Radio Opole » Kraj i świat
2021-07-23, 23:10 Autor: PAP

Porozumienie wybrało w piątek wieczorem ścisłe kierownictwo

W piątek wieczorem odbyło się posiedzenie zarządu Porozumienia podczas którego wybrano prezydium zarządu krajowego ugrupowania - wynika z informacji PAP uzyskanych w partii. Odbyła się też dyskusja o bieżącej sytuacji politycznej.

W skład prezydium - jak wynika z informacji uzyskanych przez PAP - weszli m.in.: wicepremier, lider Porozumienia Jarosław Gowin, a także wiceprezesi ugrupowania: Stanisław Derehajło, Marcin Ociepa, Michał Wypij, Magdalena Sroka.


Ponadto w prezydium znaleźli się: przewodnicząca Konwencji Krajowej i wiceminister w resorcie rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek, wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra, posłanka Monika Pawłowska, wiceminister rozwoju, pracy i technologii Grzegorz Piechowiak, wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, senatorowie Tadeusz Kopeć i Józef Zając, wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy, wiceszef MEiN Wojciech Murdzek oraz sekretarz generalny ugrupowania, poseł Stanisław Bukowiec.


"Podczas zarządu odbyła się też dyskusja o bieżącej sytuacji politycznej" - powiedział rozmówca PAP. Zaznaczył jednak, że nie chce mówić o szczegółach. Przekazał ponadto, że posiedzenie zarządu było planowane od dłuższego czasu.


"To był wcześniej zaplanowany zarząd, z tego też powodu nasi posłowie nie pojawili się na piątkowym wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego PiS" - powiedział polityk z kierownictwa Porozumienia.


W piątek po południu na wyjazdowym posiedzeniu pod Warszawą zebrał się klubu parlamentarny PiS. Szef klubu Ryszard Terlecki oraz rzeczniczka PiS Anita Czerwińska przekazali, że dominującym tematem podczas spotkania była kwestia realizacji programu Polski Ład, w tym pakietu rolniczego. (PAP)


autor: Rafał Białkowski


rbk/ mok/


Kraj i świat

2021-09-25, godz. 12:30 Poznań/ Ostatni weekend z liniami turystycznymi W ten weekend po raz ostatni poznaniacy i goszczący w Poznaniu turyści mogą korzystać z przejazdów liniami turystycznymi obsługiwanymi zabytkowymi pojazdami… » więcej 2021-09-25, godz. 12:30 Chorzów/ Otwarcie Muzeum Hutnictwa – w ostatni weekend listopada W ostatni weekend listopada w Chorzowie rozpocznie działalność Muzeum Hutnictwa, stworzone z inicjatywy miejscowego samorządu w odnowionym budynku elektrowni… » więcej 2021-09-25, godz. 12:30 Cenckiewicz nie do końca zadowolony z wyroku ws. wypowiedzi Wałęsy; rozważa odwołanie Historyk Sławomir Cenckiewicz wyraził w sobotę zadowolenie wyroku sądu w Warszawie, który nakazał b. prezydentowi Lechowi Wałęsie przeproszenie go za rozpowszechnianie… » więcej 2021-09-25, godz. 12:10 Niemcy/ Wybory do Bundestagu: Co partie obiecały swoim wyborcom? Wybory powszechne do Bundestagu odbędą się w niedzielę, 26 października. Po zakończeniu 16-letnich rządów kanclerz Merkel niemiecką politykę mogą czekać… » więcej 2021-09-25, godz. 12:10 Piłkarski mistrz olimpijski Dani Alves bezrobotny Kapitan piłkarskiej reprezentacji Brazylii, która w Tokio wywalczyła złoty medal olimpijski w piłce nożnej, Dani Alves potwierdził, że do końca 2021 roku… » więcej 2021-09-25, godz. 11:50 Warchoł: Od przyszłego roku pijani kierowcy będą tracić swoje auta (wywiad) Miejmy nadzieję, że jeszcze w październiku Rada Ministrów zajmie się projektem nowelizacji przepisów w ustawie Prawo o ruchu drogowym, na mocy których pijani… » więcej 2021-09-25, godz. 11:40 Para prezydencka zachęca do udziału w kolejnej edycji akcji sadzenia drzew Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zachęcają do udziału w kolejnej edycji akcji sadzenia drzew - sadziMY. Wspólnie zadbajmy… » więcej 2021-09-25, godz. 11:30 Ordynator oddziału zakaźnego szpitala południowego: u nas są głównie niezaszczepieni 30 i 40-latkowie Na oddziale zakaźnym szpitala Południowego przebywają głównie niezaszczepieni przeciw covid 30 i 40-latkowie - poinformowała w sobotę ordynator oddziału… » więcej 2021-09-25, godz. 11:30 MŚ w kolarstwie - triumf Backstedt w wyścigu ze startu wspólnego juniorek Brytyjka Zoe Backstedt zwyciężyła w belgijskim Leuven w mistrzostwach świata w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego juniorek. Wyprzedziła na finiszu Amerykankę… » więcej 2021-09-25, godz. 11:30 Formuła 1 - w Soczi ulewa zalała tor wyścigowy, odwołano trzeci trening Intensywne nocne opady deszczu z piątku na sobotę doprowadziły do zalania ulicznego toru Formuły 1 w Soczi, na którym w niedzielę ma się odbyć wyścig… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »