Radio Opole » Kraj i świat
2021-06-19, 13:10 Autor: PAP

Biedroń przed Paradą Równości apeluje do opozycji o poparcie projektów Lewicy dotyczących osób LGBT

Jeden z liderów Lewicy, europoseł Robert Biedroń przed Paradą Równości apeluje do polityków opozycji o poparcie projektów Lewicy dotyczących osób LGBT m.in. w sprawie związków partnerskich, równości małżeńskiej i prawa, które chroni osoby LGBT przed dyskryminacją i przemocą z nienawiści.

19 czerwca ulicami Warszawy przejdzie kolejna Parada Równości. Przed nią poczas konferencji prasowej Biedroń wyraził w imieniu Lewicy wsparcie dla osób LGBT. "Jesteśmy z wami nie tylko dzisiaj, nie tylko ten jeden dzień w roku, kiedy niektórzy chcą się pokazać, powiedzieć, jacy to są tolerancyjni, a później - następnego dnia, tygodnia, miesiąca - zapominają o tej walce, która jeszcze musi być kontynuowana, bo nie wszystko, a wiele jeszcze trzeba załatwić" - mówił.


Europoseł wymienił też projekty Lewicy, które dotyczą społeczności LGBT m.in. prawo antydyskryminacyjne, które chroniłoby przed przemocą i dyskryminacją w szkole lub miejscu pracy; projekt dotyczący przeciwdziałania przemocy z nienawiści ze względu np. na homofobię i transfobię; a także rozwiązania zapewniające równość małżeńską i związki z partnerskie.


"Chciałbym w imieniu Lewicy zaapelować do całej opozycji demokratycznej dzisiaj, z tego miejsca, pod tą tęczową flagą - państwo dzisiaj będziecie mówili o równości, o tolerancji, o przeciwdziałaniu dyskryminacji - apeluje do was o konkrety, o to, czy podpiszecie się pod tymi postulatami, czy podpiszecie się pod postulatami, które dzisiaj są standardem cywilizacyjnym każdego demokratycznego państwa" - mówił Biedroń.


"Apeluję do kolegów i koleżanek z Polski 2050, z Koalicji Obywatelskiej, z PSL-u, ze wszystkich sił politycznych, które dzisiaj chcą pokazać, że są demokratyczne i pokazują, że Prawo i Sprawiedliwość niszczy i demoluje nasz kraj - pokażmy, że jesteśmy tolerancyjni, otwarci, ale przede wszystkim, że jesteśmy demokratami i demokratkami. Podpiszmy się pod tymi postulatami, które nie są dzisiaj tylko postulatami Lewicy, ale każdego człowieka, który i która ma konstytucję, demokrację w swoim sercu" - dodał Biedroń. (PAP)


autor: Grzegorz Bruszewski


gb/ ozk/


Kraj i świat

2021-07-27, godz. 18:00 Kidawa-Błońska o pracach nad projektem zmian w ustawie o rtv: PiS dogadał się z Kukizem Prace na posiedzeniu Komisji Kultury i Środków Przekazu nad projektem zmian w ustawie o o radiofonii i telewizji pokazały, że PiS dogadał się Pawłem Kukizem… » więcej 2021-07-27, godz. 18:00 Kalendarz ważniejszych imprez sportowych - sierpień Kalendarz ważniejszych imprez sportowych - sierpień niedziela, 1 sierpnia 2021============================================================- Piłka nożna… » więcej 2021-07-27, godz. 18:00 USA/ Media: fala obowiązkowych szczepień przeciwko Covid-19 W obliczu rosnącej liczby zakażeń wariantem Delta koronawirusa coraz więcej instytucji publicznych i firm w USA zaczęło wymagać od pracowników szczepień… » więcej 2021-07-27, godz. 18:00 Tokio - w środę szanse wioślarzy, siatkarze zagrają z Wenezuelą W nocy z wtorku na środę wioślarze będą mieli szansę zdobyć pierwsze medale dla Polski na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W finałach popłyną cztery… » więcej 2021-07-27, godz. 17:50 Tokio/taekwondo - Kowalczuk: nie wiem, kiedy i czy w ogóle docenię ten wynik Aleksandra Kowalczuk, która w Tokio przegrała walkę o brązowy medal olimpijski w kategorii 67 kg w taekwondo i zajęła piąte miejsce, wciąż żałuje straconej… » więcej 2021-07-27, godz. 17:50 Grodzki w Domu Miłosierdzia: To przykład humanizmu i człowieczeństwa To jest przykład humanizmu, człowieczeństwa i tego, jak jesteśmy gotowi służyć innym - mówił marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który spotkał się we… » więcej 2021-07-27, godz. 17:50 MS: w klinice w Otwocku działa nowoczesny sprzęt zakupiony dzięki Funduszowi Sprawiedliwości (komunikat) - Ministerstwo Sprawiedliwości informuje: Dzięki prawie 5 mln zł dotacji z Funduszu Sprawiedliwości Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama… » więcej 2021-07-27, godz. 17:50 Niemcy/ Rau: dla polskiego rządu sprawa reparacji wojennych nie jest zamknięta (krótka) Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau przebywał we wtorek z jednodniową wizytą w Berlinie, gdzie spotkał się z niemieckimi politykami. Pytany na konferencji… » więcej 2021-07-27, godz. 17:50 Tokio/siatkówka - wyniki turnieju kobiet Siatkarki Chin, złote medalistki z Rio de Janeiro, doznały drugiej porażki w turnieju olimpijskim w Tokio. Azjatki uległy reprezentacji Stanów Zjednoczonych… » więcej 2021-07-27, godz. 17:50 Teatr 21 w witrynie sklepowej w Pasażu Wiecha zachęca do pomocy w zbieraniu środków na remont siedziby Teatr 21 wystawił na jednej z witryn Domów Towarowych Wars Sawa Junior elementy scenograficzne i kostiumy ze swoich spektakli. Ekspozycja ma na celu zachęcenie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »