Radio Opole » Kraj i świat
2021-06-16, 16:20 Autor: PAP

Przed podróżą: szybki test na COVID-19 bez wychodzenia z domu (MediaRoom)

TestifiX to nowa usługa dostępna w Warszawie i Poznaniu, umożliwiająca pobranie materiału do badań na COVID-19 w domu, niezależnie od tego, jaki rodzaj testu jest wymagany w danym kraju. Proces diagnostyczny trwa zaledwie sześć godzin, a wyniki badania są dostępne na platformie online. Podróżujący mogą pobrać certyfikat przez aplikację lub pocztą elektroniczną.

Przy wejściu do samolotu poza ważnym biletem pasażerowie muszą obecnie okazać negatywny wynik testu na COVID-19. Często podróżni nie mają dostatecznej wiedzy jakiego typu testów wymaga kraj docelowy, ani gdzie przeprowadzić stosowne badanie.


Z pomocą może im przyjść nowa na polskim rynku usługa o nazwie TestifiX. Wystarczy w specjalnej aplikacji zamówić zestaw wymazowy podając jednocześnie kraj, do którego zamierzamy polecieć. Po otrzymaniu zestawu pod wirtualnym nadzorem medyka wykonujemy test w domu, a próbkę przekazujemy kurierowi.


Próbka zostaje dostarczona przez kuriera do laboratorium ALAB. Proces diagnostyczny zajmuje tylko 6 godzin, a wynik badania uzyskujemy jeszcze tego samego dnia na platformie online. Certyfikat testu znajduje się w aplikacji. Może być też dostarczony do klienta w formie wiadomości e-mail.


Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa klientów TestifiX stosuje rozwiązania do weryfikacji i szyfrowania danych (Keyless Signature Infrastructure Blockchain) dostarczane przez firmę Guardtime. Współpracuje ona ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) przy wykorzystaniu tej samej technologii nad certyfikatami szczepiennymi.


„Brak wiarygodnych informacji, ciągle zmieniające się przepisy i ograniczona możliwość sprawdzania restrykcji na rządowych stronach internetowych sprawiała, że podróżowanie, które kiedyś było przyjemne, zaczęło być bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem" - mówi dr Michel Bielecki, jeden z pomysłodawców TestifiX.


Bielecki na początku pandemii koronawirusa stacjonował jako lekarz wojskowy we Włoszech, 100 km na północ od Bergamo. W obliczu braku patyczków do wymazu wraz z przyjacielem inżynierem wpadli na pomysł wykorzystania technologii 3D do ich drukowania. Po badaniach klinicznych i uzyskaniu certyfikatu CE ich patyczki trafiły do szwajcarskich sił zbrojnych, a także do TestifiX.


„Rozwijamy się szybko. Jesteśmy już w dwóch dużych polskich miastach. To rezultat wysokiego zainteresowania ludzi. Wciąż dostajemy mnóstwo zapytań o inne części Polski i mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości nasze usługi będą już dostępne we wszystkich dużych miejscowościach" - dodaje Bielecki.


Testifix prowadzi zespół lekarzy i inżynierów ze Szwajcarii. Dzięki nawiązaniu współpracy z jedną z największych sieci laboratoryjnych w Polsce (ALAB), startup oferuje telemedyczne rozwiązanie do pobierania próbek w domu, sprawdza potrzebne regulacje dla pasażerów i gwarantuje wyniki tego samego dnia.


Więcej informacji o usłudze oraz aplikacji na stronie - https://www.testifix.com.


Źródło informacji: Biuro Prasowe GobiX


UWAGA: Za materiał opublikowany przez redakcję PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”.


Kraj i świat

2021-11-29, godz. 19:50 Ekstraklasa siatkarek - Radomka - Developres 1:3 E. Leclerc Moya Radomka Radom - Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3 (28:26, 16:25, 11:25, 21:25). E. Leclerc Moya Radomka Radom: Freya Aelbrecht, Zuzanna Efimienko-Młotkowska… » więcej 2021-11-29, godz. 19:50 Ekstraklasa siatkarek - 10. kolejka (tabela) Wyniki meczów 10. kolejki i tabela ekstraklasy siatkarek: 2021-11-25:Energa MKS Kalisz - BKS Bostik Bielsko-Biała 2:3 (25:16, 12:25, 25:18, 23:25, 5:15)2021-11-26:Grot… » więcej 2021-11-29, godz. 19:50 Sejm/ Trwają prace nad projektem ustawy o OSP Na sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych w poniedziałek odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o ochotniczych strażach pożarnych… » więcej 2021-11-29, godz. 19:50 Francja/ Minister Darmanin: rząd gotów podjąć rozmowy z Londynem o nielegalnej migracji Minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin powiedział w poniedziałek, że Paryż jest gotów podjąć rozmowy z Wielką Brytanią o nielegalnej migracji… » więcej 2021-11-29, godz. 19:50 MSWiA: rozmowa ministra Mariusza Kamińskiego z szefem ukraińskiego MSW (komunikat) - MSWiA informuje: W poniedziałek (29 listopada br.) Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji ponownie rozmawiał telefonicznie z Denysem… » więcej 2021-11-29, godz. 19:40 Sejm zajmie się m.in. poprawkami Senatu do noweli ws. ochrony granicy oraz propozycjami ws. sędziów pokoju Sejm we wtorek po południu rozpocznie trzydniowe posiedzenie; zajmie się m.in. poprawkami Senatu do nowelizacji ustawy o ochronie granicy oraz propozycjami… » więcej 2021-11-29, godz. 19:40 Łódzkie/ Dwa pożary domów: w Łodzi i w gminie Zgierz Strażacy z Łodzi i Zgierza gasili w poniedziałek dwa groźnie wyglądające pożary domów - na ul. Kieratowej w Łodzi i w Michałowie w gminie Zgierz. Na… » więcej 2021-11-29, godz. 19:40 Synoptyk IMGW: we wtorek pochmurno; na zachodzie kraju opady deszczu, na wschodzie śnieg We wtorek praktycznie w całym kraju będzie pochmurno, istnieje niewielka szansa, że zza chmur wyjrzy słońce. Na wschodzie możliwy niewielki deszcz ze śniegiem… » więcej 2021-11-29, godz. 19:40 Budka (KO) : na spotkaniu z premierem nie dowiedzieliśmy się niczego nowego Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z parlamentarzystami odbyło się zbyt późno; nie dowiedzieliśmy się niczego nowego - powiedział po spotkaniu szef… » więcej 2021-11-29, godz. 19:40 Ringo Starr i Paul McCartney nie zgodzili się na usunięcie wulgaryzmów z filmu „The Beatles: Get Back” Reżyser trzyczęściowego serialu dokumentalnego o Beatlesach zdradził, że szefostwo serwisu Disney+ nalegało, by wyrzucił wszelkie przekleństwa, które… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »