Radio Opole » Kraj i świat
2021-07-30, 15:10 Autor: PAP

Podkarpackie/ Blisko 9 mln zł na przebudowę torów na stacji w Werchracie

Za prawie 9 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe wyremontują tor szeroki i normalny na stacji towarowej w Werchracie (Podkarpackie). Efektem prac będzie sprawniejszy i bezpieczniejszy przeładunek towarów na przejściu granicznym Werchrata – Rawa Ruska – poinformowała PAP Dorota Szalacha z biura prasowego PKP PLK.

Dodała, że inwestycja sfinansowana zostanie z budżetu państwa.


Szalacha podkreśliła, że na kolejowym przejściu granicznym w Werchracie przeładowywane są wagony z Ukrainy przewożące m.in. glinę, sól drogową i przemysłową oraz kruszywa.


Towary wjeżdżają do kraju po torze szerokim na linii 116 granica państwa – Kaplisze, a następnie są przekładane na tor normalny linii Munina – Hrebenne. Glina jedzie do Opoczna, a sól i kruszywa w różne części kraju.


Jak zaznaczyła Szalacha, podpisana została już umowa, która przewiduje przebudowę dwóch torów szerokiego oraz normalnego, o łącznej długości blisko 1,5 km z zastosowaniem nawierzchni bezpodsypkowej oraz remont odwodnienia i przepustu na stacji.


„Efektem robót będą sprawniejsze, bezpieczniejsze przejazdy pociągów towarowych, a tym samym zwiększenie potencjału punktu przeładunkowego” – tłumaczyła Szalacha.


Zadanie na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na stacji Werchrata będzie realizowane w ramach projektu „Prace inwestycyjne na przejściu granicznym Werchrata – Rawa Ruska” i będzie wykonane w latach 2022 – 2023.


W zeszłym roku na stacji w Werchracie przeładowano 300 tys. ton towarów, średnio 15 wagonów na dobę. W drugim półroczu bieżącego roku deklarowane jest zwiększenie przeładunku o 1 tys. ton miesięcznie. (PAP)


autor: Wojciech Huk


huk/ amac/


Kraj i świat

2021-09-28, godz. 16:30 Kolejne rozmowy przedstawicieli resortu zdrowia i protestujących medyków w czwartek (opis) Przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia poinformowali we wtorek, że będą kontynuować rozmowy… » więcej 2021-09-28, godz. 16:30 Łódzkie/ Koniec utrudnień po wypadku na dk 74 pod Szczercowem Zakończyły się utrudnienia na drodze krajowej nr 74 między Wieluniem a Szczercowem w miejscowości Grudna (woj. łódzkie). Zderzyły się tam dwa auta dostawcze… » więcej 2021-09-28, godz. 16:30 UOKiK: konkurs na opracowanie rozwiązań informatycznych, które pomogą wyszukiwać klauzule abuzywne Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ogłosił konkurs na zaprojektowanie narzędzia informatycznego, którego zadaniem będzie wspomaganie pracowników w… » więcej 2021-09-28, godz. 16:30 Sejm/ Komisja finansów przyjęła poprawki do projektu wdrażającego Krajowy System e-Faktur Sejmowa Komisja Finansów Publicznych przyjęła we wtorek poprawki do projektu nowelizacji ustawy o VAT wdrażającej Krajowy System e-Faktur (KSeF). Jedna z… » więcej 2021-09-28, godz. 16:30 Cztery nowe ambulanse wyruszyły na ulice Zagłębia O cztery nowoczesne karetki wzbogaciło się Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu (Śląskie). Od wtorku jeżdżą po ulicach tego miasta, a także Zawiercia… » więcej 2021-09-28, godz. 16:20 Granica polsko-białoruska/ Pełnomocnicy Afgańczyków zawróceni przez policję W związku z zarządzeniem ETPCz, we wtorek do Afgańczyków znajdujących się na granicy polsko-białoruskiej pojechało troje reprezentujących ich pełnomocników… » więcej 2021-09-28, godz. 16:20 Mimo pandemii przybyło prawie 25 tys. płacących podatki w Krakowie O prawie 25 tys. zwiększyła się liczba osób płacących podatki w Krakowie, dzięki temu do budżet miasta wpłynęło ok. 67 mln zł więcej. 'Mimo pandemii… » więcej 2021-09-28, godz. 16:20 Słowacja/ Prezydent w orędziu o stanie państwa podkreśliła istniejące podziały W dorocznym orędziu o stanie państwa prezydent Słowacji Zuzana Czaputova podkreśliła we wtorek w parlamencie, że kraj i społeczeństwo są podzielone. Zwróciła… » więcej 2021-09-28, godz. 16:20 Litwa/ Szefowa MSW: spadek temperatury powietrza nie wpłynie na decyzję zawracania migrantów Spadek temperatury powietrza na Litwie nie wpłynie na decyzję zawracania nielegalnych migrantów - oznajmiła we wtorek szefowa MSW Agne Bilotaite. Każdego… » więcej 2021-09-28, godz. 16:10 Francja/ Rząd: zmniejszamy o 50 proc. liczbę wiz dla obywateli Algierii i Maroka Francja zdecydowanie zaostrzy politykę wizową wobec Algierii, Maroka i Tunezji - poinformował we wtorek rzecznik rządu Gabriel Attal. Liczba przyznawanych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »