Radio Opole » Kraj i świat
2021-07-30, 07:30 Autor: PAP

Warszawa/ Od soboty będzie działał nowy punkt szczepień w Centrum Nauki Kopernik

Już od najbliższej soboty, 31 lipca, Warszawa uruchamia kolejny punkt szczepień weekendowych - odwiedzający Centrum Nauki Kopernik, partnera akcji szczepień, będą mogli przy okazji wizyty w placówce zaszczepić się przeciw koronawirusowi - przekazał stołeczny ratusz.

Wakacyjne punkty uruchomione przez miasto działają - również w okresie wakacyjnym - w soboty i niedziele w Parku Wodnym Moczydło, ogrodzie zoologicznym i przy skwerze Hoovera.


"Centrum Nauki Kopernik to nowe miejsce na +szczepionkowej mapie+ Warszawy, gdzie będzie można otrzymać szczepionkę przeciw COVID-19 bez potrzeby wcześniejszych zapisów czy rejestracji" – poinformowała zastępca prezydenta Warszawy Renata Kaznowska. "Walczymy o to, żeby jak najwięcej warszawiaków i warszawianek zaszczepiło się przed kolejną groźną falą koronawirusa. Obecnie ponad 1,1 mln osób, czyli blisko 62 proc. mieszkańców jest już w pełni zaszczepionych, a przed nami kolejne tygodnie ciężkiej pracy, aby osiągnąć odporność zbiorową na poziomie 70 proc. ogółu zaszczepionych" - dodała.


Nowy punkt szczepień będzie działał w soboty i niedziele w godzinach 12–17. Będzie uruchomiony w holu głównym po lewej stronie od wejścia do centrum.


W stolicy działają jeszcze inne miejskie punkty szczepień, z których można skorzystać w weekend. Punkt przy skwerze Hoovera, uruchomiony w namiocie przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a, będzie czynny w godz. 12-19. Ponadto w soboty i niedziele w godz. 11-17 będzie również można otrzymać szczepionkę w punkcie szczepień uruchomionym w warszawskim zoo – nieopodal budynku hipopotamiarni. Szczepienia są również wykonywane w punkcie w Parku Moczydło - przy wejściu do kompleksu basenów w namiocie, gdzie zimą funkcjonuje lodowisko. Punkt jest czynny w weekendy w godz. 11-19.


Szczepienia w weekendowych punktach są wykonywane preparatami marki Pfizer (dwudawkowa szczepionka) oraz Johnson&Johnson (jednodawkowe szczepienie). Ratusz podkreślił, że we wszystkich lokalizacjach na miejscu będzie lekarz kwalifikujący, dzięki czemu możliwe są również szczepienia dzieci od 12. roku życia (preparatem marki Pfizer).


Szczepienia przeciw COVID-19 wykonywane są również w czterech Warszawskich Punktach Szczepień Powszechnych: w przychodni przy ulicy Chmielnej 13; w hali sportowej OSiR Targówek przy ul. Ossowskiego 25; w Białołęckim Ośrodku Sporty przy ul. Strumykowej 21; oraz w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a.


Dla wygody osób, które chcą się zaszczepić przeciw COVID-19 od 2 do 31 sierpnia punkty szczepień na Białołęce i Targówku będą czynne w godz. 7.30-20.00 siedem dni w tygodniu.


Na www.warszawaszczepi.pl są podane szczegółowe informacje o punktach szczepień.(PAP)


Autorka: Marta Stańczyk


mas/ jann/


Kraj i świat

2021-09-28, godz. 16:10 Francja/ Rząd: zmniejszamy o 50 proc. liczbę wiz dla obywateli Algierii i Maroka Francja zdecydowanie zaostrzy politykę wizową wobec Algierii, Maroka i Tunezji - poinformował we wtorek rzecznik rządu Gabriel Attal. Liczba przyznawanych… » więcej 2021-09-28, godz. 16:10 Podkarpackie/ 13,6 mln zł na budowę parkingów przy Jeziorze Tarnobrzeskim Samorząd Tarnobrzega (woj. podkarpackie) otrzymał 13,6 mln zł dofinansowania z budżetu państwa na budowę parkingów nad Jeziorem Tarnobrzeskim. W sumie powstanie… » więcej 2021-09-28, godz. 16:10 MEiN: młodzi ludzie już na zajęciach w szkole powinni uczyć się selekcji treści w internecie Ważne, by młodzi ludzie już na zajęciach obowiązkowych w szkole uczyli się odróżniać wartościowe informacje zamieszczane w internecie od tych niebezpiecznych… » więcej 2021-09-28, godz. 16:10 NIK: jedną trzecią czasu porady zajmuje medykom praca administracyjna Jedną trzecią czasu porady lekarskiej zajmuje prowadzenie dokumentacji medycznej oraz wykonywanie czynności administracyjnych. W trakcie teleporady na samo… » więcej 2021-09-28, godz. 16:10 W Lidzbarku Warmińskim uroczystości pogrzebowe mjr Józefa Rusaka ps. Bylina W Lidzbarku Warmińskim odbyły się we wtorek uroczystości pogrzebowe zmarłego w wieku 101 lat majora Józefa Rusaka ps. Bylina, jednego z pierwszych żołnierzy… » więcej 2021-09-28, godz. 16:10 Kraków/ Uczniowie na murach szkoły namalowali 120-metrową flagę Biało-czerwoną flagę, długą na 120 metrów, namalowali we wtorek uczniowie na murach swojej szkoły na os. Oświecenia w Krakowie. Wzięli w ten sposób udział… » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 MZ zaktualizowało wytyczne o dawce przypominającej szczepionki przeciw COVID-19 Do przyjęcia przypominającej dawki szczepionki przeciw COVID-19 uprawnione są nie tylko osoby wykonujące zawody medyczne, ale również pracownicy zawodów… » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Tokio - Muto: pełny koszt igrzysk poznamy za kilka miesięcy Oficjalny koszt igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich będzie opublikowany prawdopodobnie na początku przyszłego roku - potwierdził dyrektor finansowy komitetu… » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Warszawa/ Strażacy z metra przechodzą kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy Zakładowa służba ratownicza Metra Warszawskiego przechodzi właśnie najbardziej zaawansowany kurs pomocy przedmedycznej, jaki mogą ukończyć osoby, które… » więcej 2021-09-28, godz. 16:00 Hiszpania/ Władze Madrytu będą karać za protesty pod klinikami aborcyjnymi Rada miejska Madrytu zatwierdziła we wtorek przepisy nakładające kary na podmioty organizujące protesty pod klinikami aborcyjnymi i prowadzące działania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »