Radio Opole » Kraj i świat
2021-07-30, 21:00 Autor: PAP

Sasin: nakłady inwestycyjne spółek Skarbu Państwa będą rosły

Nakłady inwestycyjne spółek Skarbu Państwa będą rosły i w tym roku przekroczą wartość z roku 2020, kiedy poziom inwestycji sięgnął 44 mld zł - powiedział w piątek na antenie TVP Info wicepremier Jacek Sasin w TVP Info.

"Inwestycje to koło zamachowe gospodarki. Spółki Skarbu Państwa inwestują ogromne pieniądze. Tylko w zeszłym roku zainwestowały 44 mld zł i to pomimo kryzysu wywołanego koronawirusem. Nakłady inwestycyjne będą rosły bo i zyski spółek Skarbu Państwa rosną" - powiedział Sasin.


Wicepremier i szef resortu aktywów państwowych dodał, że najlepszym przykładem poprawy funkcjonowania spółek Skarbu Państwa jest PKN Orlen, który w ostatnim półroczu zarobił więcej niż przez osiem lat rządów PO-PSL.


Sasin wyjaśnił, że w ciągu ośmiu lat rządów PO-PSL Orlen zarobił 2,9 mld zł, podczas gdy w trakcie rządów Zjednoczonej Prawicy wygenerował około 30 mld zł zysku.


Wicepremier w rozmowie z TVP Info podkreślił, że większość spółek Skarbu Państwa generuje zyski, które są niejednokrotnie rekordowe a część z tych środków trafia na inwestycje. Jako jeden z przykładów inwestycji podał przedsięwzięcie PKN Orlen wartości ponad 13 mld zł rozbudowujące cześć chemiczną koncernu.(PAP)


pif/ drag/


Kraj i świat

2021-09-23, godz. 11:50 Rosja/ Ćwiczenia wojskowe na anektowanym Krymie Armia rosyjska przeprowadziła na poligonie Opuk na anektowanym Krymie strzelanie ćwiczebne z udziałem załóg przeciwokrętowych systemów rakietowych Bastion… » więcej 2021-09-23, godz. 11:50 Soboń: rozmowy z KE o programie dla górnictwa – na poziomie technicznym Kolejne spotkania z przedstawicielami Komisji Europejskiej w ramach trwającego procesu prenotyfikacji programu dla górnictwa będą prowadzone na poziomie technicznym… » więcej 2021-09-23, godz. 11:50 Schetyna o politykach na urodzinach dziennikarza: takie sklejanie może tworzyć zły kontekst Zdjęcia polityków pokazujące swobodną rozmowę między ludźmi, którzy rywalizują twardo w Sejmie, może być sygnałem dla opinii publicznej, że to może… » więcej 2021-09-23, godz. 11:50 Białystok/ Apelacje w procesie kierowcy uniewinnionego od zarzutu śmiertelnego wypadku na przejściu Sąd Okręgowy w Białymstoku musi ocenić, czy są podstawy do uchylenia wyroku uniewinniającego wobec kierowcy oskarżonego o spowodowanie wypadku, w którym… » więcej 2021-09-23, godz. 11:40 Niemcy/ Bardzo mało gazu w magazynach, Baerbock mówi o szantażu Putina Ceny gazu rosną, zapasy w magazynach w RFN są na 'historycznie niskim poziomie', a Międzynarodowa Agencja Energii apeluje do Rosji o pomoc w ich zapełnieniu… » więcej 2021-09-23, godz. 11:40 Warszawa/ Zaszczepionych jest już 67 proc. mieszkańców stolicy Już ponad 67 proc. mieszkanek i mieszkańców Warszawy jest w pełni zaszczepionych. To najlepszy wynik wśród dużych miast w Polsce! - napisał w mediach społecznościowych… » więcej 2021-09-23, godz. 11:40 1. liga piłkarska - prowadząca Korona zagra w Sosnowcu (zapowiedź) W 10. kolejce piłkarskiej 1. ligi teoretycznie łatwe zadanie czeka prowadzącą w tabeli Koronę Kielce. Lider zagra na wyjeździe z zajmującym dopiero 17… » więcej 2021-09-23, godz. 11:30 W "Dialogu" kolejne spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i protestujących medyków W Centrum Partnerstwa Społecznego 'Dialog' w Warszawie rozpoczęło się w czwartek spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Protestacyjno-Strajkowego… » więcej 2021-09-23, godz. 11:30 Buda: jesteśmy skoncentrowani na tym, żeby rozwiązać problem Turowa Jesteśmy skoncentrowani na tym, żeby rozwiązać problem kopalni Turów. Decyzja o odwołaniu wizyty premiera na Węgrzech ma charakter techniczny. Premier koncertuje… » więcej 2021-09-23, godz. 11:30 Szymański: korzystamy na wszystkich obszarach integracji europejskiej, nie tylko na transferach bezpośrednich (opis) Korzystamy na wszystkich obszarach integracji europejskiej; zyski Polski w obszarze przepływów handlowych są około 10-krotnie wyższe niż bilans transferów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »