Radio Opole » Kraj i świat
2021-06-14, 14:10 Autor: PAP

Łódzkie/ Minister Rau otworzył w Brzezinach filię swojego biura poselskiego

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau otworzył w poniedziałek filię swojego biura poselskiego w Brzezinach (Łódzkie). "Czekamy na obywateli zatroskanych swoimi sprawami, sprawami państwa, ale także na tych, którzy przychodzą z dobrymi pomysłami, jak służyć razem dobru wspólnemu" – mówił.

Podczas inauguracji działalności nowej filii biura szef polskiej dyplomacji i poseł ziemi łódzkiej wskazał, że Brzeziny to teren życzliwy dla inicjatyw rządzącej partii i niezwykle kreatywny.


"Słynie z aktywności mieszkańców i ich nieustannej potrzeby szukania nowych rozwiązań dla dobra wspólnego. Kiedy pani burmistrz i pani starosta zasugerowały mi, żebym rozważył możliwość uruchomienia tu biura, nic rozważałem tylko natychmiast przystąpiliśmy do działania. Zarobilibyśmy to dużo wcześniej, ale nie pozwalała na to pandemia" – powiedział Rau.


Filia biura poselskiego parlamentarzysty PiS w Brzezinach będzie działać przy ul. Sienkiewicza 11 dwa dni w tygodniu – w poniedziałki i piątki w godz. 12-18. Polityk zapewnił, że w swoim nowym biurze będzie starał się bywać jak najczęściej.


"Mieszkańcy mogą zgłaszać się ze wszystkimi sprawami – społecznymi, zdrowotnymi, wszystkimi, które leżą im na sercu. W Brzezinach liczę szczególnie, że będą to mieszkańcy, którzy przychodzą z własnymi pomysłami. Dzięki współpracy z samorządem, wspólnie będziemy mogli dużo osiągnąć" – powiedział szef MSZ.


Jak dodał, jest przekonany, że w Brzezinach nie zabraknie oddolnych i twórczych obywatelskich inicjatyw. "Czekamy na obywateli zatroskanych swoimi sprawami, sprawami państwa, ale także na tych, którzy przychodzą z dobrymi pomysłami, jak służyć razem dobru wspólnemu. Dla tych wszystkich jest to biuro" - zapewnił.


Rau wskazał, że dobrym przykładem współpracy jest Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, w ramach której w Brzezinach powstanie 140 mieszkań o umiarkowanym czynszu. Miasto otrzymało już na ten cel 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. "To bardzo dobry znak, że możemy współpracować. Solidaryzm społeczny jest kwintesencją rządów PiS" – powiedział Rau. (PAP)


autor: Bartłomiej Pawlak


bap/ mok/


Kraj i świat

2021-07-31, godz. 08:20 Warszawa/ "Zbrodnia nierozliczona. Spacer śladami Rzezi Woli" - 7 sierpnia 'Zbrodnia nierozliczona. Spacer śladami Rzezi Woli' organizowany przez Instytut Pileckiego (IP) odbędzie się 7 sierpnia - poinformowano na Fb IP. Uczestnicy… » więcej 2021-07-31, godz. 08:10 W niedzielę sklepy zamknięte W niedzielę, 1 sierpnia br. sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W sklepach obowiązuje… » więcej 2021-07-31, godz. 08:10 Kujawsko-pomorskie/ Zablokowana A1 pomiędzy Włocławkiem i Ciechocinkiem - ruch pasem awaryjnym Zablokowana jest autostrada A1 w woj. kujawsko-pomorskim pomiędzy węzłami Włocławek Północ i Ciechocinek, gdzie zderzyły się cztery samochody osobowe… » więcej 2021-07-31, godz. 08:10 Tokio/strzelectwo - trap drużyny mieszane (wyniki) Trap, drużyny mieszane (wyniki):o brązowy medalBrian Burrows, Madelynn Ann Bernau (USA) - Zuzana Rehak Stefecekova, Erik Varga (Słowacja)42(+3):42(+2) finałFatima… » więcej 2021-07-31, godz. 08:10 Tokio/strzelectwo - Stankiewicz poza finałem w karabinie małokalibrowym Aneta Stankiewicz zajęła 16. miejsce (1167 pkt) w eliminacjach strzelania z karabinu małokalibrowego w trzech postawach na dystanie 50 metrów i nie wystąpi… » więcej 2021-07-31, godz. 07:50 Mieszkaniec Warszawy Marian Grabowski o Powstaniu Warszawskim: Byłem świadkiem wielu egzekucji Gdy wybuchło powstanie, miałem dziesięć lat. Widziałem wiele egzekucji zwykłych mieszkańców. W Hali Mirowskiej zginęli wszyscy moi sąsiedzi, mężczyźni… » więcej 2021-07-31, godz. 07:50 Tokio/strzelectwo - Hiszpanie ze złotym w trapie drużyn mieszanych Drużyna mieszana Hiszpanii, w składzie Fatima Galvez i Alberto Fernandez, pokonała reprezentantów San Marino Alessandrę Perilli i Gian Marco Bartiego 41:40… » więcej 2021-07-31, godz. 07:50 Turniej ATP w Atlancie - Norrie odpadł w ćwierćfinale Rozstawiony z numerem trzecim Brytyjczyk Cameron Norrie przegrał z Finem Emilem Ruusuvuorim 6:7 (1-7), 3:6 w ćwierćfinale tenisowego turnieju ATP na twardych… » więcej 2021-07-31, godz. 07:50 Bartos, Ostrowski i Paździorko nowymi wiceprezesami Jastrzębskiej Spółki Węglowej Sebastian Bartos, Robert Ostrowski i Edward Paździorko będą wiceprezesami Jastrzębskiej Spółki Węglowej - zdecydowała rada nadzorcza spółki, która w… » więcej 2021-07-31, godz. 07:40 Tokio/lekkoatletyka - Wojciechowski: sam sobie tego nie potrafię wytłumaczyć Paweł Wojciechowski zaliczył w kwalifikacjach skoku o tyczce podczas igrzysk w Tokio jedynie wysokość 5,30 i nie dostał się do finału. 'Nie wiem, co się… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »