Radio Opole » Kraj i świat
2021-06-14, 14:20 Autor: PAP

Premier na moście w Mogielnicy : nasze inwestycje mają służyć ludziom

Inwestycje mają służyć ludziom; most łączy dwa brzegi, ale most łączy też ludzi, gminy, powiaty, przedsiębiorców, rodziny i dlatego jest dla nas bezcenną inwestycją - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki na moście na rzece Myśla w miejscowości Mogielnica (powiat siedlecki).

"Jesteśmy tutaj w gminie Korczew w powiecie siedleckim. W historii tego mostu, jak w pigułce, można odczytać co działo się tutaj od wojny do teraz. Most wysadzony, zniszczony przez Niemców pod koniec wojny w 1944 roku, nie został odbudowany przez wiele lat. Potem powstała tutaj prowizorka"- powiedział premier.


Przekazał, że jadąc do gminy Korczew, miał możliwość obejrzenia zdjęć. "Te zdjęcia pokazywały, jak niebezpiecznie było przez pewien czas przejeżdżać tym mostem. Zmurszałe deski, bardzo niedobre warunki. (...) dzięki kilkumilionowej inwestycji, udało się nam ten stan bardzo szybko poprawić"- wskazał.


Szef rządu przyznał, że inwestycja, "jest taką jedną z tysięcy inwestycji potrzebnych powiatom i gminom" i podkreśla jedną charakterystyczną cechę Polskiego Ładu".


"Ta cecha mówi o tym, że nasze inwestycje mają służyć ludziom. Most łączy dwa brzegi, ale most łączy też ludzi, łączy ze sobą gminy, powiaty, przedsiębiorców, ludzi, którzy ze sobą się komunikują, rodziny i dlatego jest dla nas bezcenną inwestycją. I dlatego, ta modernizacja, którą tu widzimy, w praktyce jest częścią Polskiego Ładu, która będzie powtarzana dziesiątki, setki, tysiące razy "- powiedział.


Premier wskazał, że rzeka Myśla, która jest dopływem Bugu, "to niewielka rzeczka, ale nie da się jej przecież przeskoczyć, przejechać; potrzebny był most". "I ten most został skutecznie zbudowany" - podkreślił Morawiecki.


Jak dodał, "cieszę się, że rozwija się w Polsce agroturystyka". "Tutaj w Mogielnicy, w tej pięknej gminie, oddycha się naprawdę pełną piersią, świeżym powietrzem" - mówił. Wskazał, że takie połączenie, jak most, "zwiększają możliwości ruchu turystycznego w Polsce, zainteresowania". "Cieszę się, że taki jeden most, te 30 kilka metrów, stwarza lepsze warunki do rozwoju dla powiatu siedleckiego, łosickiego i otaczających gminę Korczew innych powiatów województwa mazowieckiego i podlaskiego. To mały krok do wielkiego rozwoju. To jest właśnie nasz Polski Ład" - powiedział.


Jak podała KPRM na Twitterze, most na rzece Myśla w miejscowości Mogielnica został zbudowany wraz z dojazdami. Zniszczony stary most został rozebrany, a w zamian powstał nowy o długości ponad 33 metrów i szerokości ok. 10 metrów. Wartość zadania - prawie 3,5 mln zł. Wsparcie z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej FDS) - wyniosło prawie 2,8 mln zł. (PAP)


autor: Aneta Oksiuta


aop/ drag/


Kraj i świat

2021-07-30, godz. 16:50 Prezydent odwiedził salon firmy Red is Bad Prezydent Andrzej Duda odwiedził w piątek salon firmy Red is Bad produkującej odzież patriotyczną. Podczas spotkania prezydent rozmawiał o misji firmy, a… » więcej 2021-07-30, godz. 16:50 Wielkopolskie/ Pożar na terenie firmy w Ciszewie; prawie 30 zastępów straży w akcji Prawie 30 zastępów straży bierze udział w akcji gaśniczej na terenie jednej z firm w Ciszewie (woj. wielkopolskie). Akcja nadal trwa, ale pożar już się… » więcej 2021-07-30, godz. 16:50 PEKAO TFI SA wartości jednostek uczestnictwa PEKAO TFI SA wartości jednostek na dzień: 2021-07-29 » więcej 2021-07-30, godz. 16:50 Francja/ Telefon ministra gospodarki badany pod kątem inwigilacji programem Pegasus Minister gospodarki Francji Bruno Le Maire powiedział w piątek w radiu France Inter, że jego telefon jest obecnie badany w celu ustalenia, czy doszło do inwigilacji… » więcej 2021-07-30, godz. 16:50 Warszawa/ Jeden chętny do wykonania pomiaru jakości powietrza w okolicy tunelu POW na Ursynowie Otworzyliśmy ofertę w przetargu na wybór wykonawcy, który dokona pomiaru jakości powietrza atmosferycznego w obszarze realizowanej drogi ekspresowej S2 węzeł… » więcej 2021-07-30, godz. 16:50 Łódzkie/ Zablokowana droga krajowa nr 71 w Kolonii Brużycy Po zderzeniu dwóch samochodów osobowych zablokowana jest droga krajowa nr 71 w Kolonii Brużycy (Łódzkie). » więcej 2021-07-30, godz. 16:40 Tokio/piłka ręczna – wyniki turnieju mężczyzn Czwarte zwycięstwa podczas olimpijskiego turnieju piłkarzy ręcznych odniosły drużyny Francji i obrońca tytułu Dania. Oba te zespoły oraz Egipt, Szwecja… » więcej 2021-07-30, godz. 16:40 W. Brytania/ W Szkocji rekordowa liczba zgonów z powodu narkotyków Rekordowa liczba osób - 1339 - zmarła w 2020 roku w Szkocji z powodu zażywania narkotyków - podały w piątek władze tego kraju. W Szkocji odsetek zgonów… » więcej 2021-07-30, godz. 16:40 Champions Chess Tour - tym razem bez Carlsena i Dudy W sobotę rozpoczyna się Chessable Masters, ósmy z cyklu turniejów online szachów szybkich Champions Chess Tour, który potrwa do 8 sierpnia. Tym razem bez… » więcej 2021-07-30, godz. 16:30 Włochy/ Szefowa MSW zapowiada wzmocnienie kontroli przepustek Covid-19 Szefowa MSW Włoch Luciana Lamorgese zapowiedziała w piątek wzmocnienie kontroli w związku z wejściem w życie 6 sierpnia obowiązku okazywania przepustki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »