji i miejsca Polaków

Medaliści niedzielnych konkurencji (1 sierpnia) i miejsca Polaków:


BADMINTON

 gra pojedyncza kobiet
1. Chen Yufei (Chiny)
2. Tai Tzu-Ying (Tajwan)
3. Pusarla Venkata Sindhu (Indie)

GIMNASTYKA SPORTOWA

 ćwiczenia wolne mężczyzn
1. Artem Dolgopyat (Izrael)
2. Rayderley Zapata (Hiszpania)
3. Xiao Ruoteng (Chiny)

 skok kobiet
1. Rebeca Andrade (Brazylia)
2. Mykayla Skinner (USA)
3. Yeo Seojeong (Korea Płd.)

 koń z łękami mężczyzn
1. Max Whitlock (W. Brytania)
2. Lee Chih Kai (Tajwan) 
3. Kazuma Kaya (Japonia) 

 poręcze asymetryczne kobiet
1. Nina Derwael (Belgia)
2. Anastazja Iliankowa (RKO)
3. Sunisa Lee (USA)

GOLF

 mężczyźni
1. Xander Schauffele (USA) 
2. Rory Sabbatini (Słowacja)
3. Pan Cheng-tsung (Tajwan)
...
51. Adrian Meronk (Polska)
 . Marc Leishman (Australia)

KOLARSTWO

 BMX freestyle kobiet
1. Charlotte Worthington (W. Brytania)
2. Hannah Roberts (USA)
3. Nikita Ducarroz (Szwajcaria)

 BMX freestyle mężczyzn
1. Logan Martin (Australia)
2. Daniel Dhers (Wenezuela)
3. Declan Brooks (W. Brytania)

LEKKOATLETYKA
 
 pchnięcie kulą kobiet
1. Lijiao Gong (Chiny) 
2. Raven Saunders (USA)
3. Valerie Adams (Nowa Zelandia)
...
18. Klaudia Kardasz (Polska) odpadła w kwalifikacjach
27. Paulina Guba (Polska) odpadła w kwalifikacjach

 skok wzwyż mężczyzn
1. Gianmarco Tamberi (Włochy)
 . Mutaz Essa Barshim (Katar)
3. Maksim Niedasiekau (Białoruś)

 trójskok kobiet
1. Yulimar Rojas (Wenezuela)
2. Patricia Mamona (Portugalia)
3. Ana Peleteiro (Hiszpania)

 100 m mężczyzn
1. Lamont Marcell Jacobs (Włochy)
2. Fred Kerley (USA) 
3. Andre De Grasse (Kanada) 

PŁYWANIE

 50 m st. dowolnym mężczyzn
1. Caeleb Dressel (USA) 
2. Florent Manaudou (Francja)
3. Bruno Fratus (Brazylia) 
...
14. Paweł Juraszek (Polska) odpadł w półfinale
31. Konrad Czerniak (Polska) odpadł w eliminacjach

 50 m st. dowolnym kobiet
1. Emma McKeon (Australia)
2. Sarah Sjoestroem (Szwecja)
3. Pernille Blume (Dania) 
...
5. Katarzyna Wasick (Polska)

 1500 m st. dowolnym mężczyzn
1. Robert Finke (USA) 
2. Michaiło Romanczuk (Ukraina)
3. Florian Wellbrock (Niemcy)
 
 4x100 m st. zmiennym kobiet
1. Australia
 (Kaylee McKeown, Chelsea Hodges, Emma McKeon, Cate Campbell)
2. USA 
 (Regan Smith, Lydia Jacoby, Torri Huske, Abbey Weitzeil)
3. Kanada
 (Kylie Masse, Sydney Pickrem, Margaret Macneil, Penny Oleksiak)

 4x100 m st. zmiennym mężczyzn
1. USA 
 (Ryan Murphy, Michael Andrew, Caeleb Dressel, Zach Apple)
2. Wielka Brytania
 (Luke Greenbank, Adam Peaty, James Guy, Duncan Scott) 
3. Włochy
 (Thomas Ceccon, Nicolo Martinenghi, Federico Burdisso, Alessandro Miressi)
...
9. Polska odpadła w eliminacjach
 (Kacper Stokowski, Jan Kozakiewicz, Jakub Majerski, Jakub Kraska)

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

 76 kg kobiet
1. Neisi Dajomes Barrera (Ekwador)
2. Katherine Nye (USA) 
3. Aremi Fuentes Zavala (Meksyk) 

SKOKI DO WODY

 trampolina 3 m kobiet 
1. Shi Tingmao (Chiny)
2. Wang Han (Chiny)
3. Krysta Palmer (USA)

SZERMIERKA

 floret mężczyzn drużynowo
1. Francja
 (Julien Mertine, Enzo Lefort, Maxime Pauty, Erwann Le Pechoux)
2. Rosyjski Komitet Olimpijski (RKO)
 (Anton Borodaczew, Władysław Mylnikow, Kirył Borodaczew, Timur Safin)
3. USA
 (Alexander Massialas, Nick Itkin, Gerek Meinhardt, Race Imboden)

TENIS

 gra pojedyncza mężczyzn
1. Aleksander Zverev (Niemcy)
2. Karen Chaczanow (RKO)
3. Pablo Carreno Busta (Hiszpania)
...
17. Hubert Hurkacz (Polska)
33. Kamil Majchrzak (Polska)

 gra podwójna kobiet
1. Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova (Czechy)
2. Belinda Bencic, Viktorija Golubic (Szwajcaria) 
3. Laura Pigossi, Luisa Stefani (Brazylia)
...
17. Magda Linette, Alicja Rosolska (Polska)

 gra mieszana
1. Anastazja Pawliuczenkowa, Andriej Rublow (RKO)
2. Jelena Wiesnina, Asłan Karacew (RKO)
3. Ashleigh Barty, John Peers (Australia)
...
5. Iga Świątek, Łukasz Kubot (Polska)

ŻEGLARSTWO

 Laser mężczyzn
1. Matthew Wearn (Australia)
2. Tonci Stipanovic (Chorwacja)
3. Hermann Tomasgaard (Norwegia)

 Laser Radial kobiet
1. Anne-Marie Rindom (Dania)
2. Josefin Olsson (Szwecja)
3. Marit Bouwmeester (Holandia)
...
17. Magdalena Kwaśna (Polska)

(PAP)


mak/ sab/


Kraj i świat

2021-09-20, godz. 07:00 Kukiz: będę rozmawiał z prezydentem o tym, kiedy do Sejmu trafi projekt ustawy o sędziach pokoju Będę rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą o tym, kiedy do Sejm skierowany do Sejmu projekt ustawy o sędziach pokoju - powiedział przewodniczący koła… » więcej 2021-09-20, godz. 07:00 Od października nie będzie możliwości złożenia wniosku o EKUZ poprzez e-mail Od 1 października 2021 r. wniosek o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) będzie można złożyć on-line przez Internetowe Konto Pacjenta (IKP)… » więcej 2021-09-20, godz. 06:50 ME siatkarzy - Kochanowski: brak poważnych kontuzji największym sukcesem tego sezonu Jakub Kochanowski nie kryje, że zakończony w niedzielę sezon był dla reprezentacji bardzo trudny i bardzo długi. 'Największym sukcesem było to, że nikt… » więcej 2021-09-20, godz. 06:30 60 lat temu zginął reżyser filmowy Andrzej Munk – nie zrobił filmu o Adolfie Eichmannie 20 września 1961 r. w Kompinie (Łódzkie) ok. godz. 18 doszło do zderzenia fiata 600 z ciężarówką star 20. Kierowca fiata, 39-letni reżyser filmowy Andrzej… » więcej 2021-09-20, godz. 06:20 Chemiczny recykling - szansą dla przemysłu i dla przyrody Z pomocą recyklingu chemicznego możemy wykorzystać to, co już wyprodukowaliśmy i korzystać z tego ponownie - mówi dr inż. Patrycja Maria Jutrzenka Trzebiatowska… » więcej 2021-09-20, godz. 06:10 Współtwórca broadwayowskiego „West Side Story” zachwycony ekranizacją Spielberga W grudniu tego roku w kinach będzie można zobaczyć długo oczekiwaną ekranizację legendarnego musicalu „West Side Story” wyreżyserowaną przez Stevena… » więcej 2021-09-20, godz. 06:10 Ruszyły prace nad remakiem filmu „Straceni chłopcy” Noah Jupe („Ciche miejsce”) i Jaeden Martell („To”) wystąpią w rolach głównych w przygotowywanym przez studio Warner Bros. remake’u młodzieżowego… » więcej 2021-09-20, godz. 06:10 Trwają prace nad odtworzeniem mamutów. Pierwszy może się urodzić już za 6 lat Jak donosi wtorek 'Guardian', wybitni specjaliści z dziedziny genetyki dostali grant wysokości 15 mln dolarów. Pieniądze te wykorzystają do tego, by skrzyżować… » więcej 2021-09-20, godz. 06:10 Powstanie serial dokumentalny o George’u Lucasie Serial poświęcony życiu i twórczości George’a Lucasa stworzy Lawrence Kasdan . To właściwa osoba na właściwym miejscu, bo zna słynnego reżysera od… » więcej 2021-09-20, godz. 06:10 Nicolas Cage zamierza grać aż do śmierci Na swoim koncie ma role w ponad stu produkcjach. Po kilku latach gorszej passy, teraz Nicolas Cage powoli odbija się od dna dzięki występom w takich filmach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »