Radio Opole » Kraj i świat
2021-06-15, 08:40 Autor: PAP

Tomczyk: Tusk myśli o tym, żeby zaangażować się bardziej w polską politykę i w PO

Donald Tusk myśli o tym, żeby zaangażować się bardziej w polską politykę i w Platformę Obywatelską - powiedział we wtorek szef klubu KO Cezary Tomczyk. Dodał, że partia raz na jakiś czas potrzebuje impulsu do działania.

Lider PO Borys Budka i b. premier, obecnie szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tuska spotkali się w poniedziałek w Sopocie.


Nawiązując do tego spotkania Tomczyk powiedział we wtorek w TVN24, że "Donald Tusk myśli o tym, żeby zaangażować się bardziej w polską politykę i Platformę Obywatelską".


Zaznaczył przy tym, że Tusk jest członkiem PO i zawsze był zaangażowany w Platformę. "Osobiście bardzo się cieszę, że chce wspomóc opozycję i być zaangażowany w polską politykę, bo to nie jest proste w tej roli, w której jest teraz. On dzisiaj zajmuje się polityką międzynarodową" - dodał szef klubu PO.


Pytany, czy Budka ma jakiś pomysł na zinstytucjonalizowanie tego zaangażowania Tuska w PO, odparł: "myślę, że tak". "Myślę, że o tej formule też panowie rozmawiali" - dodał Tomczyk. Nie chciał jednak mówić o żadnych szczegółach.


Zapytany, kim Tusk mógłby zostać w PO kierowanej przez Budkę odparł, że "ta konstrukcja zostanie wykuta między Borysem Budką a Donaldem Tuskiem".


"Cieszę się, że Donald Tusk jest zaangażowany w Platformę, jest naszym członkiem, jest Borys Budka, jest Rafał Trzaskowski. Jeżeli mamy takich liderów, to tylko możemy się cieszyć (...) wszystkie ręce na pokład, bo dzisiaj te ręce są bardzo potrzebne - doświadczenie Donalda Tuska, to jaką energię pokazał Rafał Trzaskowski w kampanii, PO pod przywództwem Borysa Budki - jako pewna konstrukcja, która pozwoli nam mieć ten dodatkowy impuls w nowym sezonie politycznym, bo on się niewątpliwe zaraz rozpocznie we wrześniu" - mówił Tomczyk.


Wskazywał, że każda partia raz na jakiś czas potrzebuje jakiegoś impulsu. "To nie musi być impuls personalny, to musi być impuls do działania" - zaznaczył. (PAP)


autor: Karol Kostrzewa


kos/ mok/


Kraj i świat

2021-07-30, godz. 06:50 Warszawa/ Adwokat Piotr P. oskarżony o 36 przestępstw; miał m.in. utrudniać śledztwo ws. śmiertelnego wypadku na… Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga w Warszawie oskarżyła adwokata Piotra P. o popełnienie 36 przestępstw, w tym utrudnianie śledztwa ws. śmiertelnego wypadku… » więcej 2021-07-30, godz. 06:50 Badanie: lepsze warunki mieszkaniowe i stabilna praca determinują decyzje Polaków o posiadaniu dziecka Lepsze warunki mieszkaniowe, stabilność i pewność zatrudnienia, lepszy system opieki zdrowotnej to głównie czynniki wpływające na decyzje Polaków o posiadaniu… » więcej 2021-07-30, godz. 06:50 Kalendarium układu Sikorski-Majski i Armii Andersa 1941–1942 80 lat temu, 30 lipca 1941 r., w Londynie podpisano polsko-sowieckie porozumienie, które do historii przeszło jako układ Sikorski-Majski. Umowa zakładała… » więcej 2021-07-30, godz. 06:50 "Gazeta Wyborcza": Większość senacka zagrożona? Mężydło może zostać wyrzucony z klubu KO 11 sierpnia komisja dyscypliny partyjnej Koalicji Obywatelskiej będzie rozpatrywała sprawę senatora Antoniego Mężydły, który wbrew stanowisku senackiego… » więcej 2021-07-30, godz. 06:50 Tokio/wspinaczka sportowa - bracia Mawem: start w igrzyskach jak lot na Księżyc Francuz Bassa Mawem nawet w najśmielszych marzeniach nie przypuszczał, że w wieku 36 lat zadebiutuje w igrzyskach olimpijskich. 20 lat temu po raz pierwszy… » więcej 2021-07-30, godz. 06:40 Kampania społeczna „Zmieniamy Przyzwyczajenia” w sierpniu poświęcona chorobom reumatycznym W ramach kampanii społecznej „Zmieniamy Przyzwyczajenia” mobilny punkt diagnostyczny do końca września odwiedzi 23 miasta w Polsce. Sierpień poświęcony… » więcej 2021-07-30, godz. 06:40 Warszawa/ Uroczystości 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego nie odbędą się przy Kopcu Powstania Warszawski… Ze względu na rewitalizację parku przy Kopcu Powstania Warszawskiego, uroczystości z Kopca przeniesione są do Parku gen. Orlicz-Dreszera - przekazał mokotowski… » więcej 2021-07-30, godz. 06:40 Antoniak: inflacja w lipcu wzrosła do 4,8-4,9 proc. Spodziewamy się, że inflacja w lipcu wzrosła do 4,8-4,9 proc. z 4,4 proc. w czerwcu. Powodem wzrostu wskaźnika są ceny żywności, paliw i energii - powiedział… » więcej 2021-07-30, godz. 06:40 Tokio/judo - porażka Francuza Rinera po serii 14 wygranych walk na igrzyskach Słynny francuski judoka Teddy Riner (+100 kg) przegrał pierwszy olimpijski pojedynek od 2008 roku, po serii 14 zwycięstw. Triumfator igrzysk w Londynie i Rio… » więcej 2021-07-30, godz. 06:40 Tokio/żeglarstwo - maleje przewaga Skrzypulec i Ogar w klasie 470 Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar utrzymały prowadzenie w żeglarskiej klasie 470 w olimpijskiej rywalizacji w Enoshimie. W piątek zanotowały jednak najsłabszy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »