Radio Opole » Kraj i świat
2021-07-30, 15:30 Autor: PAP

Zandberg: konieczne są zdecydowane działania rządu w sprawie szczepień

Obawiamy się, że tchórzostwo polityków znów zaowocuje tym, co widzieliśmy w poprzedniej fali pandemii, czyli olbrzymią falą nadmiarowych zgonów – mówił w piątek we Wrocławiu poseł Lewicy, lider Lewicy Razem Adrian Zandberg. Apelował o zdecydowane działania rządu w sprawie szczepień.

Na konferencji prasowej Zandberg wskazywał, że sytuacja, w której Polska znajduje się dzisiaj przypomina tę sprzed roku. "Znowu przed nami zagrożenie, które da się przewidzieć i znowu tchórzostwo ze strony polityków, znowu brak gotowości do tego, żeby działać w sposób zdecydowany” – mówił na piątkowej konferencji prasowej we Wrocławiu.


Zdaniem Zandberga to, czego w tym momencie potrzebujemy, to odważnych działań ze strony rządu i jasnych deklaracji wzorem innych państw Unii Europejskiej.


„Rząd Francji jasno powiedział, że osoby zaszczepione będą miały łatwiejszą jesień, będą mogły korzystać w większym stopniu z tych wszystkich udogodnień, do których się latem przyzwyczailiśmy. Nie jest to tylko Francja, wystarczy spojrzeć na Litwinów, Duńczyków. Jasna zapowiedź tego, że takie rozwiązania będą obowiązywać także w czasie czwartej fali pandemii to skuteczne narzędzie, które mamy, aby zachęcić ludzi do szczepień” – wskazywał Zandberg.


Zaznaczył, że politycy „muszą mieć odwagę proponować decyzje, które są w interesie społecznym, a nie tchórzliwie wycofywać się pod presją środowisk antyszczepionkowych”.


Zaapelował też o ponad polityczne porozumienie w sprawie szczepień. „Wspólnie jako cała klasa polityczna powinniśmy powiedzieć jasno: tej jesieni, ci którzy będą zaszczepieni, będą mieli łatwiejszy dostęp do tych przestrzeni życia społecznego, które prawdopodobnie będą znowu podlegały ograniczeniom. To powinien być jasny wspólny komunikat całej klasy politycznej, niepoddającej się presji antyszczpionkowców” – dodał.(PAP)


Autorka: Agata Tomczyńska


ato/ mok/


Kraj i świat

2021-09-23, godz. 09:50 Pogrzeb fotoreportera Andrzeja Rybczyńskiego - 27 września Pogrzeb Andrzeja Rybczyńskiego, fotoreportera i artysty fotografa oraz wieloletniego fotoreportera Polskiej Agencji Prasowej, odbędzie się 27 września w Warszawie… » więcej 2021-09-23, godz. 09:50 Brytyjski premier w ONZ: w sprawie klimatu ludzkość musi dorosnąć i podjąć zdecydowane działania W obliczu zmian klimatu ludzkość zachowuje się jak nieodpowiedzialny nastolatek; jeżeli nie zmienimy swojego postępowania czeka nas więcej kataklizmów i… » więcej 2021-09-23, godz. 09:50 Schreiber: postępowanie Czechów ws. Turowa przekroczyło zasady dobrego partnerstwa Postępowanie Czechów ws. Turowa w moim przekonaniu przekroczyło zasady dobrego partnerstwa - powiedział w czwartek przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów… » więcej 2021-09-23, godz. 09:50 SG: 524 pozwolenia na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym Od początku obowiązywania stanu wyjątkowego w pasie przy granicy polsko-białoruskiej wydano 524 pozwolenia na wjazd do strefy nim objętej - poinformowała… » więcej 2021-09-23, godz. 09:50 Raport: wydatki studentów obniżyły się poniżej 2 tys. zł Wydatki miesięczne polskich studentów, szczególnie uczęszczających na studia dzienne, obniżyły się poniżej 2000 zł, a dla co trzeciego studenta ogólna… » więcej 2021-09-23, godz. 09:40 Szymański: będziemy podejmowali kolejne kroki procesowe ws. kopalni Turów Na tym etapie Polska nie płaci żadnych kar za niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów; będziemy podejmowali kolejne kroki procesowe, rozmawiamy… » więcej 2021-09-23, godz. 09:30 Rosja/ Znaleziono wrak samolotu An-26; załoga zapewne zginęła Rosyjscy ratownicy znaleźli w czwartek szczątki samolotu An-26, który dzień wcześniej znikł z ekranów radarów w rejonie Chabarowska na Dalekim Wschodzie… » więcej 2021-09-23, godz. 09:20 Szymański: myślę, że środki na KPO trafią do Polski przed końcem roku Myślę, że środki na Krajowy Plan Odbudowy trafią do Polski przed końcem roku - oświadczył w czwartek minister ds. UE Konrad Szymański. Podkreślił, że… » więcej 2021-09-23, godz. 09:20 Jak rozpocząć prace badawczo-rozwojowe w firmie? (MediaRoom) W jakim zakresie i na jakich zasadach nowa perspektywa będzie dofinansowywać innowacje? Jaka jest aktualna oferta wsparcia skierowana do polskich przedsiębiorców?… » więcej 2021-09-23, godz. 09:10 Copa Libertadores - Flamengo bliżej finału Piłkarze Flamengo Rio de Janeiro pokonali na własnym stadionie ekwadorską Barcelonę Guayaquil 2:0 (2:0) w pierwszym meczu półfinału Copa Libertadores -… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »