Radio Opole » Kraj i świat
2021-07-30, 20:10 Autor: PAP

Opole/Władze miasta odpowiadają na zarzuty polityków Razem

Zdaniem władz Opola zarzuty polityków partii Razem, którzy kwestionują celowość budowy nowego stadionu za około 200 mln złotych, są nieuzasadnione. Zdecydowana większość Opola chce nowego stadionu - powiedział Dariusz Król z biura prasowego opolskiego ratusza.

W piątek politycy partii Razem na konferencji prasowej przed opolskim ratuszem podważali sens budowy nowego stadionu przy ulicy Północnej w Opolu, którego wstępny koszt budowy wzrósł z planowanych stu milionów do około dwustu milionów złotych.


Posłanka Marcelina Zawisza skierowała do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego pytanie, skąd władze miasta wezmą środki na budowę nowego stadionu i czy nie będzie się to wiązało z zamrożeniem płac np. dla pracowników socjalnych. Przypomniała, że podczas ostatnich rozmów na temat ewentualnych podwyżek dla tej grupy pracowników prezydent Opola miał tłumaczyć brak możliwości podniesienia pensji m.in. sytuacją gospodarczą miasta wynikającą z pandemii. Posłanka chce się także dowiedzieć, jakie byłyby ewentualne koszta remontu istniejącego stadionu przy ulicy Oleskiej.


Zdaniem Adriana Zandberga, pomysł budowy nowego stadionu za wymienianą w mediach kwotę można porównać do odbudowy Pałacu Saskiego. W ocenie lidera partii Razem, tego typu działania są - jak to określił - "budowaniem przez władzę sobie samej kolejnych pomników" przy jednoczesnym braku troski o poziom życia pracowników sfery socjalnej.


Dariusz Król z biura prasowego Urzędu Miasta Opolu w przesłanym PAP stanowisku odnosząc się do zarzutów Razem podkreślił, że przetarg na stadion nie jest jeszcze rozstrzygnięty. "Analizujemy oferty" - dodał.


Zwrócił uwagę, że inflacja w Polsce jest najwyższą w Europie i stale rośnie. "Trudno się więc dziwić, że rosną także ceny. Posłowie powinni prowadzić rozsądną politykę w Sejmie, bo zadłużanie Polski i rozdawanie pieniędzy tak się zawsze kończy. Pieniądze na nowy stadion piłkarski są pozyskiwane z innych źródeł niż wynagrodzenia pracownicze" - zaznaczył Król.


"Trochę wstyd, że posłowie nie znają takich podstaw, albo nie chcą znać, bo nie pasuje im to pod wymyśloną wcześniej tezę. Przypomnę też, że pracownicy MOPR dostali podwyżki, podobnie jak inni pracownicy naszego samorządu. Miasto myśli o wszystkich swoich mieszkańcach, a nie tylko o jednej grupie, bo w innym przypadku byłoby to niesprawiedliwe społecznie. Zdecydowana większość Opolan chce nowego stadionu, bo ten przy ul. Oleskiej pamięta jeszcze czasy głębokiego PRL i jego remont byłby droższy, a przy okazji uniemożliwiłby budowę aquaparku, a ta inwestycja również jest na szczycie tych, na których naszym mieszkańcom zależy najbardziej" - napisał Król. (PAP)


autor: Marek Szczepanik


masz/ par/


Kraj i świat

2021-09-28, godz. 16:40 Weber: 2,5 mld zł na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg w latach 2021-24 Na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg krajowych w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024 zostanie przeznaczone 2,5 mld… » więcej 2021-09-28, godz. 16:40 PwC: rośnie liczba kontroli sprawdzających rozliczenia podatku u źródła Rośnie zainteresowanie służb skarbowych prawidłowością rozliczenia podatku u źródła. W ostatnich pięciu latach urzędy celno-skarbowe w Polsce przeprowadziły… » więcej 2021-09-28, godz. 16:40 UE/ Kolegium KE omówi w środę w Brukseli m.in. napływ nielegalnych migrantów Kolegium unijnych komisarzy będzie dyskutować w środę w Brukseli m.in. o napływie nielegalnych migrantów do UE oraz o reformie polityki migracyjnej i azylowej… » więcej 2021-09-28, godz. 16:40 Tarnów/ Rusza budowa połączenia z autostradą A4 ze Strefą Aktywności Gospodarczej Budowa połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie (Małopolskie) została uroczyście zainaugurowana… » więcej 2021-09-28, godz. 16:40 Liga angielska - Kante z Chelsea zakażony koronawirusem Pomocnik zespołu angielskiej ekstraklasy piłkarskiej Chelsea Londyn Francuz N'Golo Kante miał pozytywny wynik testu na koronawirusa i został skierowany na… » więcej 2021-09-28, godz. 16:40 29 września Światowy Dzień Serca (MediaRoom) Co trzeci Polak choruje na nadciśnienie tętnicze. Tak wynika z badań Światowej Organizacji Zdrowia. Prezentujemy zalecenia dla osób z nadciśnieniem tętniczym… » więcej 2021-09-28, godz. 16:40 W. Brytania/ Media: 10-punktowy plan awaryjny na wypadek kryzysu paliwowego Plan awaryjny brytyjskiego rządu na wypadek kryzysu paliwowego składa się z 10 punktów, z kórych trzy już zostały uruchomione lub właśnie są uruchamiane… » więcej 2021-09-28, godz. 16:30 Kolejne rozmowy przedstawicieli resortu zdrowia i protestujących medyków w czwartek (opis) Przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia poinformowali we wtorek, że będą kontynuować rozmowy… » więcej 2021-09-28, godz. 16:30 Łódzkie/ Koniec utrudnień po wypadku na dk 74 pod Szczercowem Zakończyły się utrudnienia na drodze krajowej nr 74 między Wieluniem a Szczercowem w miejscowości Grudna (woj. łódzkie). Zderzyły się tam dwa auta dostawcze… » więcej 2021-09-28, godz. 16:30 UOKiK: konkurs na opracowanie rozwiązań informatycznych, które pomogą wyszukiwać klauzule abuzywne Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ogłosił konkurs na zaprojektowanie narzędzia informatycznego, którego zadaniem będzie wspomaganie pracowników w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »