Radio Opole » Kraj i świat
2021-07-30, 20:30 Autor: PAP

Rząd przyjął projekt uchwały o ustanowieniu Programu Budowy Małych Centrów Nauki Kopernik

Rada Ministrów przyjęła projekt uchwały w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Budowy Małych Centrów Nauki Kopernik – Stref Odkrywania Wyobraźni i Aktywności, przedłożony przez ministra edukacji i nauki – poinformowało w piątek Centrum Informacyjne Rządu.

"Budowa ośrodków naukowych to wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży, realizowane poprzez zwiększenie dostępu do zasobów nauki. Celem programu jest także wsparcie rozwoju kapitału społecznego i naukowego w społecznościach lokalnych" – czytamy w komunikacie przekazanym PAP.


Jego autorzy poinformowali, że maksymalna wysokość dofinansowania na realizację zadania będzie wynosiła 5 mln zł, a program będzie realizowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.


Dodali, że program jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego i do związków jednostek samorządu terytorialnego, a dofinansowanie udzielane będzie na podstawie wniosku składanego do ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki.


"Program będzie realizowany w latach 2021-2024. Nabór wniosków będzie prowadzony na podstawie ogłoszeń o naborze, publikowanych na stronach internetowych ministra edukacji i nauki" – wyjaśnili autorzy.


Zaznaczyli, że komisję do spraw oceny wniosków złożonych w ramach programu powoła minister edukacji i nauki.


"Wnioskodawcy projektów, których wnioski zostały zakwalifikowani do finansowania w ramach programu, uzyskają od BGK promesę udzielenia dofinansowania z programu. Maksymalna wysokość dofinansowania będzie wynosiła 5 mln zł" – napisali.


Uchwała wejdzie w życie w dniu jej podjęcia.(PAP)


Autor: Iwona Żurek


iżu/ joz/


Kraj i świat

2021-09-23, godz. 06:50 W czwartek w KPRM konferencja o przyszłości UE z udziałem ekspertów i ministra. ds. UE W czwartek o godz. 10.00 w kancelarii premiera rozpocznie się konferencja 'Czy autonomia strategiczna to właściwa odpowiedź UE na zmieniający się świat?”… » więcej 2021-09-23, godz. 06:50 Prof. A. Dudek: kształt KOR-u był efektem ścierania się poglądów takich osobowości jak Jacek Kuroń i Antoni Ma… Problemem było połączenie w ramach jednej organizacji takich osobowości jak Jacek Kuroń i Antoni Macierewicz. Już wówczas obaj wykazywali wielkie ambicje… » więcej 2021-09-23, godz. 06:50 Formuła 1 - problemy w ekipie Haas Wcale nie jestem przekonany, że do końca sezonu nie dojdzie już na torze do żadnego incydentu między naszymi kierowcami - uważa szef zespołu Formuły 1… » więcej 2021-09-23, godz. 06:50 Grzegrzółka: pismo posła Brauna dot. korekty oświadczeń majątkowych sprzeczne z obowiązującymi przepisami Pismo Grzegorza Brauna (Konfederacja) dotyczące korekty jego oświadczeń majątkowych stoi w sprzeczności z przepisami; korekta, którą przedstawił poseł… » więcej 2021-09-23, godz. 06:30 Nalaskowski: grozi nam generacja studentów, którzy nie wyobrażają sobie uniwersytetu inaczej, niż przez komputer … Grozi nam generacja studentów, którzy nie wyobrażają sobie uniwersytetu inaczej, niż przez komputer - powiedział w rozmowie z PAP prof. Aleksander Nalaskowski… » więcej 2021-09-23, godz. 06:30 Algieria zamknęła przestrzeń powietrzną dla samolotów z Maroka Algieria zamknęła w środę swoją przestrzeń powietrzną dla wszystkich samolotów z Maroka - poinformowały algierskie władze. Decyzja została podjęta… » więcej 2021-09-23, godz. 06:30 MZ o czwartkowych rozmowach z komitetem protestacyjno-strajkowym: liczymy na konstruktywny dialog W Centrum Partnerstwa Społecznego 'Dialog' w Warszawie planowane jest w czwartek kolejne spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Protestacyjno-Strajkowego… » więcej 2021-09-23, godz. 06:20 Synoptyk IMGW: w czwartek cieplej; w nocy będzie silny wiatr Niż, który w czwartek będzie rozbudowywał się nad Polską, przyniesie cieplejsze powietrze - powiedział PAP Jakub Gawron, synoptyk IMGW. Wraz z wyższymi… » więcej 2021-09-23, godz. 06:20 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy - 26 września W najbliższą niedzielę - 26 września - w Kościele w Polsce będziemy obchodzić 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Zgodnie z tradycją, papież wydał… » więcej 2021-09-23, godz. 06:20 45 lat temu powołano Komitet Obrony Robotników 45 lat temu, 23 września 1976 r., ogłoszono powstanie Komitetu Obrony Robotników. Jego członkowie jawnie, po raz pierwszy od trzech dekad, występowali przeciw… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »