Radio Opole » Kraj i świat
2021-06-14, 20:50 Autor: PAP

Hiszpania/ Urzędnicy blokują pochówek zamordowanej przed laty kobiety

Urzędnicy wymiaru sprawiedliwości Hiszpanii od blisko trzech lat blokują pochówek kobiety zabitej w Saragossie, w północno-wschodniej części kraju. Jej rodzina nie może zorganizować pogrzebu, gdyż wymiar sprawiedliwości, jak twierdzą jego urzędnicy, nie zakończył jeszcze procesu sądowego.

Władze lokalnego zakładu medycyny sądowej, jak przypomniał dziennik “Heraldo”, argumentują swoją decyzję regularną odmową wydania ciała przez sąd. Ten tymczasem twierdzi, że zwłoki Marii Marian będą mogły zostać oddane rodzinie dopiero po zakończeniu dochodzenia w sprawie związanej z zabójstwem kobiety.


28-letnia mieszkanka osiedla Movera zginęła wskutek postrzału przed jej domem w 2018 r. Zamaskowani napastnicy zaatakowali ją wieczorem, kiedy kobieta wracała z zakupów w towarzystwie swojej siostry.


Choć prokuratorzy doszukują się związku śmierci ofiary z jej o 42 lata starszym byłym narzeczonym osadzonym za handel narkotykami, to hipoteza o możliwym zleceniu przez więźnia morderstwa na razie nie znalazła potwierdzenia.


Efektu nie przyniosły też zatrzymania kilkunastu osób z lokalnego półświatka, ani pobrane z rąk i ubrania ofiary próbki DNA jej mordercy.


Jak podkreślają rodzice zamordowanej kobiety, bardziej od wymierzenia sprawiedliwości zależy im na pochówku córki, której ciało urzędnicy przetrzymują w jednej z chłodni aragońskiego zakładu medycyny sądowej. Opieszałość i biurokrację pracowników regionalnego wymiaru sprawiedliwości w rozmowie z lokalnymi mediami kwitują słowem “patologia”. (PAP)


zat/ kib/


Kraj i świat

2021-07-27, godz. 19:30 Synoptyk IMGW: ciepła noc, ale z burzami Przed nami kolejna ciepła noc, ale z burzami, szczególnie we wschodniej części kraju - powiedział PAP we wtorek synoptyk IMGW Jakub Gawron. » więcej 2021-07-27, godz. 19:30 Grecja/ Pożar nie przedmieściach Aten, lokalne władze ostrzegają mieszkańców Grecka straż pożarna i lokalne władze poinformowały we wtorek o pożarze lasu na północnych przedmieściach Aten. 'Ogień wymknął się spod kontroli' -… » więcej 2021-07-27, godz. 19:20 Holandia/ Komornik oskarżony o molestowanie i gwałcenie dłużniczek Komornik Hans K., oskarżony o molestowanie seksualne oraz gwałcenie dłużniczek, stanął we wtorek przed sądem w Roermond na południu Holandii. Według dziennika… » więcej 2021-07-27, godz. 19:20 Nikaragua/ Przedłużono areszt dla głównego rywala urzędującego prezydenta Sąd przedłużył o 90 dni areszt domowy Noela Vidaurre, głównego rywala politycznego prezydenta Nikaragui Daniela Ortegi - poinformowały we wtorek media… » więcej 2021-07-27, godz. 19:20 El. MŚ 2022 - Ibrahimovic chce grać w reprezentacji Szwecji do końca kariery Napastnik AC Milan Zlatan Ibrahimovic chce według informacji szwedzkiej telewizji publicznej SVT grać w piłkarskiej reprezentacji Szwecji jak najdłużej, by… » więcej 2021-07-27, godz. 19:20 MRiRW: Pre-Summit ONZ nt. systemów żywności dla świata Od 26 do 28 lipca 2021 roku odbywa się spotkanie przygotowawcze Szczytu Systemów Żywnościowych ONZ 2021. Stronę polską reprezentuje minister rolnictwa i… » więcej 2021-07-27, godz. 19:10 Watykan/ Rozpoczął się przełomowy proces w sprawie nadużyć finansowych Przed Trybunałem Watykańskim rozpoczął się we wtorek uznany za historyczny proces włoskiego kardynała Angelo Becciu i 9 innych osób w sprawie podejrzanych… » więcej 2021-07-27, godz. 19:10 USA/ Kara dożywocia dla zabójcy ośmiu osób w azjatyckich salonach masażu Na karę dożywotniego więzienia bez możliwości warunkowego zwolnienia skazany został we wtorek przez sąd hrabstwa Cherokee w amerykańskim stanie Georgia… » więcej 2021-07-27, godz. 19:00 Szef polskiego MSZ rozmawiał z niemieckimi politykami m.in. o NS2 i reparacjach wojennych (opis) Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau przebywał we wtorek w Berlinie, gdzie spotkał się z niemieckimi politykami. Podczas konferencji prasowej w Instytucie… » więcej 2021-07-27, godz. 19:00 Aktualne wskaźniki giełdowe Wskaźniki giełdowe spółek notowanych na GPW » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »