Radio Opole » Kraj i świat
2021-06-23, 11:00 Autor: PAP

Siemoniak: Tusk nie wraca do polskiej polityki, żeby się tutaj z kimś pokłócić

Wiceprzewodniczący PO Tomasz Siemoniak ocenił w środę, że powrót Donalda Tuska do polskiej polityki scali Platformę. Patrząc na jego pozycję, dorobek, na to że jest współzałożycielem PO, z pewnością nie wraca, żeby się tutaj z kimś pokłócić – stwierdził.

Siemoniak został zapytany w Radiu Wrocław, czy wracając do polityki krajowej Tusk podzieli czy scali Platformę.


"Na pewno - jeśli powróci, bo zapowiedział to, natomiast spekulacji jest za dużo i różnych scenariuszy, dlatego zawahałem się z odpowiedzią - na pewno żeby scalić i żebyśmy szli w jedną stronę. Na pewno patrząc na jego pozycję, dorobek, na to, że jest założycielem, współzałożycielem, to z pewnością nie wraca do polskiej polityki, żeby się tutaj z kimś pokłócić" - powiedział wiceszef PO.


Podkreślił, że Tusk jest politykiem, który doskonale zna się na ludziach, dobrze rozumie rozmaite obawy, dobrze rozumie, co różne osoby mogą czuć. "W końcu 7 lat go tutaj nie było i życie się toczyło, polityka również. Akurat ja tutaj nie widzę zagrożenia podziału. To jest coś takiego z czym Donald Tusk, jeśli wróci, to sobie poradzi" - ocenił Siemoniak.


Pytany, czy Tusk w ogóle i faktycznie podjął decyzję w kwestii ewentualnego powrotu, wiceprzewodniczący PO uchylił się od odpowiedzi zaznaczając, że nie chce mówić o prywatnych sprawach.


"W gruncie rzeczy mówił to sam publicznie, 4 czerwca, że jest zdeterminowany, że chce wracać, że teraz jest czas na szczegóły, na scenariusze, na właściwy moment. Mówi, że wierzy w Platformę i silna Platforma jest kluczem do silnej opozycji. Tutaj nie ma jakiegoś drugiego dna" - powiedział Siemoniak. Podkreślił, że nie jest łatwe, ale Tusk traktuje to - w jego ocenie - w kategoriach misji.


"Natomiast, jak go znam i jak słyszę co mówi, to jest naprawdę zdecydowany. Uważa, że to jest jakaś misja dla niego, może nie misja życia, bo parę takich misji już podejmował, ale że jest po prostu potrzebny. Wie, że może dołożyć nawet nie cegiełkę, ale wielką cegłę do dzieła wygrania opozycji i odsunięcia PiS-u od władzy, zawrócenia Polski ze złej drogi, na którą weszła w 2015 roku" - powiedział Siemoniak.(PAP)


autor: Roman Skiba


ros/ mok/


Kraj i świat

2021-07-27, godz. 17:50 Tokio/taekwondo - Kowalczuk: nie wiem, kiedy i czy w ogóle docenię ten wynik Aleksandra Kowalczuk, która w Tokio przegrała walkę o brązowy medal olimpijski w kategorii 67 kg w taekwondo i zajęła piąte miejsce, wciąż żałuje straconej… » więcej 2021-07-27, godz. 17:50 Grodzki w Domu Miłosierdzia: To przykład humanizmu i człowieczeństwa To jest przykład humanizmu, człowieczeństwa i tego, jak jesteśmy gotowi służyć innym - mówił marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który spotkał się we… » więcej 2021-07-27, godz. 17:50 MS: w klinice w Otwocku działa nowoczesny sprzęt zakupiony dzięki Funduszowi Sprawiedliwości (komunikat) - Ministerstwo Sprawiedliwości informuje: Dzięki prawie 5 mln zł dotacji z Funduszu Sprawiedliwości Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama… » więcej 2021-07-27, godz. 17:50 Niemcy/ Rau: dla polskiego rządu sprawa reparacji wojennych nie jest zamknięta (krótka) Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau przebywał we wtorek z jednodniową wizytą w Berlinie, gdzie spotkał się z niemieckimi politykami. Pytany na konferencji… » więcej 2021-07-27, godz. 17:50 Tokio/siatkówka - wyniki turnieju kobiet Siatkarki Chin, złote medalistki z Rio de Janeiro, doznały drugiej porażki w turnieju olimpijskim w Tokio. Azjatki uległy reprezentacji Stanów Zjednoczonych… » więcej 2021-07-27, godz. 17:50 Teatr 21 w witrynie sklepowej w Pasażu Wiecha zachęca do pomocy w zbieraniu środków na remont siedziby Teatr 21 wystawił na jednej z witryn Domów Towarowych Wars Sawa Junior elementy scenograficzne i kostiumy ze swoich spektakli. Ekspozycja ma na celu zachęcenie… » więcej 2021-07-27, godz. 17:50 Wielkopolskie/ Autem przewoził ponad 1 kg narkotyków, w domu miał kolejne 3 kg Co najmniej trzy lata więzienia grożą 24-latkowi z powiatu pilskiego (woj. wielkopolskie), który przewoził autem ponad 1 kg narkotyków, a kolejne 3 kg przechowywał… » więcej 2021-07-27, godz. 17:50 Włochy/ Duże szkody po gwałtownych ulewach w rejonie jeziora Como Poważne szkody wywołały gwałtowne ulewy w rejonie jeziora Como na północy Włoch, trwające od nocy z poniedziałku na wtorek. Strumienie, które wystąpiły… » więcej 2021-07-27, godz. 17:40 GIS: w produkcie mąka gryczana biała bezglutenowa stwierdzono obecność glutenu Główny Inspektorat Sanitarny w ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności poinformował we wtorek o wycofaniu produktu 'Mąka gryczana biała bezglutenowa'… » więcej 2021-07-27, godz. 17:40 WIG 20 na zamknięciu wyniósł 2 224,59 pkt. (-0,72%) GPW SA - Wartość indeksów na zamknięciu sesji » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »