Radio Opole » Kraj i świat
2021-07-31, 07:40 Autor: PAP

Trzaskowski w "Super Expressie": nie ma mowy o obowiązkowych szczepieniach, ale o udogodnieniach dla zaszczepionych

Nie ma mowy o obowiązkowych szczepieniach, ale o wprowadzeniu dla zaszczepionych pewnych udogodnień; trudno traktować identycznie regiony, w których zaszczepionych jest ponad 60 proc. populacji z tymi, gdzie wskaźnik ten wynosi kilkanaście procent - mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w "Super Expressie".

Trzaskowski pytany na łamach weekendowego wydania "SE", czy jest zwolennikiem wprowadzenia obowiązkowych szczepień, czy może lepiej przyjąć model francuski, w którym bez paszportu covidowego nie skorzystamy z wielu usług, podkreślił, że "nie stać nas na kolejny lockdown". "Jeżeli zagrożenie będzie narastać, to być może trzeba będzie iść krok dalej. Nie ma mowy o obowiązkowych szczepieniach, bo trudno zmuszać do szczepień, ale o wprowadzeniu dla zaszczepionych pewnych udogodnień" - powiedział.


Według niego, "trudno traktować te regiony Polski, w których zaszczepionych jest ponad 60 proc. populacji, identycznie z tymi, w których wskaźnik ten wynosi kilkanaście procent". "Myślę, że wszyscy rozsądni ludzie poparliby takie zróżnicowanie w zamian za to, że nie będzie lockdownu dla wszystkich" - powiedział.


Po uwadze "SE", że Warszawa jest wyszczepiona w 62 proc., ale są takie miejscowości, gdzie wyszczepienie jest na poziomie kilkunastu proc., prezydent stolicy został zapytany, jak przekonać Polaków do szczepień.


"Przede wszystkim trzeba przypominać, jak trudna sytuacja była w marcu zeszłego roku, przypominać drastyczne obrazy z polskich szpitali i powiedzieć jedną bardzo ważną prawdę, którą potwierdzają wszyscy eksperci: nie ma właściwie innej metody na pokonanie wirusa, niż wysoki poziom zaszczepień w całej populacji. Inaczej choroba będzie się szerzyć" - podkreślił. (PAP)


rud/ pad/


Kraj i świat

2021-09-22, godz. 09:50 Kraska: Przywracamy dodatek wyjazdowy dla ratowników medycznych (krótka2) W porozumieniu, które zawarliśmy z protestującymi, przywróciliśmy tzw. dodatek wyjazdowy - poinformował w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jest… » więcej 2021-09-22, godz. 09:50 Woś o karach ws.Turowa: Solidarna Polska mówi - nie płacić, bo to orzeczenie jest po prostu bezprawne Decyzje będzie podejmował rząd, nie resort sprawiedliwości, natomiast Solidarna Polska jednoznacznie mówi: nie płacić, bo orzeczenie TSUE o karach finansowych… » więcej 2021-09-22, godz. 09:50 Ukraina/ SBU: wykryto grupę podrabiającą dokumenty potrzebne do wyjazdu za granicę Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała o wykryciu grupy, która podrabiała dokumenty potrzebne do wyjazdu za granicę w czasie pandemii Covid-19… » więcej 2021-09-22, godz. 09:50 Dymon: Komitet przerwał działania protestacyjne, ale będziemy obserwować realizację porozumienia (krótka3) Komitet przerwał działania protestacyjne. Będziemy obserwować realizację tego porozumienia, jeżeli coś będzie nie tak, na jakimś etapie, to wrócimy do… » więcej 2021-09-22, godz. 09:50 Łódź/ Wystawa "Pełno ich nigdzie" na rynku w Manufakturze Wystawa plenerowa 'Pełno ich nigdzie. Przywracanie pamięci o polskich Żydach w przestrzeni miejskiej' zostanie otwarta w środę w Łodzi, na rynku w Manufakturze… » więcej 2021-09-22, godz. 09:50 Niedzielski o proteście w białym miasteczku: chcemy prowadzić rozmowy w partnerskim ujęciu Chcemy, aby rozmowy były prowadzone w partnerskim ujęciu, a nie za pomocą kamer - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej, odnosząc… » więcej 2021-09-22, godz. 09:40 Hiszpania/ Ludzie uciekają z domów przed lawą wulkaniczną w Todoque na wyspie La Palma W miejscowości Todoque na wyspie La Palma (Wyspy Kanaryjskie) ludzie uciekają z domów przed zbliżającą się lawą wypływającą z wulkanu Cumbre Vieja… » więcej 2021-09-22, godz. 09:40 SG: 495 pozwoleń na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym Od początku obowiązywania stanu wyjątkowego w pasie przy granicy polsko-białoruskiej wydano 495 pozwoleń na wjazd do strefy nim objętej - poinformowała… » więcej 2021-09-22, godz. 09:40 Niedzielski: dziś zbliżamy się do granicy 900 zakażeń koronawirusem W środę mamy dalszy przyrost liczby zakażeń, ale nie jest już tak dynamiczny. Zbliżamy się do granicy 900 zakażeń koronawirusem, to jest mniej więcej… » więcej 2021-09-22, godz. 09:40 Chiny/ Milionowe dostawy szczepionek dla Birmy trafiają do junty i dyskretnie do opozycji W obliczu pogarszającej się sytuacji epidemicznej w Birmie władze Chin przekazały juncie sprawującej władzę w kraju 13 mln dawek szczepionki przeciwko Covid-19… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »