Radio Opole » Kraj i świat
2021-07-29, 22:20 Autor: PAP

Piłkarska LK – awans Rakowa po rzutach karnych (opis)

Raków Częstochowa awansował do 3. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Konferencji, pokonując w Bielsku-Białej litewski zespół Suduva Mariampol w serii rzutów karnych 4-3. Po 90 minutach gry i dogrywce był remis 0:0. W pierwszym spotkaniu na Litwie też goli nie było.

W kolejnej rundzie Raków zagra z Rubinem Kazań.

Raków Częstochowa - Suduva Mariampol 0:0 po dogrywce, karne 4-3.

Żółta kartka – Raków Częstochowa: Fran Tudor, Wiktor Długosz, Marko Poletanovic. Suduva Mariampol: Olivier Rommens, Xabi Auzmendi, Nicolas Gorobsov.

Sędzia: Trustin Farrugia Cann (Malta). Widzów: 3 917.

Pierwszy mecz - 0:0; awans - Raków.

Raków Częstochowa: Vladen Kovacevic - Fran Tudor, Andrzej Niewulis (113. Maciej Wilusz), Zoran Arsenic - Mateusz Wdowiak (101. Jakub Arak), Marko Poletanovic, Ivi Lopez, Patryk Kun (78. Zarko Udovicic) - Daniel Szelągowski (56. Wiktor Długosz), Vladislavs Gutkovskis (46. Sebastian Musiolik), Marcin Cebula (101. Ioannis Papanikolaou).

Suduva Mariampol: Serafeim Giannikoglou - Markas Beneta (90+.3 Nicolas Tavavel), Samir Kerla, Aleksandar Zivanovic, Valdas Slavickas (77. Jewhen Jewremow) - Olivier Rommens (69. Giedrius Matulevicius), Nicolas Gorobsov, Nacho Cases (113. Alexandros Gkargkalatzidis) - Serge Nyuiadzi (77. Xabi Auzmendi), Romain Habran (90+3. Aleksandr Makas), Jordan N'Kololo.

Raków od pierwszej minuty spotkania miał zdecydowaną przewagę, ale w przeciągu 120 minut nie potrafił jej udowodnić strzelając gola.

Najbliższy jego zdobycia, przed serią rzutów karnych, był w ostatniej minucie dogrywki. Jednak piłka odbiła się od słupka po strzale z rzutu wolnego Ivana Lopeza.

W konkursie "jedenastek" obie strony strzeliły celnie trzy razy. Za czwartym razem dobrą interwencją popisał się bramkarz Rakowa. Potem dobrze uderzył Marko Poletanovic. W tym momencie było 4-3. Kolejny rzut karny wykonywał Alexandros Gkargkalatzidis. Jego strzał obronił Vladan Kovacevic i częstochowianie mogli się cieszyć z awansu.

Przyjezdni w trakcie spotkania przeprowadzili kilka groźnych kontr. Na przykład cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy, mając przed sobą tylko Kovacevica, Jordan N'Kololo uderzył wprost w niego.

W 28. min. doszło do nieoczekiwanej sytuacji. Po strzale z ostrego kąta jednego z zawodników z Litwy piłka przeszła przez dziurę w bocznej siatce, przeleciała przez bramkę i znalazła się ponownie w polu gry. Sędzia przerwał spotkania i poprosił o interwencję organizatorów spotkania (zawodnicy wykorzystali krotką przerwa na uzupełnienie płynów).

Mecz rozegrano w Bielsku-Białej, na obiekcie, z którego na co dzień korzysta Podbeskidzie. Jak poinformowano na początku lipca powodem takiej decyzji "jest chęć zapewnienia możliwości uczestnictwa w debiucie Rakowa w europejskich pucharach największej możliwej liczbie kibiców, co przy obecnych obostrzeniach sanitarnych oraz wymogach UEFA nie byłoby możliwe w przypadku rozegrania meczu na stadionie w Częstochowie” - można było przeczytać w klubowym komunikacie. (PAP)

Autor: Rafał Czerkawski

rcz/ sab/

Kraj i świat

2024-04-23, godz. 15:00 Liban/ Drony Hezbollahu zaatakowały rejon położony najdalej w głąb Izraela Libańska terrorystyczna organizacja Hezbollah powiadomiła we wtorek, że wystrzeliła drony na izraelską Akkę, poinformowała agencja Reuters, dodając, że… » więcej 2024-04-23, godz. 15:00 Turcja/ Prezydent: nie sądzę, by Hamas opuścił swoją bazę w Katarze Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan uważa, że wbrew medialnym doniesieniom ugrupowanie Hamas nie opuści Kataru, gdzie ma swoją bazę; ocenia też, że przejęcie… » więcej 2024-04-23, godz. 14:50 Liga włoska - Inter potwierdza transfer Zielińskiego Inter Mediolan, który w poniedziałek po zwycięstwie 2:1 nad AC Milan zapewnił sobie 20. tytuł mistrza Włoch, potwierdził transfer od nowego sezonu piłkarza… » więcej 2024-04-23, godz. 14:50 ONZ: 16 migrantów zginęło, a 28 zaginęło w wyniku wypadku łodzi u wybrzeży Dżibuti U wybrzeży Dżibuti wywróciła się łódź z 77 migrantami. Nie żyje 16 osób, a 28 zaginęło - przekazała we wtorek Międzynarodowa Organizacja ds. Imigracji… » więcej 2024-04-23, godz. 14:50 Siewiera: obecność amerykańskiej broni jądrowej dałaby dodatkowe atuty w zakresie gwarancji bezpieczeństwa Obecność amerykańskiej broni jądrowej na terytorium Polski dałaby dodatkowe atuty w zakresie gwarancji bezpieczeństwa - powiedział we wtorek w Poznaniu… » więcej 2024-04-23, godz. 14:50 Projekt "odchudzonej" podstawy programowej trafił do konsultacji Do konsultacji publicznych skierowane zostały dwa projekty nowelizacji rozporządzeń ministra edukacji w sprawie podstawy programowej. Zgodnie z nimi zakres… » więcej 2024-04-23, godz. 14:50 Opolskie/ Dwaj zatrzymani w sprawie nielegalnego wysypiska śmieci Policjanci z Opola zatrzymali dwóch mieszkańców województwa śląskiego podejrzanych o udział w procederze nielegalnego składowania śmieci. Jak podało… » więcej 2024-04-23, godz. 14:50 Eksperckie rozmowy na szczycie i mocne słowa Rzecznika MŚP na śniadaniu prasowym – TOGETAIR 2024 trwa (MediaRoom) Dziś kolejny dzień V Międzynarodowego Szczytu Klimatycznego TOGETAIR, którego tegoroczna edycja odbywa się w prestiżowej przestrzeni Varso Place w Warszawie… » więcej 2024-04-23, godz. 14:40 Komunikat Totalizatora Sportowego (23-04-2024) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje wylosowane liczby w dniu 2024-04-23 o godz. 14:00W zakładach Kaskada wylosowano1… » więcej 2024-04-23, godz. 14:40 Jedyne na Zachodzie Muzeum Lenina zamknie podwoje po blisko 80 latach Ostatnie na Zachodzie Muzeum Lenina, mieszczące się w Finlandii, zostanie zamknięte. W jego miejsce powstanie Muzeum Stosunków Wschodnich, opisujące historię… » więcej