Radio Opole » Kraj i świat
2021-06-14, 14:30 Autor: PAP

Synoptyk IMGW: popołudnie w większości kraju pogodne; w nocy od wybrzeża wkroczy front atmosferyczny

W poniedziałek po południu na przeważającym obszarze kraju będzie słonecznie, jedynie miejscami na południowym wschodzie mogą wystąpić przelotne opady deszczu - poinformowała PAP synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk. Dodała, że w nocy od północy kraju będzie wkraczał do Polski front atmosferyczny, który przyniesie przelotne opady deszczu.

Jak wynika z informacji przekazanych przez synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w poniedziałek popołudniu będzie słonecznie z małymi wyjątkami. "Na południu, głównie terenach podgórskich Karpat i na wschodzie woj. podkarpackiego spodziewamy się, że będzie więcej chmur i będzie padać przelotny deszcz" - podkreśliła Małgorzata Tomczuk.


Zaznaczyła, że podczas przelotnych opadów deszczu nie powinny występować burze. "Opady deszczu też nie będą groźne, będą dosłownie kilku milimetrowe opady" - tłumaczyła.


Według synoptyk IMGW temperatury w poniedziałek powinny również być przyjemne. "Najcieplej będzie na zachodzie, gdzie temperatura może osiągnąć nawet 24, czy 26 st. Celsjusza na Pomorzu Zachodnim. To najcieplejsze miejsce. W centrum kraju 21-22 st. C. i w strefie większego zachmurzenia będzie około 17-18 st. C." - wyliczyła.


"Noc będzie pogodna z tym, że przelotne opady deszczu pojawią się na północy, ponieważ od północy będzie wkraczał do Polski front atmosferyczny, który dalej będzie psuł pogodę we wtorek. W nocy odczujemy wpływ tego frontu na wybrzeżu i północnej części Pomorza, gdzie będą występować przelotne opady deszczu" - wyjawiła.


Poinformowała przy tym, że dzięki temu, że się zachmurzy na północy będzie to "najcieplejsza część kraju - ok. 14-16 st. Celsjusza". "W głębi kraju będzie zdecydowanie chłodniej. Najchłodniej na terenach podgórskich 7-8 st. C., w północnej części Podlasia 8-9 st. C., w centrum 10-12 st. C." - podała.


Dodała, że wiatr będzie na ogół słaby, tylko na wybrzeżu może być trochę silniejszy. (PAP)


Autor: Bartłomiej Figaj


bf/ lena/


Kraj i świat

2021-07-31, godz. 07:20 Festiwal WarszeMuzik rozpocznie się w niedzielę Koncerty kameralne w podwórkach przedwojennych kamienic będą odbywać się od niedzieli do końca sierpnia na festiwalu WarszeMuzik. Wydarzenie ma przypomnieć… » więcej 2021-07-31, godz. 07:20 Królewskie Arkady Sztuki po raz 12. na Zamku Królewskim w Warszawie Dwanaście występów, w tym program dla dzieci, zaplanowano w ramach festiwalu Królewskie Arkady Sztuki organizowanego po raz 12. na Zamku Królewskim w Warszawie… » więcej 2021-07-31, godz. 07:20 UE/ Leszek Miller: możliwość wykorzystania mechanizmu przeciwnaruszeniowego w celu ochrony wartości jest niejednoz… Możliwość wykorzystania przez instytucje unijne mechanizmu przeciwnaruszeniowego w celu ochrony wartości jest niejednoznaczna - powiedział PAP były premier… » więcej 2021-07-31, godz. 07:20 USA/ Szef Fundacji Ofiar Komunizmu: Amerykanie nie są świadomi skali szkód wyrządzonych przez komunizm Wielu Amerykanów nie ma świadomości o tym, jak wiele ofiar pochłonął komunizm. Ma to ogromne konsekwencje - powiedział w rozmowie z PAP amb. Andrew Bremberg… » więcej 2021-07-31, godz. 07:10 Spływy rzeką Marózką popularniejsze niż Krutynią Królowa mazurskich rzek Krutynia została zdetronizowana. Spływy Marózką przez Puszczę Napiwodzko-Ramucką są obecnie popularniejsze niż Krutynią przez… » więcej 2021-07-31, godz. 07:10 Tokio/kolarstwo - poprawił się stan zdrowia Connora Fieldsa po wypadku w wyścigu BMX Poprawił się stan zdrowia amerykańskiego kolarz Connora Fieldsa, poszkodowanego w wypadku podczas półfinałowego wyścigu BMX igrzysk w Tokio. W sobotę opuścił… » więcej 2021-07-31, godz. 07:10 "Nasz Dziennik": pakiet klimatyczny KE "Fit for 55" oznacza problemy w całej Europie Realizacja pakietu klimatycznego 'Fit for 55' oznaczałaby problemy nie tylko dla rolnictwa w całej Europie - pisze w sobotę 'Nasz Dziennik'. Według Jana Krzysztofa… » więcej 2021-07-31, godz. 07:10 Ekspert z UW: Trzeba zadbać o system certyfikacji drewna importowanego Nowa strategia UE ws. ochrony lasów wymusza pytanie o reakcję biznesu i import drewna z krajów Trzeciego Świata. Należałoby zadbać o odpowiedni system certyfikacji… » więcej 2021-07-31, godz. 07:10 PIE: 300 lat temu Polska na tle Europy była rajem podatkowym W XVIII wiecznej Polsce podatki były najniższe w Europie, a dochody publiczne wynosiły 4 proc. ówczesnych dochodów Wielkiej Brytanii - wskazuje Polski Instytut… » więcej 2021-07-31, godz. 07:00 Katarzyna Utracka: 20 proc. uczestników Powstania Warszawskiego to kobiety (wideo) Około 12 tys. kobiet brało czynny udział w Powstaniu Warszawskim. Oznacza to, że mniej więcej 20 proc. wszystkich powstańców stanowiły właśnie kobiety… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »