Radio Opole » Kraj i świat
2021-07-28, 19:00 Autor: PAP

Gdańsk/ Ogłoszono konkurs na nowego dyrektora Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska

Władze Gdańska ogłosiły w środę konkurs na stanowisko dyrektora Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG). Dotychczasowy szef instytucji Włodzimierz Bartosiewicz odchodzi na emeryturę.

W komunikacie prasowym gdański magistrat poinformował, że od kandydatów wymagany jest m.in. 5-letni staż pracy na stanowiskach kierowniczych, w tym na stanowisku kierownika projektu lub inżyniera kontraktu na projektach inwestycyjnych o wartości minimum 100 mln zł, a także znajomość prawa zamówień publicznych i prawa w zakresie finansów publicznych, znajomość technik zarządzania projektami, umiejętności menedżerskie i organizacyjne.


"Ustępującemu dyrektorowi bardzo dziękuje za wieloletnią pracę na rzecz Gdańska. A od nowego będę oczekiwał po pierwsze doświadczenia przy dużych projektach inwestycyjnych, a po drugie umiejętności kierowania i koordynowania pracy dużym zespołem. DRMG realizuje rocznie setki inwestycji, to kluczowa jednostka dla rozwoju i rozbudowy miasta. Począwszy od małych inwestycji chodnikowych, oświetleniowych czy w ramach budżetu obywatelskiego po wielkie projekty, jak np. wiadukt Biskupia Górka czy al. Pawła Adamowicza, finansowane ze środków zewnętrznych głównie UE" – powiedział zastępca prezydenta Gdańska ds. inwestycji Alan Aleksandrowicz, cytowany w komunikacie prasowym.


Nowy dyrektor ma objąć stanowisko jesienią tego roku.


Włodzimierz Bartosiewicz kierował DRMG od 12 lat. Choć oficjalnie przechodzi on na emeryturę, w lokalnych mediach pojawiają się opinie, które wskazują, że jego ustąpienie ze stanowiska akurat w tym czasie może nie być przypadkowe. W tle są ostatnie kontrowersje dotyczące przebudowy palmiarni w Parku Oliwskim i kilku innych inwestycji. Przedłużający się remont palmiarni miał sprawić, że 180-letni daktylowiec – największa atrakcja obiektu – jest w krytycznym stanie.


"Myślę, że w tej decyzji nie ma przypadku. Dla nikogo w Gdańsku nie jest tajemnicą, że ostatnio było dużo problemów z inwestycjami prowadzonymi przez DRMG" – powiedział jeden z gdańskich urzędników, cytowany przez Trójmiasto.pl.


Po wybuchu afery wokół stanu daktylowca wiele środowisk domagało się dymisji Bartosiewicza. Aktywiści z Zielonej Fali Trójmiasto wskazywali, że powinien on odpowiedzieć za opóźnienie inwestycji, co doprowadziło do tego, że palma obumiera.


Sam zainteresowany w rozmowie z "Gazetą Wyborczą Trójmiasto" przekonywał, że decyzję o przejściu na emeryturę podjął już w zeszłym roku.


"Wiek emerytalny osiągnąłem już dwa lata temu. To, że w tym roku odejdę ze stanowiska, ustaliliśmy z prezydentami już w zeszłym. Przygotowanie do takich zmian zawsze trochę trwa, więc ciężko wcześniej określić dokładną datę. To, że dzieje się to teraz, jest związane przede wszystkim z zakończeniem kilku dużych inwestycji. Jako podsumowanie mojej kariery w DRMG traktuję finiszującą budowę wiaduktu Biskupia Górka. Chcę to przedsięwzięcie doprowadzić do końca i brać udział w przygotowaniach budżetu naszej jednostki na przyszły rok, dlatego funkcję dyrektora będę pełnił jeszcze do jesieni" – powiedział Włodzimierz Bartosiewicz, cytowany przez "Gazetę Wyborczą".


Ocenę swojej trwającej ponad dekadę kadencji dyrektor pozostawia mediom. Uważa jednak, że pozostawia DRMG w dobrym stanie.


"Jesteśmy największą miejską jednostką inwestycyjną w Polsce. Co roku realizujemy setki przedsięwzięć. Przy tak wielkiej skali działalności zawsze pojawiają się jakieś potknięcia. Patrzmy jednak na to, co przez ostatnie lata w Gdańsku, pod nadzorem DRMG udało się zbudować. To inwestycje za w sumie miliardy złotych, które znacznie poprawiły jakość życia mieszkańców naszego miasta" – dodał. (PAP)


Autor: Anna Wydorska


anm/ joz/


Kraj i świat

2021-09-19, godz. 10:30 Rosja/ YouTube zablokował wideo na temat "inteligentnego głosowania" Nawalnego Serwis YouTube zablokował na żądanie władz rosyjskich nagrania wideo współpracowników opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, m.in. wideo zawierające nazwiska… » więcej 2021-09-19, godz. 10:30 Nie żyje Jerzy Targalski (korekta) Jerzy Targalski, ps. Józef Darski, historyk, doktor nauk humanistycznych, politolog, orientalista, działacz opozycyjny w okresie PRL i publicysta zmarł w niedzielę… » więcej 2021-09-19, godz. 10:10 Mityng w Nairobi - Bromell przebiegł 100 m w 9,76, Fajdek najlepszy w młocie Amerykanin Trayvon Bromell przebiegł 100 m w czasie 9,76 podczas mityngu World Athletic Continental Tour Gold w Nairobi. To najlepszy tegoroczny wynik. Konkurs… » więcej 2021-09-19, godz. 10:10 Australia/ Premier: mieliśmy poważne zastrzeżenia, gdy chodzi o francuskie okręty Premier Australii Scott Morrison powiedział w niedzielę podczas konferencji prasowej w Sydney, że jego kraj miał 'zasadnicze i poważne zastrzeżenia' odnośnie… » więcej 2021-09-19, godz. 10:10 Ministerstwo Zdrowia: w szpitalach jest 1020 chorych z COVID-19 W szpitalach jest 1020 osób z COVID-19, w tym 111 pacjentów podłączonych do respiratorów - podało w niedzielę, 19 września, Ministerstwo Zdrowia. 19 sierpnia… » więcej 2021-09-19, godz. 10:00 Poznań/ Dwie osoby poszkodowane w nocnym pożarze przy ul. gen. Stanisława Maczka Dwie osoby zostały poszkodowane w pożarze, jaki wybuchł w nocy z soboty na niedzielę w jednym z bloków przy ul. gen. Stanisława Maczka w Poznaniu. Ogień… » więcej 2021-09-19, godz. 10:00 Nie żyje Jerzy Targalski Jerzy Targalski, ps. Józef Darski, historyk, doktor nauk humanistycznych, politolog, orientalista, działacz opozycyjny w okresie PRL i publicysta zmarł w niedzielę… » więcej 2021-09-19, godz. 09:50 Łódź/Druga dostawa szczepionek przeciw grypie dla seniorów Do miejskich przychodni na Widzewie trafiło 150 dawek szczepionki przeciw grypie przeznaczonych dla seniorów. To druga dostawa w ramach programu bezpłatnych… » więcej 2021-09-19, godz. 09:50 Rosja/ Trwa trzeci, zasadniczy dzień głosowania w wyborach parlamentarnych W Rosji trwają wybory do niższej izby parlamentu Dumy Państwowej - pierwsze, podczas których głosowanie odbywa się przez trzy dni. Niedziela jest zasadniczym… » więcej 2021-09-19, godz. 09:50 Bieszczady/ Śliskie szlaki utrudniają wędrówki W Bieszczadach i Beskidzie Niskim śliskie i błotniste szlaki turystyczne utrudniają wędrówki górskie. 'Jest to konsekwencja intensywnych, dwudniowych opadów… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »