Radio Opole » Kraj i świat
2021-06-14, 14:20 Autor: PAP

Wiceszef MSZ: Nie mogę skontaktować z prezydentem Warszawy; ratusz: to nieprawdopodobne

Wiceminister MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk poinformował, że od dwóch tygodni bezskutecznie próbuje skontaktować się z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim ws. współpracy z zagranicznym inwestorem. Ratusz odpowiada, że to nieprawdopodobne.

Szynkowski vel Sęk wyjaśnił w rozmowie z PAP, że do Ministerstwa Spraw Zagranicznych zgłosił się z prośbą o pomoc "polski podmiot, który jest podwykonawcą dużego zagranicznego kontrahenta warszawskiej spółki komunalnej".


"Nam, jako ministerstwu zależy, żeby wspomagać polskie podmioty działające w kooperacji z zagranicznymi podmiotami zarówno na zagranicznych, jak i polskich rynkach. W związku z powyższym konieczne było wejście z kontakt z prezydentem miasta Warszawy, który nadzoruje miejską spółkę komunalną" – powiedział wiceminister.


Wskazał, że chodziło o działanie "w pełnym porozumieniu i koordynacji na rzecz polskiego podwykonawcy".


"Od dwóch tygodni usiłuję się dodzwonić przez sekretariat do pana prezydenta Trzaskowskiego i cały czas słyszę, że jest zajęty i niedostępny. W kontekście informacji, że pan prezydent licznie realizuje swoje aktywności w całej Polsce, można stracić cierpliwość i zadać pytanie, kiedy zacznie się zajmować się istotnymi sprawami w Warszawie, chociażby takimi, które mogą przyczynić się do tego, że do skarbu państwa wpłynie kilku milionów złotych z podatku CIT i zostanie utrzymanych 50 miejsc pracy w firmie polskiego podwykonawcy" – oznajmił Szynkowski vel Sęk.


Dodał: "Oczekiwałbym od prezydenta Warszawy, że może nie z dnia na dzień, ale że będzie osiągalny, a nie, że po dwóch tygodniach stoimy w punkcie wyjścia".


PAP zwróciła się z prośbą o wyjaśnienie do stołecznego ratusza.


"Nie wiem, jak to jest możliwe, albowiem wszyscy się z nami kontaktują bez żadnego problemu. (…) Niewątpliwie w sekretariacie można porozumieć się z osobami, które tam pracują, jest też gabinet prezydenta" – powiedziała rzecznik Monika Beuth-Lutyk.


"Nie widzę takiej możliwości, żeby przy dobrych chęciach nie można byłoby się skontaktować z panem prezydentem. To jest dla mnie zupełnie nieprawdopodobne" - oznajmiła. (PAP)


Autor: Wojciech Kamiński


wnk/ robs/


Kraj i świat

2021-07-31, godz. 08:20 Warszawa/ "Zbrodnia nierozliczona. Spacer śladami Rzezi Woli" - 7 sierpnia 'Zbrodnia nierozliczona. Spacer śladami Rzezi Woli' organizowany przez Instytut Pileckiego (IP) odbędzie się 7 sierpnia - poinformowano na Fb IP. Uczestnicy… » więcej 2021-07-31, godz. 08:10 W niedzielę sklepy zamknięte W niedzielę, 1 sierpnia br. sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W sklepach obowiązuje… » więcej 2021-07-31, godz. 08:10 Kujawsko-pomorskie/ Zablokowana A1 pomiędzy Włocławkiem i Ciechocinkiem - ruch pasem awaryjnym Zablokowana jest autostrada A1 w woj. kujawsko-pomorskim pomiędzy węzłami Włocławek Północ i Ciechocinek, gdzie zderzyły się cztery samochody osobowe… » więcej 2021-07-31, godz. 08:10 Tokio/strzelectwo - trap drużyny mieszane (wyniki) Trap, drużyny mieszane (wyniki):o brązowy medalBrian Burrows, Madelynn Ann Bernau (USA) - Zuzana Rehak Stefecekova, Erik Varga (Słowacja)42(+3):42(+2) finałFatima… » więcej 2021-07-31, godz. 08:10 Tokio/strzelectwo - Stankiewicz poza finałem w karabinie małokalibrowym Aneta Stankiewicz zajęła 16. miejsce (1167 pkt) w eliminacjach strzelania z karabinu małokalibrowego w trzech postawach na dystanie 50 metrów i nie wystąpi… » więcej 2021-07-31, godz. 07:50 Mieszkaniec Warszawy Marian Grabowski o Powstaniu Warszawskim: Byłem świadkiem wielu egzekucji Gdy wybuchło powstanie, miałem dziesięć lat. Widziałem wiele egzekucji zwykłych mieszkańców. W Hali Mirowskiej zginęli wszyscy moi sąsiedzi, mężczyźni… » więcej 2021-07-31, godz. 07:50 Tokio/strzelectwo - Hiszpanie ze złotym w trapie drużyn mieszanych Drużyna mieszana Hiszpanii, w składzie Fatima Galvez i Alberto Fernandez, pokonała reprezentantów San Marino Alessandrę Perilli i Gian Marco Bartiego 41:40… » więcej 2021-07-31, godz. 07:50 Turniej ATP w Atlancie - Norrie odpadł w ćwierćfinale Rozstawiony z numerem trzecim Brytyjczyk Cameron Norrie przegrał z Finem Emilem Ruusuvuorim 6:7 (1-7), 3:6 w ćwierćfinale tenisowego turnieju ATP na twardych… » więcej 2021-07-31, godz. 07:50 Bartos, Ostrowski i Paździorko nowymi wiceprezesami Jastrzębskiej Spółki Węglowej Sebastian Bartos, Robert Ostrowski i Edward Paździorko będą wiceprezesami Jastrzębskiej Spółki Węglowej - zdecydowała rada nadzorcza spółki, która w… » więcej 2021-07-31, godz. 07:40 Tokio/lekkoatletyka - Wojciechowski: sam sobie tego nie potrafię wytłumaczyć Paweł Wojciechowski zaliczył w kwalifikacjach skoku o tyczce podczas igrzysk w Tokio jedynie wysokość 5,30 i nie dostał się do finału. 'Nie wiem, co się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »